• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    COUDAK
    COUDAK --- ---
    DELVIT:
    DANIELSOFT: Tak numlockx krásně vyřešil problém tímto děkuji, nevím proč mi to google nenabídl :-D ... Wifi jsem vyřešil hodinovým šťouráním ve všemožným nastavení :-D .... pořád je to pro mě nové a snažím se tomu přijít na kloub :) děkuji :)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    FAJL: popravde na tom asi ani nejni co aktualizovat, je to furt stejny.
    2ND
    2ND --- ---
    FAJL: pouzivam tenhle tool a umi delat persistent snad vsechno co podporuje. Akorat je to pro Win .o) http://www.linuxliveusb.com/
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    FAJL: muzes si vyzkouset puppy linux (ma dve verze bubuntu kompatibilni a slack) a pak me docela zajimave prislo porteus a jeho aktivace a deaktivace modulu misto instalovani. zajimave maji i generovani pocatecniho iso souboru kde si navolis moznosti ktere chces a ono se ti stahne s tou lodporou - http://www.porteus.org
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    COUDAK: u tuho druheho zalezi co pouzivas na pripojeni na to wifi.
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    COUDAK: první problém by mělo řešit přidání balíčku "numlockx"
    COUDAK
    COUDAK --- ---
    jelikož je moje google-FU zřejmě slabé a nemohu nic najít. řeším problém na debian 3.16.0-4-amd64

    -Při každém zapnutí systému nemám zaplý numlock :-D (jak to udělat aby byl automaticky zaplý :-D ))
    -Při každém zapnutí PC musím opětovně zadávat heslo na připojení wifi. Mám ve stolním PC usb wifi prijimac TP-Link TL-WN722N

    a to je pro začátek co mě neuvěřitelně sere asi vše :-D Děkuji děkuji, pokorně se omlouvám od vyrušení práce a za lama dotazy. potato nemám... :-(
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    YARRDESH: já mám ve skriptu wait minutu a pak nahození vpn
    je to server, který se restartuje za uherský rok, tak je to spíš pojistka. když jsem to zkoušel, tak to fungovalo.
    YARRDESH
    YARRDESH --- ---
    CHOROBA: jako pravdu diz, ono se to nejak poda. teoreticky bych si mohl pripojit router za ten eth, dat mu odpovidajici adresu a prolizt tam skrze nej. a jinak ctecka karet, dik za tip. timto tebou zavineny usly zisk vrchnimu na nadru za moji - diky moznemu reseni - nezpusobenou utratu s podekovanim solidarne zamlcim
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    kurvo jedna. na nadrazce bych hned jich par loupnul ;)
    to nemas ani seriak? nebo vyndej flashku(jako fakt tu krartu, ne rum z lednicky) a uprav to ne? ;)
    YARRDESH
    YARRDESH --- ---
    CHOROBA: a to ted vyresil tak, ze jsem si smazal ten skript pro nahozeni wifiny po bootu z init.d a symlink z rc3.d, provedl update-rc.d setuprouty defaults ke spokojenosti bez zacykleni, nakopiroval zpatky do init.d skript na nahozeni wifiny a dal ho do rc3.d na posledni misto, kde se domnivam, ze se spusti, restartnul a muzu jit na pivo, nebot wifina se koukam uz nepripojila, ethernet po tomto zasahu akorat preposila wifinu a tudiz se k tomu raspberry nemam jak pripojit, nebot tu nemam zadnej hd monitor a redukci mam v praci. jdu si pogratulovat, jak jsem salamounsky vyzral nad planem na vecer a posunul ho na spravnou kolej s dymem a nadrazni restauraci
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    YARRDESH: dej si ty routy tam kam patrej, do network scriptu ;)
    YARRDESH
    YARRDESH --- ---
    YARRDESH: resp musim u toho skriptu dodrzet LSB header atd, a dumat, proc ma bezet furt jako service, kdyz ho potrebuju spustit jenom jednou?
    YARRDESH
    YARRDESH --- ---
    SATAI: hele a teda v tom init.d muzou bejt jenom demoni, nebo i skripty k jednomu spusteni?
    YARRDESH
    YARRDESH --- ---
    RATTKIN: me to s crontabem a bootem nefungovalo, a nevim jestli tim, ze se crontab vykonaval pred nahozenim networkingu, a nebo tim, ze prikazy v tom skriptu potrebujou roota, coz kdyz se pusti mimo zalogovanou session, tak nevim, jak se udela. nasel jsem akorat nabadani, ze v init.d a runlevelech to jde jako SU, tak jsem po nefunkcnim crontabu zvolil tuhle cestu. me by teda jako stacilo, kdyby se k ty wifi automaticky pripojilo dle zapisu v /etc/network/interfaces, ale to nepochopitelne nedela. coz mi pripomina dalsi dotaz: kdyz se potrebuju pripojit k wpa wifine, tak v interfaces zadavam do radku wpa-psk ten (zrejme) hashklic z wpa_supplicant.conf , co mi z hesla udela wpa_passphrase , nebo tam zadavam heslo v normalni podobe? a pokud klic, mam ho davat do uvozovek? ja furt nevim, proc se mi wifi sama nenahodi. muzu sem hodit obsah interfaces a pripadne obsah toho skriptu, kterej mi ji pritom nahodi?
    SATAI
    SATAI --- ---
    YARRDESH: je to novější init

    asi napsat systemd unitu a enable. Slušný návod býval tradičně na Arch Linux wiki ;)
    YARRDESH
    YARRDESH --- ---
    SATAI: sice nevim, co to je, ale bezi to tam
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    YARRDESH: já dávám crontab @boot, funguje mi to. nevím, jestli je to správné nebo špatné
    SATAI
    SATAI --- ---
    YARRDESH: se systemd?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam