• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    CHOROBA: Ještě lepší je ssd na system a programy a hdd na data(home)(swap na hdd kvůli přepisům). Je zbytečné, aby data za drahé peníze rychle ležela na ssd.
    BTW jestli může BMW není problém silný počítač :-)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    DATEL: jak pisu, ten samej stroj, mint + mate a beha to fajn. Samozrejme kdyz otevres 30 tabu v chrome tak zaswapujes mocne, ale to tak proste je. bmw. esli muzes, kup si do toho malej ssd disk a vyhod co tam je, vse se urychli asi tak petinasobne
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    DATEL: já jsem spokojený s Xubuntu, používá prostředí XFCE
    DATEL
    DATEL --- ---
    DATEL: taky u tech velkych prostredi pocitam, ze bude limitujici tech 2 GB RAMky
    DATEL
    DATEL --- ---
    SUK: moderni? :-) S tou slabou grafikou by to utahlo i Gnome ci KDE, aniz by se to zacalo po chvili sekat?
    DATEL
    DATEL --- ---
    Diky vsem za tipy, kouknu na weby jednotlivych prostredi a neco vyberu.
    SUK
    SUK --- ---
    DATEL: S takovymhle modernim pocitacem si muzes dovolit prakticky vsechno ;)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    DATEL: mam na tom linux Mint + Mate a jede to jak hodiny.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    lxde a xfce nejsou distra. typek chce slyset Bunsenlabs Linux, Bodhi Linux apod.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    DATEL: nejlíp asi XFce nebo Trinity (distro Q4OS) ;) lxde jsem několikrát zkoušel ale nikdy jsem se s ním neskamarádil...
    GHORMOON
    GHORMOON --- ---
    DATEL: zkus kouknout treba na lxde, xfce nebo tak neco
    DATEL
    DATEL --- ---
    Ahoj, několik let jsem desktop Linux nesledoval, máte někdo doporučení, na jaké distribuce (ikdyž to je vlastně asi jedno), ale hlavně na jaké grafické prostředí prostředí se kouknout z hlediska použití na starším notebooku (konkrétně Lenovo R61, Intel Core 2 Duo T8100 2100 MHz, RAM 2048 MBytes @ 332 MHz DDR2, intergrovaná grafika Intel GMA X3100, 384 MB, rozlišení 1280x800)? Počítám, že klasika Gnome a KDE spíš ne, ty budou počítám náročnejší na výkon. Dík za nasměrování.
    MUXX
    MUXX --- ---
    MVEK: Windows jsem mel dycky rad, ale desitky jsou peklo. Kdyz utecu, tak si to budu muset ve firme supportovat sam. V seznamu co si chystam na vyzkouseni je prave o365 jako jeden z tech dulezitych, tak me zajimalo co me ceka.
    MVEK
    MVEK --- ---
    MUXX: Myslím 365 a myslím to, že některé notebooky do cloudu dávat nechci (a zašifrované oddíly mi už způsobily u jednoho selhání synchronizace po nějaké době), a taky to, že ve webové aplikaci nejde používat styly, tagy a já nevím co ještě, nebo jsem slepý, ale to by bylo asi na Office fórum.
    MUXX
    MUXX --- ---
    MVEK: Co je za problem s cloudem? Myslis office365?
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    MVEK: existuje i komerční verze s podporou a možností ovlivnit vývoj - https://www.codeweavers.com/compatibility/search?name=Onenote
    SHINING_KATE
    SHINING_KATE --- ---
    MVEK: A přitom to je jedna z těch žádanějších vlastnosti :) Spolu s produkty od Adobe.
    MVEK
    MVEK --- ---
    DELVIT: To zní ale zajímavě, zrovna to byla stejně v mnohém nejlepší verze a mám na ni nepoužívanou multilicenci.
    Měl jsem špatné povědomí o Wine, tak nějak jsem od něj nečekal zrovna podporu Office aplikace.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    MVEK: tak použij wine. Podle všeho OneNote 2010 tam běží slušně https://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=application&iId=2911 . Novější zatím ne.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    lol
    MVEK
    MVEK --- ---
    Kdo by to byl řekl, že hlavním blokem pro přechod na Linux (aspoň na jednom počítači) pro mě bude OneNote... A ne, cloud pro mě v jednom případě není vůbec řešení, ve druhém je problematický.
    Škoda, že nemám přebytečnou licenci Win, možná by to šlo řešit přes VirtualBox s Win a do nich sdíleným adresářem z hostujícího Linuxu.-).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam