• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    DO_IT
    DO_IT --- ---
    SUK: nn, z notasu v pohode i u klasickych malych repracku. Zesik vsak treba u notasu s vidlema hraje v poho
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    DANIELSOFT: tak jsem vyhrabal ještě jeden skriptík, který používám při problémech se zvukem:

    pulseaudio -k && sudo alsa force-reload

    (pomůže, když jednou za čas začne zvuk šumět, ale po posledních updatech jádra se mi to už naštěstí nestává, mám taky Ubuntu 16.04, přesněji řečeno Xubuntu, protože mám radši XFCE než Unity)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    DO_IT: A dělá to i na připojená sluchátka? Abys nehledal vedle. Mě tohle dělá občas kabelová spojka :-)
    SUK
    SUK --- ---
    DO_IT: Zni to ve sluchatkach? Zni to pri odpojenym zdroji?
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    DO_IT: mně proti šumění pomáhá restart Pulse Audia: příkaz "pulseaudio -k"
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    DO_IT: nemas tam pusteny Einsturzeunde Neubauten?
    SUK
    SUK --- ---
    GUMBA: Kdyby te to zajimalo, tak :version vypise ruzny veci, mimojine seznam nactenych vimrc ;)
    DO_IT
    DO_IT --- ---
    Zdravim, mam problem s notebookem Asus na Ubuntu 16.04.
    Kdyz se chci pripojit na zesilovac a repraky, zacne z repraku znit sum a chrasteni, i kdyby zadna hudba v notebooku nehrala. Zkousel jsem ztlumit v alsamixeru mic ci sluchatka, bezvysledne.
    GUMBA
    GUMBA --- ---
    KECAM, AXTHEB, RAGNAROK: Diky moc vsem, uz to chodi. Syntax on mi tam chybela. :)
    (Na jednom frontendu mi to hezky barvilo a na druhem ne, pritom vsechno vypadalo pro laika "stejne" - zadny rozdil ve ~/.vim/ ani ~/.vimrc, oboji melo color theme default atd. Protoze tahle ruzna uzivatelska nastaveni .bashrc a .profile a spousty dalsich se tam nacitaji z nejakych spolecnych nastaveni a kazdy ten frontend ma svuj home, nebyl jsem to schopen vubec dohledat - sice porad nevim, kde se jim na tom prvnim serveru syntax zapina, ale hlavne, ze uz mi to na tom druhem barvi stejne.)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    GUMBA: do ~/.vimrc si dej
    syntax on
    set background=dark
    GUMBA
    GUMBA --- ---
    Prosim, co si mam kde nastavit, aby ve Vim byly barvy, treba takoveto:

    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    TEAPACK: hele, kdyz uz tam mate VPN, nebylo by mozny proste udelat VPN pristup i pro ty deti, co si na tom maji delat ty domaci ukoly? Protoze neco takovyho vystavovat na internet, kdyz z toho, co pises, je jasny, ze nejaky zabezbeceni tam bude spis omylem nez by design, mi prijde jako pomerne riskantni napad :)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    nic proti clusteru, ale doktor taky nejdřív dá na bebinko náplast, nikdy nedělá amputaci jako první krok
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    SAKICZ: normálně to chce po tobě heslo, řekl bych. podle screenshotu máš českou klávesnici, že by chyba byla v tom? že jsi zvyklej psát ho na anglické?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    TEAPACK: tady se nebavíme o žádným bgp nebo OSPF, na udělání segmentu nebo VLAN stačí 4 hodinu na googlu.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    RATTKIN: já síťař nejsem, proto jsem to taky původně chtěl řešit právy uživatelů... tamní správce má k adminovi daleko, možná by se mu něco takovýho hodilo, takže jestli máš chuť, můžeš se zastavit a hodit s ním řeč ;)
    SHINING_KATE
    SHINING_KATE --- ---
    TEAPACK: A jak by se z toho mohli lognout kamkoliv, když bude dotyčné "kamkoliv" rozumně zabezpečené? Jak už jsem psala, přihlašování na nody klíčem a děti si můžou hrát s ssh jak chtějí.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    TEAPACK: než zkoušet bastlclustery bych s dětma radši postavil normální jednoduchou funkční a bezpečnou síť. to se jim alespoň bude hodit doma,i v práci.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam