• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    RAGNAROK: ja mam na svem androidu nainstalovany ftp server, takze kdyz neco potrebuju nahrat z/do xperie poslu to do ni pres ftp. xp z1 ma uz wifi n, takze no problem.
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    Tohle se nekomu muze taky hodit: Jak pripojit android device.

    Xperia Z3C Blues
    https://www.trueneutral.eu/2014/xperia-z3c-blues.html

    Staci pridat rule sem:
    /lib/udev/rules.d/69-libmtp.rules
    KECAM
    KECAM --- ---
    SKRU: kua neco jako :
    cat `./$SLOZKA_KDE_JSOU_LOGY | grep -v snapshot.log` ?
    SUK
    SUK --- ---
    SKRU: Jinak jestli chces jeste jeden tip, jak bych to udelal ja (kterej se nikdy nenaucil poradne pouzivat find), tak takhle:

    ls | grep 'xy\.[0-9]\+\.log' | xargs cat
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    SKRU: Není to složité, stačí se neleknout.
    SATAI
    SATAI --- ---
    SKRU: jinak doporucim zacit Petrlikovym Jemnym uvodem do Unixu a az ho prectes, tak se prijd zeptat na nejake dalsi cteni :-D
    SATAI
    SATAI --- ---
    SKRU: vzdyt ti ho AXTHEB napsal...
    SUK
    SUK --- ---
    SKRU: Vzdyt ti to SATAI a AXTHEB pisou. co chces vic jednodussiho, nez "cat xy.????.log" ? Jestli cekas nejaky cat --only-file-that-has-xy-on-beginning-then-numbers-and-right-after-that-is-log-extension, tak to fakt neexistuje :D
    SKRU
    SKRU --- ---
    AXTHEB:
    SATAI:
    to je nejaky slozity. fakt neni nejakej "catni mi soubor, kterej zacina xy, pak sou cisla a za nim hned .log"?:)
    SATAI
    SATAI --- ---
    SKRU: tak to hraj na jistotu podle AXTHEB ;)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    AXTHEB: pozor, regex se dela na celou cestu ne jen jmeno souboru
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    SKRU: find . -regex "./xy.[0-9]*.log" -exec cat {} \;
    SKRU
    SKRU --- ---
    SATAI: prave nyni optometricky ano:) ale ovlivnit to nemuzu a pri pripadne zmene se ke mne ta informace muze dostat se zpozdenim nebo az pri pruseru. rad bych to mel osetrene pres jistoty, ze to musi zacinat xy a nesmi koncit snapshot.log.
    SATAI
    SATAI --- ---
    SKRU: maji ta cisla vzdy stejny pocet cifer? Pak je jednoduche drevorubecke reseni cat xy.????.log
    SKRU
    SKRU --- ---
    mam ve slozce dva soubory, xy.1234.log a xy.13234.snapshot. log. xy se nemeni, cisla ano, suffixy .log a snapshot.log se taky nemeni.
    potrebuju catnout ten prvni, existuje nejakej vyraz, jak vyloucit ten snapshot.log?
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    Potreboval bych v mc, kdyz dam search a panelize result, klavesouvou zkratku ktera zobrazi v druhem panelu direktorar prave vybraneho souboru v prvnim panelu. Bezne funguje alt+i, ale u zobrazeneho vysledku hledani to nejde. Nevedel by nekdo?
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    GIOMIKY: Já ti nevím. Doinstaluji oblíbené aplikace. Z 20 jeho doporučených jsou to asi 4 a ze zbytku mi tak 9 nesmí na počítač. :-)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    RAGNAROK: =) to by mohlo vyřešit i můj přoblém ;)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    GIOMIKY: O.o ještě že mám Xubuntu...
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    Takova blbina: tesne pred tim nez mi vecer upadne hlava na klavesnici, tak se mi aktivuje podmineny reflex (asi nejaky pozustatek z widli) "ctrl+alt+end, enter" a tim si vypnu pc (default je vybrany button "power off"), misto aby se pc suspendoval. Zkousel jsem si namapovat command "systemctl suspend" na klavesovou zkratku. PC se pouzitim klavesove zkratky suspenduje, ale hned se zase probudi.

    Koukal jsem, ze je celkem dost vlaken se stejnym problemem. Reseni zakazat wakeup by usb device, co je v tech vlaknech se mi nelibi. Prekvapive jednoduche reseni na mim pc je stisknout klavesovou zkratku a rychle pustit. (facepalm)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam