• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    SUK: Tak. Response string nemá stroje co zajímat, relevantní je výhradně response code (viz RFC2616).
    SUK
    SUK --- ---
    RUDOLF: Nezapomen, ze HTTP hlavicky jsou ukoncovany sekvenci \r\n. Doporucuju si pustit tohle:
    curl -s -D - http://google.com -o /dev/null | head -n 1 | hexdump -C

    Hned je videt, ze to konci 0d 0a (\r\n). Osobne bych doporucoval hlavicku "rozparsovat" cutem
    curl | cut -f 2 -d " "
    a dostanes jenom cislo
    SATAI
    SATAI --- ---
    RUDOLF: nemas tam nekde nejake whitechary? zkus to prvni echo dat s
    echo this is response variable \"$response\"
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    Mám problém s expanzí při string evaluation ve skriptu s if.. mohl bych to udělat jinak, ale vlastně mně zajímá v čem je problém.

    #/bin/bash

    while read line; do
    response="$(curl -s -D - http://192.168.131.17:8080/search/i.jsp?pid=$line -o /dev/null |head -n 1)"
    echo this is the response variable: $response

    # if [ "$response" = "HTTP/1.1 200 OK" ]; then

    if [[ "$response" == "HTTP/1.1 302 Moved Temporarily" ]]; then
    echo "$response" is same
    else
    echo "$response" is not same
    fi
    done < $1

    neco-nekde-test1:~/brrrr # ./check_uuid.sh uuid.totest
    this is the response variable: HTTP/1.1 302 Moved Temporarily
    is not same Moved Temporarily
    this is the response variable: HTTP/1.1 302 Moved Temporarily
    is not same Moved Temporarily
    this is the response variable: HTTP/1.1 302 Moved Temporarily
    is not same Moved Temporarily
    this is the response variable: HTTP/1.1 302 Moved Temporarily
    is not same Moved Temporarily
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    TEAPACK: Abych upřesnil Catia v souvislosti s Linuxem vypadá nadějně.
    Jinak ji znám a měl jsem v ruce na Solarisu a také se mi líbí. :-)
    SolidWorks docela ujde. Ještě sice řešíš jak nakreslit, co jsi vymyslel a ledacos není optimální, ale žít se s tím dá.
    Domů na hraní něco mám a když nainstaluji Widle, tak i demo Microstation. A co zaplatí zaměstnavatel je jiná pohádka.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    ERGOSUM: Catia je už dlouhou dobu jediný standard v automotive a letectví ;-) kam se na ní hrabe Inventor... jenom ta licence je taky trochu jinde...

    A pokud tě zajímá i dobrej CAD pro widle, tak se koukni na SolidWorks.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    GUDRUN: Zálohy= hlavně
    /home
    rozdělené nepřipojené disky na kterých může něco být
    pošta, záložky, hesla a přihlašovací údaje k webum a wifi
    písma
    unikátní programy a pluginy, resp. nejlépe jejich instalační balíčky, nebo archiv
    specifické ovladače

    OS a běžné programy distribucí snadno nainstaluješ znovu aktuální.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    DELVIT: Tak s tou medusou se kreslit dá, Catia vypadá nadějně, no a pod dobře udělaným a někým zaplaceným CADem se snesou i Widle.
    Ale stejně si neodpustím, vždy když koukám co je u Microstation/Bentley nového poznamenat, že ten Linux by se mi líbil. ;-)
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    GILHAD: pro znacnou unavu jsem to odlozila na pristi volnej vecer, dekuju
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    ERGOSUM: njn to je pak těžký život. MicroStation behal pod linuxem někdy v dřevních dobách a v dohledné době pod linuxem běhat nebude. Samo proti AutoCadu je to jiná liga. Holt musíš ve virtuálkách jedině. Já jsem dělal v CAD-like jenom na škole a upřímě jsem rád, že už s tím nemám nic společného. (Jeden stavař mě říkal, že AutoCad skočil po verzi 14, pak jsou to jenom omalovánky.)
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    GUDRUN: POokud uz jsi se zalohovanim neskoncila, tak jen pripomenu Midnight Commander - mc - ve kterym se da celkem rychle prolezt adresarema a zorientovat se v obsahu a pomoci F3 vetsinu veci nejak zobrazi, nebo popise (a kdyz po F3 das F8, resp. i F4, tak zobrazi detailne, po bytech bez interpretace) - jenze na to uz jsi stejne urcite prisla, pokud sis rovnou nevzpomela :)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    DELVIT: A to si vezmi, že já jsem namlsaný z MicroStation, Když jsem pak dostal do ruky tolik vychvalovaný AutoCAD, tak jsem si pomyslel něco o masochistech, kteří v něm dělají. Nezdá se ovšem, že bude v dohledné době běhat pod Linuxem :-(
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    ISTEVE: můj kamarád CADař používal Bricscad a QCAD. QCAD si koupil jako levnější varianta AutoCADu. Říkal, že to nedostatky má, ale používat se to také dá.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    ERGOSUM: Díky za tip, vypadá to fakt dobře
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    ISTEVE: Medusa není špatná.
    ISTEVE
    ISTEVE --- ---
    Chtel bych se zeptat, mate nekdo osobni zkusenost s CADem pod Linuxem? Hledam neco ve stylu Inventor, tzn. parametricky modelovani. Zatim nejblizsi co jsem vyzkousel je FreeCAD, kterej neni zlej, ale i na relativne trivialni tvary potrebuju zacit pouzivat Python... a to je precijen spatna vizitka pro jeho UI.

    Abych upresnil, nehledam "List of lists of Linux CAD systems", jde mi o konkretni zkusenosti :)
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    SUK:
    Error! Invalid number of arguments passed.
    Usage: add module / module-version or
    add -m module / module-version or
    add -m module / -v module-version

    module a module-version jsou vždy v hranatých závorkách
    SUK
    SUK --- ---
    MEJLA77: Vyzkousej (nepamatuju si presnou syntax dkms, takze mozna to bude spatne):

    dkms install ath10k -k $(uname -r)

    a napis, co to vypise... mozna bude jenom driver nekompatibilni s aktualnim jadrem
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    MEJLA77: ne, bohužel ten modul nejde apo zadání příkazu pro spuštění napíše:
    modprobe: FATAL: Module ath10k not found
    :(
    jo a občas semi nepřipojí ani přes kabel, který mu posílá automatickou adresu ... ach jo, fakt uvažuji nad nějakou usb wifinou, abych se s tím takhle netrápil... chci spolehlivé funkční řešení...
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    DELVIT: příkazy spouštěné po startu znám... díky, zkusím.)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam