• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    GUDRUN: jop to je presne on :) mozna jiny jmeno ale presne takhle vypadal ten muj co tak zlobil, mozna zkusit na to napajeni pouzit atx zdroj z pc-cka?
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    GUDRUN: jak presne vypada ten hdd-usb adapter? to by mohlo byt nejakym problemem s napajenim, mel sem adapter kterej nekdy fungoval bezvadne a nekdy delal presne tohle a bylo to tim jak byl polozenej napajeci kabel ... neco s kontaktama nepochybne - nektery sou udelany tak ze se to vychodi a pak to hapruje
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    tak jsem začala zalohovat, najednou to vypadlo a dostala jsem hlásku a od ty doby nepřipojila.. nejakej hint krome toho zkoušet zkoušet zkoušet? diiik

    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    GUDRUN: tak super :)
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    GANDALFSEDY: jop. dik.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    GUDRUN: takze uz to jde?
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    GANDALFSEDY: tak ted je vidim i do nich vlezu... ale fakt to nejspis bude tim, ze jsem vsechno uz uklidil a ted jak jsme to vytahla jen na pul, tj do klina, strcila jsem tu redukci do jiny USB diry... ta mrcha ma tri a ja zkousela na preskacku dve ruzny, takhle je z opacny strany
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    GUDRUN: tak bych jeste skusil uplne bez jumpru :) a pak jeste fotku toho disku a toho hdd-usb adapteru jak je pripojenej k tomu disku - detail
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    GANDALFSEDY: furt to samy vidim.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    GUDRUN: nastav to jako devoce 0 master normalni bez clipu
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    GANDALFSEDY: pořát to vidím jen jako USB to ATA/Atapi bridge což tak to vidím, i když na konci té redukce není disk... takže to prostě disk nevidí, jen tu redukci a já nevím, co s tím. disk se točí a piny vypadají nepoškozeně.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    GUDRUN: srry sem prehlid ... takze kazdopadne u tech hdd-usb to prepinovat na master, pokud to bylo s tim 32gb clip na 32gb clip master
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    GUDRUN: ten hdd byl uz nastavenej s tim 32gb clip nebo to jsi ted nastavila? default je to nastavit jako device 0 master, jak to pripojujes k tomu ntb pres nejakej hdd-usb adapter? kdyz napises mount tak ti to vypise disky vcetne prislusnych fs
    pokud ten disk nebyl dlouho pouzivanej tak taky muze byt prazdnej nebo poskozenej
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    CHOROBA: porad stejny, zobrazuje se mi to jen jako to zarizeni a pripojit to nejde :-/
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    master
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    GUDRUN: aha, takže posun, v jednom nastavení pinů se mi to zobrazilo jako USB to ATA/Atapi bridge (tj to, co na připojení používám), ale jinak to píše cant mount device... takže nevím, co dál (piny jsou na 32Gb slave)
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    GUDRUN: mám tu i win ntb, ale tam se mi to taky nepřipojí, což jsem myslela že je tím, že tam mám nějaký linuxový fs, ale fakt nevím, jaký fs tam je...
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    GUDRUN: jeste bych rekla, ze na disku je obrazek, kterej ukazuje nastaveni pro 16head a 32GB clip a varianty device0(master), device0(slave), cable select a forcing dev1 present
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    prosím, když potřebuju připojit disk k tomu netbooku, co jsem na něj instalovala s vaší pomocí mint, jak mám nastavit piny? Co vám mám napsat za info, abyste mi poradili, jak mám nastavit piny? nepřipojil se a tohle je tak jediný, co nás napadlo, že se na tom dá štelovat. Dík. Je to 10 let starej IDE 250Gh Hitachi a kdyz ho zapojim do elektriky, tak tiše mručí.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam