• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    KOMAS
    KOMAS --- ---
    Zdravim vsechny, dokaze mi nekdo poradit s timhle? Jsem uplna lama takze pekne po lopate prosim.

    DELVIT
    DELVIT --- ---
    CHOROBA: ano, pokud tam máš OpenWrt tak to bude o dost snesitelnější .) ale i tak se jim snažím vyhýbat, protože když takhle kašlou na SW, bůhví jak na tom bude HW.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    DELVIT: ja ho nekde dostal, myslim. ale sral sem se s nim pul roku - Nkovy klienti se nechytali, androidi meli problem se pripojit, NAT mi nesel jak by mel. Nakonec sem to nevydrzel a preliznul ho openwrt a od ty doby nevim, ze ho mam.
    se obavam, ze u nich bude opravdu problem ve firmware, ani ne tak v zeleze.

    root@OpenWrt:~# uptime
    10:53:26 up 203 days, 12:43, load average: 0.00, 0.01, 0.04
    root@OpenWrt:~#
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    CHOROBA: TPLink je vhodný jako tezitko nebo recyklace. je to vyloženě hazard to používat.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    NELDOR: Zhruba tak nikam. Musel bys až přes JTAG, a to je dost na pytel. Navíc i když je to vespod Linux, ještě pořád vídám toustovače na 2.4.x kernelech - kdoví, co všechno jim tam chybí.
    COLBEN
    COLBEN --- ---
    VYHULENY_UFO: aha, tak se omlouvam za mylne info
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    COLBEN: ne, v tplinkach je linux.
    COLBEN
    COLBEN --- ---
    NELDOR: myslim, ze jsem nekde cetl, ze tp-link ma svuj vlastni os a neni zalozeny na linuxu
    NELDOR
    NELDOR --- ---
    CHOROBA: Ja mam pocit, ze vsechny tyhle TP-Linky apod bezi na Linuxu, a ten iptables prikaz tam nekde bude, ne? Otazka je akorat, kam az uzivatele pusti jejich rozhrani...
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    Lol. To si asi pleteš s openwrt
    NELDOR
    NELDOR --- ---
    CHOROBA: Aha, tak asi zalezi jak flexibilni je ten interface. Ten Linux pod kapotou to samozrejme umi... Mozna by to slo pres shell, pokud ho to ma otevreny :-).
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    NELDOR: no tak jasne, ale treba na mem tplinku to nenastavis ;-)
    NELDOR
    NELDOR --- ---
    CHOROBA: "hairpin routing" a "NAT loopback" sice zni hrozne fancy, ale dle meho nazoru jde jen o to, aby u packetu, ktere pochazeji ze stejne site, doslo k prekladu nejen cilove IP adresy ale i zdrojove IP adresu na vnitrni adresu toho routeru, tim se zajisti, ze odpovedi pujdou take pres ten router, ktery timpadem bude moct provest zpetny preklad. To imho zvladne kazdy router, jen je holt potreba to pravidlo nastavit rucne...
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    JADER_NOMAK: ze stejne site na public ip/port + nat na vnitrni ip/port par routeru umi, rika se tomu hairpin routing, nebo NAT loopback
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    JADER_NOMAK: A pokud ti to nezmotala anonymizace, tak premapovavas 30000-30300 a pak se konektis na 30333 (cili o 33 mimo ten rozsah) a navic neni jasne, proc by to melo vest zrovna na 22 (ssh)
    JADER_NOMAK
    JADER_NOMAK --- ---
    NELDOR: aha... zkoušel jsem to ze stejné sítě, takže to může být tím; tak já zkusím to nastavit znovu a pak to zkusím odněkud jinud... docela mě to štve. Díky za radu. Otestuju to a případně bych se ozval.
    NELDOR
    NELDOR --- ---
    JADER_NOMAK: Ten notebook jsi mel taky v te vnitrni siti, nebo jsi to zkousel odnekud z venku? Jestli jsi to zkousel zevnitr, tak to ti nebude fungovat hned minimalne ze dvou duvodu:
    1. Ty NAT pravidla muzou by platna jen pro packety prichazejici pres externi interface
    2. Ten preklad se provadi jen u cilove IP adresy, ale zdrojova zustava stejna. Coz znamena, ze notebook s IP adresou napr. 192.168.0.100 posle packet1 [src=192.168.0.100, dst=1.2.3.4], ten dorazi na router, ktery prepise cilovou adresu, cili vznikne packet2 [src=192.168.0.100, dst=192.168.0.222] a ten posle zpet do vnitrni site na ten server. Server obdrzi packet2 [src=192.168.0.100, dst=192.168.0.222], a jako odpoved vytvori packet3 [src=192.168.0.222, dst=192.168.0.100]. Server se koukne do routovaci tabulky, vidi, ze IP adresa 192.168.0.100 je soucastni jeho vlastni site, tak posle packet3 rovnou na ten notebook s adresou 192.168.0.100. Tj. packet s odpovedi vubec nejde pres ten router, tudiz nedojde ke zpetnemu prekladu (192.168.0.222->1.2.3.4). Notebook tedy obdrzi packet3 z IP adresy 192.168.0.222, na kterou ovsem vubec nic neposlal, tudiz ho rovnou zahodi, a porad ceka na odpoved na svuj prvni packet1, ktera ovsem nikdy neprijde a skonci to zminenym timeoutem...
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    pust z konzole
    netstat -pln | grep sshd
    to ti ukaze esli bezi. esli nebezi, tak se podivej esli je nainstalovany, pripadne doinstaluj
    apt install ssh
    port forward si udelej trochu rozumnejs...serveru nastav statickou ip v range 192.168.0.0/24 v /etc/network/interfaces
    treba 192.168.0.222 a na routeru si udelej portforward publicip port 30022 na 192.168.0.222 port 22 a trada,
    paklize by router neumel PAT(prelozit vysokej port 30022 na 22) tak si v /etc/ssh/sshd_config nastav vysokej port pro sshd
    # What ports, IPs and protocols we listen for
    Port 30022
    a narouteru si preloz 30022 na 192.168.0.222 port 30022
    JADER_NOMAK
    JADER_NOMAK --- ---
    Ahoj,

    neporadil byste někdo s mým problémem?

    Na starší PC jsem naistaloval Ubuntu Server, vše proběhlo v pohodě. Když normálně pracuju na tom PC co je server, tak se přihlásím vše běží můžu na něm pracovat.

    Problém nastal když jsem ho píchnul za router od UPC na kabel. Vidím ho normálně na DHCP. Má přidělenou adresu třeba 192.168.0.13. Tak jsem udělal port-forward a řekl jsem - že na portech 30000 - 30300 má být přímo tahle interní IP pro porty 1- 20000.

    Z notebooku jsem se přes Putty připojoval na veřejnou IP adresu a port 30333 a typ spojení SSH. Vždy mi to vrátí Network Error: Connection Timed Out.

    Instaluje se na server při tom průvodcovi instalací automaticky Open SSH? Nebo jsem udělal chybu a měl jsem ho ručně doinstalovat apt-get install openssh ?

    Díky za názor.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    KAERO: to víš to je problém toho, že kvalitních lidí je málo a zaplatit je nikdo nechce. A další věc myšlení bolí ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam