• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    GIOMIKY: Já ti nevím. Doinstaluji oblíbené aplikace. Z 20 jeho doporučených jsou to asi 4 a ze zbytku mi tak 9 nesmí na počítač. :-)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    RAGNAROK: =) to by mohlo vyřešit i můj přoblém ;)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    GIOMIKY: O.o ještě že mám Xubuntu...
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    Takova blbina: tesne pred tim nez mi vecer upadne hlava na klavesnici, tak se mi aktivuje podmineny reflex (asi nejaky pozustatek z widli) "ctrl+alt+end, enter" a tim si vypnu pc (default je vybrany button "power off"), misto aby se pc suspendoval. Zkousel jsem si namapovat command "systemctl suspend" na klavesovou zkratku. PC se pouzitim klavesove zkratky suspenduje, ale hned se zase probudi.

    Koukal jsem, ze je celkem dost vlaken se stejnym problemem. Reseni zakazat wakeup by usb device, co je v tech vlaknech se mi nelibi. Prekvapive jednoduche reseni na mim pc je stisknout klavesovou zkratku a rychle pustit. (facepalm)
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Co udelat jako prvni po upgrade na Ubuntu 17.04

    https://www.fossmint.com/things-to-do-after-installing-ubuntu-17-04
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    MUXX: Dva pedály? Jako dobrý, ale overkill. Sice je pedál programovatelnej jenom na jednu klávesu, ale do /dev/input se tváří jako normální USB klávesnice. Takže si ji co? Takže si ji odchytíme a přemapujeme třeba přes evrouter.

    Zdroj: mám doma pedál. Hardwarově posílá Ctrl. Namapovanej ho mám cca na pět různých věcí.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    MUXX: Kdysi jsem na jednom školním veletrhu viděl klučinu, co si to zbastlil z padálu k šicímu stroji =D
    MUXX
    MUXX --- ---
    VIM Clutch is a hardware pedal for improved text editing speed for users of the magnificent VIM text editor. When the pedal is pressed down, the pedal types "i" causing VIM to go into Insert Mode. When released, it types Esc and you are back in Normal Mode.

    vim-clutch/README.md at master · alevchuk/vim-clutch · GitHub
    https://github.com/alevchuk/vim-clutch/blob/master/README.md
    PELDA
    PELDA --- ---
    PUPU:
    CHOROBA:
    RATTKIN:

    tady uz je php7, po upgrade prave to prestalo fungovat.
    v seznamu modulu jak psal CHOROBA ale php7 chybel, udelal jsem jeste jednou reinstal a uz to jede.
    netrusim proc to neslo napoprve.

    diky vsem za nakopnuti! potreboval jsem to nutne dnes vecer rozjet a uz jsem se bal ze bude dlouha noc:)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    Jinak teda PSA: verzujte si ty konfiguráky, etckeeper třeba. Má to jisté výhody;)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    PELDA: spis preinstaluj libapache2-mod-php5 a mrkni esli mas php povoleny v modulech apache2
    ls -l /etc/apache2/mods-enabled/

    lrwxrwxrwx 1 root root 27 Jan 14 2016 php5.conf -> ../mods-available/php5.conf
    lrwxrwxrwx 1 root root 27 Jan 14 2016 php5.load -> ../mods-available/php5.load
    PUPU
    PUPU --- ---
    PELDA: na CentOSu na to mam specialni konfigurak v /etc/httpd/conf.d, netusim, jak to mate u Debianu

    #
    # PHP is an HTML-embedded scripting language which attempts to make it
    # easy for developers to write dynamically generated webpages.
    #
    <IfModule prefork.c>
    LoadModule php5_module modules/libphp5.so
    </IfModule>
    <IfModule worker.c>
    LoadModule php5_module modules/libphp5-zts.so
    </IfModule>

    #
    # Cause the PHP interpreter to handle files with a .php extension.
    #
    AddHandler php5-script .php
    AddType text/html .php

    #
    # Add index.php to the list of files that will be served as directory
    # indexes.
    #
    DirectoryIndex index.php

    #
    # Uncomment the following line to allow PHP to pretty-print .phps
    # files as PHP source code:
    #
    #AddType application/x-httpd-php-source .phps
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    PELDA: mime types?
    PELDA
    PELDA --- ---
    Nějak jsem rozbil Apache a nezpracuje teď PHP, zobrazí to jako text. Zkoušel jsem PHP přeinstalovat ale nic. Co s tím?
    Ubuntu 16.04


    Díky moc
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    PUPU: dekuji.
    PUPU
    PUPU --- ---
    CHEVALIER: nikoliv, nula
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    PUPU: dekuji, ovsem : "xargs: neplatny prepinac - "O"". To "O" je velké óčko? Ubuntu 12.4.
    PUPU
    PUPU --- ---
    CHEVALIER: find ... -print0 | xargs -0 ls -l
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    Ahoj. Potrebuji aby mi prikaz find u nalezenych souboru ukazoval i velikost souboru. Jak to udelat? Dekuji
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    SUK: popravde mi prijde ze v intel wireless je nejakej bug. posledni dobou mi prave nova intel 7260 blbnula v hospode z tplinkem. ale nejak sem nemel tu silu to zrovna debugovat a poslal sem data pres mobil. Vyser se na kompilovani kernelu a stahni si intel wireless stack a zkompiluj ten, treba uz je to opraveny. Mozna by stacil i novejsi firmware
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam