• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    R3S3T
    R3S3T --- ---
    uz z toho asi blbnu

    pouzivam syslog-ng , potrebuji zavolat externi skript (to uz mam) , potrebuji do nej poslat patemetr MESSAGE ,
    jak na to?
    EXX
    EXX --- ---
    AKA_THE_A: ja uz k tomu nic nemam .. ve win7 mi to nejelo, ale jsem trochu lama .. kazdopadne v linux, bez jakehokoli snazeni jede hned po vlozeni do usb .. parada
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    EXX: TP-WN722N? Ty už tady mám 3, páč Atheros chipset :D (bezchybně fungující monitor mode, i pro injection)
    A jinak i na W7 mi fugujou dobře, instaloval jsi jenom ovladač nebo i ten bloatware co k tomu cpou?
    EXX
    EXX --- ---
    ja mam nekde tu tplink 722 kterou jsem dal do supliku bo nejela s win7 .. takze snad vyresim takto
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    by mozna stalo za pokus vyndat tu vec od Broadcomu z mPci slotu a strcit tam jinou, anteny asi napojit pujdou.
    EXX
    EXX --- ---
    SUK: takze..sahnu po necem s pigtailem na externi antenu.. to zas bude procitani recenzi :-))) stejne se mi to hodi, ziju v aute, casto chodim s notebookem nekam na "lavičku" jen protoze "jedna čárka nestačí"
    SUK
    SUK --- ---
    EXX: Koukam, ze tam mas BCM 43142. K tomu ti reknu jen jedno - prijemnou zabavu a az te to prestane bavit, kup si wifikartu do pcie nebo USB donglik. CHOROBA pise, ze je to sracka, ale pro tuhle vec je sracka slaby slovo. Tomu padaj drivery i na widlich, na linuxu to nelze prakticky rozumne rozchodit (v nejlepsim pripade jako client, kterymu bude padat spojeni i metr od APcka). Vykasli se na to, vymen bud kartu (pokud to neni pripajeny na desce) nebo si porid USB dongl ci neco do PCIe slotu.

    ... mam to samy na Vostro 3560. Koupil jsem si radsi http://www.ebay.com.au/...00mW-802-11-a-b-g-MMCX-Express-Laptop-Card-SWX-SRX-Wlan-WiFi-/111513661925 (je to stara vec, neumi 802.1n/ac).
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    EXX:se z konzole podivej, co mas presne za kartu, lip se pak hleda reseni

    sudo lspci -nn | grep Netw

    co matne pamatuju, tak broadcomy dycky byly strasny sracky kterejm chybel firmware

    sudo dmesg | grep firmware

    a kdyz ve vystupu najdes "Can't load firmware file bmxblabla" tak uz aspon vis, co hledat.
    EXX
    EXX --- ---
    ahoj, nedari se mi rozchodit zadnej balicek na linux mint 17.3 pro zprovozneni wifi na vostro 3460 , nekdo kdo by poradil ? co jsem taknejak pochopil z ruznejch zdroju tak je v jadru spatnej ovladac na broadcom BT+wifi card a je potreba ho deaktivovat a prehrat za jinej funkcni ze starsiho debianu .. nicmene , nedari se mi to jakkoli zaimplementovat, vzdycky nejaka chyba, nekde lidi radeji pripojit se pres ethernet kabel a stahnout si tenhle balicek online .. nicmene, nemam tuhle moznost
    LEFTY
    LEFTY --- ---
    DANIELSOFT: dík moc
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    LEFTY: cp -r /home/lefty /media/externi_disk
    LEFTY
    LEFTY --- ---
    ahoj, potřebuju syntax příkazu v Ubuntu, která mi udělá kopii home folderu na externí harrdisk(nebo kamkoliv jinam) - ptám se tady, protože to chci napoprvé správně - nechci po dvou hodinách zjistit, že to třeba čeká na vstup z webkamery :-)
    KECAM
    KECAM --- ---
    PUPU
    PUPU --- ---
    CHOROBA: napada me klasicke 'hardware, ktery tohle dovoli, si nic jineho nezaslouzi'
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    :D

    Running 'rm -rf –no-preserve-root /' Command In Linux Can Kill Some Laptops Permanently
    http://fossbytes.com/running-this-little-command-in-linux-can-kill-some-laptops-permanently/
    SATAI
    SATAI --- ---
    PETER_PAN: Ja vim, ale i tak dik ;)
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    SATAI: jo, mas pravdu
    SATAI
    SATAI --- ---
    PETER_PAN: ten text je stary jako Metuzalem.

    Novejsi napriklad: https://www.usenix.org/legacy/events/fast11/tech/full_papers/Wei.pdf

    Conclusion
    Sanitizing storage media to reliably destroy data is an
    essential aspect of overall data security. We have em-
    pirically measured the effectiveness of hard drive-centric
    sanitization techniques on flash-based SSDs. For san-
    itizing entire disks, built-in sanitize commands are ef-
    fective when implemented correctly, and software tech-
    niques work most, but not all, of the time. We found that
    none of the available software techniques for sanitizing
    individual files were effective. To remedy this problem,
    we described and evaluated three simple extensions to an
    existing FTL that make file sanitization fast and effec-
    tive. Overall, we conclude that the increased complexity
    of SSDs relative to hard drives requires that SSDs pro-
    vide verifiable sanitization operations.



    To, co jsi tady navrhoval nedava smysl. Da se to samozrejme zlepsovat (uz tu padlo pouziti nahodnych dat misto nul, nepouzivani souboru...), ale tim efektivne dostanes neco uplne jineho.
    SATAI
    SATAI --- ---
    No kazdopadne - kdo pouziva FDE (v nasem pripade asi LUKS) ma ocividne o problem mene...
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    BTW - Peter Gutmann (Department of Computer Science, University of Auckland) popisuje zde problematiku "Secure Deletion of Data from Magnetic and Solid-State Memory" : https://www.cs.auckland.ac.nz/~pgut001/pubs/secure_del.html

    Jeho metoda (Gutmann) je doporucovana pro SSD (35 pass) a je soucasti i toho DBANu
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam