• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    Pouzivam CapsLock na cesky kapitalky.
    SATAI
    SATAI --- ---
    PISKVOR: Moc ne. Relikt z praciho stroje, kde to asi melo smysl (Hodne veci se psalo kapitalkami a drzet ^ vyzadovalo na mechanice dost namahy)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    CHOROBA: A řízení Curiosity Roveru, jasně. Nějaké *realistické* využití? :D
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    PISKVOR: komentare na novinkach?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    DANIELSOFT: Jsem myslel, že tyhle srandy patří do ~, právě kvůli té použitelnosti;) Ale remap capslocku na Esc je asi systemwide, hm. (Ale srsly, už jste někdy použili Caps Lock? K čemu?)
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    (pripominate mi https://xkcd.com/1806/ )
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    ERGOSUM: to jsem používal předtím, ale není to ono =D navíc u týhle si můžeš namapovat na každý tlačítko makro a přepínat mezi třemi profily... strašný zlo, když si na to člověk zvykne.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    ERGOSUM: ou jes!
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    ERGOSUM: no, já si namapoval na grafickej tablet tlačítka myši a pokud se nedotknu podložky, tak se chová stejně jako myš... A numpad si přehazuju podle potřeby, jen se bojím, jak dlouho mi ta klávesnice ještě vydrží, protože se už pár let nevyrábí a neexistuje náhrada (MS SideWinder X6)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    ERGOSUM: Vyřešeno. Prostřední tlačítko + klitoris.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    TEAPACK: Kromě peněz, práce na cizích klávesnicích a výběru v tom není podstatný rozdíl. Kreslím tak CAD, pracuji s vektory, bitmapu, DTP, ... Když narazím na limity levačky(nebo je to výhodnější), tak myš přehodím.
    To se ti s kombinací myš a grafický tablet pracuje špatně.
    CHOROBA: Mám klitoris čerstvě a budu muset nějak vyřešit absenci kolečka. Nějaký tip?
    KAERO
    KAERO --- ---
    RAGNAROK: no reagoval jsem na to tvoje: "byl totalne vyrizenej z vimu a emacs. Do takovyho stadia to dopracovat nechci. :-)"
    ono to neni jen o tom nehybat zapestim, karpalem vedou slachy k jednotlivym prstum.
    ale pokud z prace vyradis tu mys, tak muzes mit ruce bliz k telu, jak pises ze ma byt
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    bmw ja uz mys nepoužívám tak 10 let. Používám jenom trackpoint. I na střílečky ;-)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    ERGOSUM: Já to vyřešil klávesnicí s numpadem na levé straně =) na kreslení v blenderu nebo inventoru ideální...
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    KAERO: Prohazuji jak se mi to zrovna líbí. ;-)
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    KAERO:
    ergoemacs prohazuje ctrl a alt pro nejpozivanejsi klavesi a navigace v textu je pak alt+ijkl hl. Mnohem prijemnejsi nez pouzivat ctrl+fvbnp, ale ctrl je tam furt hodne.

    KAERO:
    Jsem zatim nikdy problem z karpalem nemel. Vyhovuje mi lehka mensi mys a velka citlivost senzoru. Pak vubec se zpestim nepohybuju. Diky cinnamon window manageru a firefox pluginu firemax na mys ale nemusim skoro sahat. Podle ergonomie maj bejt ruce co nejbliz k telu. To s klasickou metrovou klavesnici a mysi nejde.

    U ty dvojdilny klavesnice musi byt super dat mys doprostred. UHK ma nejaky pridavny modulek pro palce bud trackpad nebe trackball.
    KAERO
    KAERO --- ---
    ERGOSUM: anebo mys pravidelne prohazovat. jeden mesic pravou, druhy levou. snizuje to zatez na karpal.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Když jsme u psaní. Naučil jsem se používat myš na levé straně. Pravá ruka je pak volná na numerické klávesy, enter, tužku, ...
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    tyve, sem si za ty desetileti asi zvyknul na vsechno. nejvic asi ale na mcedit, pravdepodobne uchylka z DOSu a volcov commanderu. jinak na toasterech vi, vono i to blby nano ma asi 100k
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam