• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    CHOROBA: pouze pokud nekde nebudou dalsi nezminena pole jako zde obcas je a obcas neni DIR1, DIR3, EFF ...)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    cat zdroj.txt | awk '{print $5}' >vysledek.txt
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    R_U_SIRIOUS:
    sed "s/.*\(PAT([^)]*)\).*/\1/" zdroj.txt >vysledek.txt
    KECAM
    KECAM --- ---
    R_U_SIRIOUS: tady je imho presne tvuj pripad:
    Howto print text between tags or characters with awk or sed | /home/tom
    https://kuther.net/howtos/howto-print-text-between-tags-or-characters-awk-or-sed
    R_U_SIRIOUS
    R_U_SIRIOUS --- ---
    KECAM: Ok, díky. awk i sed si nastuduji.
    Zatím jsem si primitivně poradil tak, že jsem si takhle usekl ten začátek, a zbytek si surově vložil do Calcu a pomocí mezery převedl na sloupce a pak ty zbývající sloupce ručně odstranil. :-)

    cat ACT-PAT-1 | grep -o "PAT"['('].*[')'] > PAT.txt
    R_U_SIRIOUS
    R_U_SIRIOUS --- ---
    Zdravím,

    měl bych jeden začátečnický problém. Mám nějaký takovýhle textový soubor:

    1. 298 + ACT(1;obl) PAT(4;obl)
    2. 78 + ACT(1;obl) PAT(s+7;obl)
    3. 36 + ACT(1;obl) PAT(na+4;obl)
    4. 35 + ACT(1;obl) PAT(3;obl)
    5. 18 + ACT(1;obl) PAT(4,jak,zda,že,rel;obl)
    6. 18 + ACT(1;obl) PAT(4;obl) DIR1(;obl)
    7. 16 + ACT(1;obl) PAT(4;obl) EFF(inf,jak,že;obl)
    8. 16 + ACT(1;obl) PAT(4;obl) DIR3(;obl)
    9. 15 + ACT(1;obl) PAT(k+3;obl)
    10. 14 + ACT(1;obl) PAT(o+6;obl) EFF(4,že,rel;obl)

    a potřeboval bych pomocí grep v bashi vyfiltrovat z každého řádku jenom ten tučný příklad (tj. na každém řádku všechno v závorce za PAT včetně PAT):

    1. 298 + ACT(1;obl) PAT(4;obl)
    2. 78 + ACT(1;obl) PAT(s+7;obl)
    3. 36 + ACT(1;obl) PAT(na+4;obl)
    4. 35 + ACT(1;obl) PAT(3;obl)
    5. 18 + ACT(1;obl) PAT(4,jak,zda,že,rel;obl)
    6. 18 + ACT(1;obl) PAT(4;obl) DIR1(;obl)
    7. 16 + ACT(1;obl) PAT(4;obl) EFF(inf,jak,že;obl)
    8. 16 + ACT(1;obl) PAT(4;obl) DIR3(;obl)
    9. 15 + ACT(1;obl) PAT(k+3;obl)
    10. 14 + ACT(1;obl) PAT(o+6;obl) EFF(4,že,rel;obl)

    Nějak se mi to nedaří, pomůžete někdo? Zatím se mi podařilo odstranit všechno až po PAT, ale pak mi pořád pokračuje i se vším dalším za kulatou závorkou, potřeboval bych, aby vytáhl jen ten bold příklad a pak na řádku skončil. Díky předem...
    YARRDESH
    YARRDESH --- ---
    WASHO23: pripadne qmmp
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    DANYSEK: "ktere rozhodne neni vychozi."
    Vlastně je. Programy ke kterým mají soubory asociaci máš na myšítku a můžeš jednoduše graficky přidávat, ubírat a řadit, včetmě výchozího. Navíc to děláš jednou, pakliže vůbec a pak se změnou nejoblíbenějšího programu.
    Nezavrhuji GUI, jen se prostě přehazování víc hodí k organizaci souborů, než pro jejich spouštení. Podobně nemažeš házením do koše a házet soubor na rn, když ho chceš přejmenovat tě vůbec nenapadne. Jde to, ale jsou pohodlnější způsoby.
    "A z pohledu zacatecnika bude urcite prijemnejsi GUI Audacious"
    Ani tam není nutné soubory házet. Nic nepřekáží ho mít jako preferovanou aplikaci (také ho ve výběru mám).

    Ten boj je tak strašný, že klepneš pravým myšítkem na soubor, vybereš "otevřít s...", vybereš třeba ten Audacious, nebo jiný oblíbený program, můžeš zaškrtnout "nastavit jako výchozí" a potvrdíš. Stejně se to dělá na widlích.

    Právě z pohledu začátečníka je výběr z několika programů, nebo pouhý enter jednoduší.

    Správné nastavení na této úrovni spočívá v tom, že tam nemáš přiřazené aplikace, které se souborem použít nejdou (opět žádné neštěstí) a v tom že máš výchozí nejčasteji používanou aplikaci.

    Abych shrnul: Požadavek drag'n'drop na spouštění přehrávání považuji za iracionální, ale je to každého volba. Já ho za uplynulý rok nepoužil.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    DANYSEK: tojo, je hnusnej jak smrt, teda stejne jak winamp, proto ho mam rad. ;)
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    ERGOSUM: problem zacatecnika (viz topic klubu) je prave to spravne nastaveni - ktere rozhodne neni vychozi. Myslim, ze to je treba mit na pameti ;-) A z pohledu zacatecnika bude urcite prijemnejsi GUI Audacious... ve srovnani s bojem s tim "spravnym nastavenim" MOCP. Zrovna u Audacious ten "overhead grafickeho rozhrani" neni tak zasadni a z pohledu zacatecnika jde o rozhrani rozhodne uchopitelnejsi.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    SUK: Věc názoru. Drag'n'drop na spouštění prakticky nepoužívám. Při správném nastavení asociací je mnohem pohodlnější enter, nebo pravé myšítko.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    SUK: blbe.
    SUK
    SUK --- ---
    MARASAN: Jak tam funguje drag'n'drop, ktery byl pozadavkem?
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    ja rikam mocp, sice v textu, ale jednoznacne nej.
    KECAM
    KECAM --- ---
    WASHO23: jsem zastancem VLC. neni zo sice uplne winamp ale jelikoz sem nucen pracovat s osx linux i windows a VLC je multiplatformni, clovek se nemusi ucit niv jineho. + ma to i jine vyhody a je velmi dobre zdolumentovany na netu.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    audacious je asi tomu winampu nejbliz
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    smplayer ?
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    DANIELSOFT: teď koukám, že se to přejmenovalo na Audacious

    Audacious - An Advanced Audio Player
    http://audacious-media-player.org/

    to by mohlo WASHO23 taky vyhovovat
    SUK
    SUK --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam