• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    KECAM
    KECAM --- ---
    KAERO: Co si pamatuju ze sveho hrani si s Leap tak kdyz nastavis heslo pro wifinu pres YAST tak si heslo pamatoval. tusim jsem jako prostredi pouzival lxde, ale to je imho irelevantni bo yast je tool primo k suse(a velke + pro uzivani suse )
    KAERO
    KAERO --- ---
    ADAMH: tak urcite ten notebook co jsem zminoval si pamatuje hesla na wifi aniz by se pouzival kwallet. jestli opensuse je nastavene takhle blbe tak potez koste, jsem rad ze jsem tam hodil KDE neon.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    SATAI: to mi vypadlo, presne receno, v cryptographic api v configuraci jadra si vyberes implementace aes a dalsich podle toho co ti podporuje cpu, pokud se nepletu, dm-crypt pouziva api jadra.
    SATAI
    SATAI --- ---
    VYHULENY_UFO: s sse a avx to nesouvisí. Klíčové je mít AES-NI.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    MARASAN: vec pristupu, je taky asi fakt, ze paklize mas ssd disky a nejakej rozumnej procesor i5, i7 cast prace odvede sada sse a avx... :D
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    VYHULENY_UFO: ja sifruju komplet filesystem, sifrovani HOME v Ubuntu mi (kdysi davno) prislo dost nestastny a zanevrel jsem na nej.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    VYHULENY_UFO: ale je fakt, ze *buntu distribuce to proste nabizi tusim snad v defaultu.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    MARASAN: asi podle toho jak inteligentnich, ja bych mazal, ale je fakt, ze pri nejaky zvedavosti... ale k cemu, bitcoin wallet sifrovany na zbyly poznamky (hesla, piny, ucty a tak) staci pouzit nejakej truecrypt nebo primo dm-luks a udelat si v sifrovanej kontajner v souboru, kterej akorat primoutis kdyz potrebujes. ja myslim, ze zdrzovat si vykon domaciho notebooku/pocitace tim, ze si budu sifrovat celej home je zbytecny, kor kdyz si dokazes predstavit, kolik je tam dat, cache, configy, firefox umi hodne, thunderbird (jenom moje posta ma za poslednich 15let 11GB)...
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    VYHULENY_UFO: NSA se podiva, kdyz je online. Sifrovani je spis kvuli zlodejum, imho.
    KAERO
    KAERO --- ---
    ADAMH: hm, nepamatuju si presne a nemam dany notebook ted u sebe, ale nainstaloval jsem tam KDE neon, a uzivateli vypnul kwallet nekde v nastaveni. kwallet vubec neobtezuje. takze bud to jde, pripadne to jde jen v KDE neon :|
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    ADAMH: Je to hrbolatý, ale jde: kwaleetmanager umožňuje smazat wallet a vytvořit nový; tam nastavit bez hesla. Aspoň myslím, že takhle to mám - zkoušel jsem více cest.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    ADAMH: nesifrovat home? beztak tam nic dulezityho, co by zajimalo NSA, CIA, FBI ci GRU nemas.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    TEAPACK: No, to by snad šlo i bez xpry: ssh slave -t screen -xR
    a ve screenu
    env DISPLAY=:0 aplikace
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    PISKVOR: skoro, ale taky ne... nebo nevím, jak to nastavit...
    PUPU: jde o to, že potřebuju z hlavního stroje spustit na slave zařízení aplikaci, která se zobrazí na slave monitoru, odkud bude přijímat příkazy os uživatele.
    Nejjednodušší by si bylo SSH a nějaký cmd, ale zatím to vypadá, že si budu muset udělat deamona přes ZMQ, který bude čekat se spuštěním aplikace na příkaz...
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    PUPU: Je to super :) v podstatě screen pro X, a navíc má výrazně nižší latenci než jenom X-forwarding (je modernější a míň ukecanej)
    PUPU
    PUPU --- ---
    PISKVOR: hele, to je pekne...to budu muset nekdy vyzkouset
    PUPU
    PUPU --- ---
    TEAPACK: a kde se potom ma objevit prislusny graficky vystup a proc? rekl bych, ze se reseni bude odvijet od toho. jinak jsem ovsem nic podobneho nezkousel, pardon - pokud si idmyslim beznou praci pres vnc, teamviewer nebo neco podobeho
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    TEAPACK: xpra
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    PUPU: asi jsem to napsal obráceně... nepotřebuju to spustit na Xkách kde mi běží terminál, ale na Xkách, které jsou lokální ve vztahu k počítači, na který se připojuji...
    PUPU
    PUPU --- ---
    TEAPACK: ssh -X a na cilovem stroji mit prislusne Xkove knihovny a hlavne xauth. a pochopitele mit v sshd_config povoleny X forwarding
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam