• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    SUK
    SUK --- ---
    RADICETA: Dokazal by ti, v tomhle ohledu, poslouzit mpd s dodelanym MIDI ovladanim? Muzu se pokusit udelat jednouchou aplikaci mapujici midi zpravu na spusteni prikazu v cmdline. Tedy by zprava pustila treba "mpc next" a vlitlo by to na dalsi skladbu. Ale zapomen na veskery crossfady a podobny veci.
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    SUK: Vlastně chci pomocí kliky digitálního mixpultu poslat midi přehrávači, aby rozjel skladbu (nebo skočil na další a rozjel tu)
    SUK
    SUK --- ---
    RADICETA: O co jde u toho eventdriveru? Nejsem si ted jist, zda chces ovladat "winamp" pres midi a nebo nejaky slozitejsi veci. Pomohl by DJ soft typu Mixxx?
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    Existuje pod linuxem přehrávač, který by se dal řídit po midi a uměl fader start jako např. drenkelfort eventdriver? Moje google-fu zatím selhává.
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    LEFTY: pokud pouzivas KDE, zkus Digikam
    LEFTY
    LEFTY --- ---
    Poradite dobrej photo manager? Trideni fotek, rychly upravy? Dik.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    TEAPACK: dojde pamet?
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    Tak jsem to trochu upravil, předtím jsem si vypisoval číslo běhu programu po 100k, a seklo se to vždy kolem 140M, tak jsem to přepsal, abych tam měl i trochu rekurzi a mohl si vypisovat rovnou čísla běhů a místo, kde to zrovna pracuje -> ono to pořád běží, jen jsou tam ošklivý data, tak to neskáče standardně po 1-2M řádcích, ale po 1, slovy jednom, řádku. Takže je to kombinace záměrně ošklivých dat a nevhodně nastaveného algoritmu :-(

    Bug v algoritmu nebude, protože když tam načtu o 500MB míň, tak to proběhne všechno v pohodě.
    NELDOR
    NELDOR --- ---
    TEAPACK: Nebo si do toho kodu pridej nejake vlastni debugovaci hlasky, at vidis na kterym miste se ti to zasekne.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    TEAPACK: Mimochodem, co je "sekne"? Kdybych měl věštit z křišťálové koule, tak z popisu mám podezření, že v tom programu máš bug, kterej ti právě v tom konkrétním případě někde loopuje donekonečna.
    SUK
    SUK --- ---
    TEAPACK: Na case pouzit gdb nebo nejaky jiny lamafriendly debugger ;) Nejspis mas chybu v "projizdeni dat". S C++ ani cimkoliv jinym tohle nebude mit primou spojitost (temer veskery software funguje na principu "opravdu dlouhe while-smycky") :)

    Pripadne klidne hod nekam na nopaste kus kodu :)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    Ahoj, zkoušeli jste někdy na pustit z terminálu opravdu dlouho while-smyčku v C++? mám menší balík dat (3GB) a když to chci projet, tak se mi to sekne někde kolem opakování s číslem přes 140M... Nevyhodí to jedinej fail, žádnej SIG, jenom jedno jádro jede stále na 100%. Ramku mám alokovanou podle velikosti dat, ta nikdy nepřeteče.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    pripadne teda este predtim pomoci F6 vybrat spravnou kartu ;)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    spis bych vyzkousel v konzoli pustit alsamixer a podiva se co je mute
    SUK
    SUK --- ---
    AUSSIE: Tohle je vec, ktera nema duvod nefungovat. Co vypise:

    1) aplay -l
    2) aplay -L
    AUSSIE
    AUSSIE --- ---
    Zdravim, mam dotaz. Mam starsi ntb asus F2JE series, na nem Ubuntu 14.03 LTS. Vsechno chodi krome zvuku. Mohl by mi nekdo prosim poradit, jak ten zvuk rozchodit? Prikladam vypis prikazu lspci.

    00:1b.0 Audio device: Intel Corporation NM10/ICH7 Family High Definition Audio Controller (rev 02)
    Subsystem: ASUSTeK Computer Inc. Device 1339
    Flags: bus master, fast devsel, latency 0, IRQ 46
    Memory at febfc000 (64-bit, non-prefetchable) [size=16K]
    Capabilities: access denied
    Kernel driver in use: snd_hda_intel
    Kernel modules: snd-hda-intel
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    TINNWIENLHAIN: Ja si precetl licenci a nenainstaloval ho.
    MINON
    MINON --- ---
    TINNWIENLHAIN: přechodem na Tox.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    ste lucky bastardi. Jako co ms vydal tu verzi co pouzivam(4.3), tak je pad jistej tak 2x denne. Blby je, ze ho musim pouzivat.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    AXTHEB: ten už používám delší dobu a spokojenost. Skype je prostě sr*a.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam