• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    NELDOR: Dá se s tím něco udělat? Když to otevřu v pspad, tak to vypadá jako binární soubor.



    NELDOR
    NELDOR --- ---
    ROBIN_SNNS: To vypada na nejakou chybku v tom mmc skriptu, na prvnim radku se mu nelibi neocekavana uzaviraci zavorka.
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    DANYSEK: To nemělo vliv, výsledek je stejný.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    ROBIN_SNNS: hadam, ze moc mezer (kolem toho dev) - spis to bude /dev/mmcblk0
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    chci změnit pro kamošku cid na sd kartě, mám na ntb bootované ubuntu 16_04 z flash a postupuju podle tohohle návodu: http://www.strihanividea.cz/procedure.txt
    Bohužel po zadání (bez uvozovek) "sudo ./mmc prog_cid / dev / mmcblk0 5d53424c32424d31013917ca53010400" na mne vyskočila syntax error "./mmc: 1: ./mmc: Syntax error: ")" unexpected"
    Kde se stala chyba, poradíte mi prosím? Děkuji

    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Čistím starej disk a objevil jsem tenhle svůj snímek obrazovky z Windows XP z r. 2005, kdy začal být použitelný projekt coLinux a já se začal trochu víc seznamovat s Linuxem. :)
    Nejprve v tom šlo nabootovat maximálně nějaké připravené diskové obrazy (s Debianem tuším), paměť se musela rezervovat natvrdo, později už ale šlo nabootovat všechno, fungovala síť, paměť si to ukouslo podle potřeby (což bylo docela fajn, když jsem měl 256 MB RAM) a hlavně přibyl i nějaký "cooperative filesystem driver" i možnost připojit diskové oddíly (ne jen image), takže jsem mohl přistupovat do souborového systému Windows nebo spustit systém nainstalovaný na disku. Provozoval jsem v tom i Gentoo, které jsem na střídačku bootoval na železe (kde mi nefungoval USB ADSL modem, dokud jsem nedohnal správce ovladače k přidání podpory) a v coLinuxu (abych postahoval aktualizace).
    Samozřejmě když jste si pustili na Windows cygwiní X server, případně Xming, tak se daly provozovat i grafické aplikace.
    Takže jsem tam nainstaloval třeba Wine a v něm jsem pouštěl mIRC a podobné skopičiny. (S tím už bohužel snímek nemám.)

    A dneska si na pár kliknutí nainstalujete Windows Subsystem for Linux. :)

    PUNKREASS
    PUNKREASS --- ---
    KAERO: hlavne pokud nezjisti, co to zpusobilo, tak se to po novy instalaci klidne muze dit znova.
    KAERO
    KAERO --- ---
    SATAI: reinstall je mizerna moznost, ale mozna nejrychlejsi pokud tomu nerozumi. zas ale pokud tomu neromi, tak si muzou smazat data...
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    VESPER_INDIGO: možná by stačilo smazat konfigurační soubory, které souvisejí s DE. sám nevím, které to jsou, používám XFCE
    SATAI
    SATAI --- ---
    VESPER_INDIGO: reinstall je mizerná možnost. Těžko tím zjistíš kořenovou příčinu.

    Začít můžeš založením jiného uživatele. A kouknutím do logů.
    VESPER_INDIGO
    VESPER_INDIGO --- ---
    SATAI: hmm, zatím nevím. Ubuntu jsem instaloval dvakrá v životě a jeho ntb jsem ještě neviděl. Zkusil jsem se zeptat poté, co jsem trochu něco googlil a zjistil, že lidi tyhle problémy mívají. Uvidím tedy asi co bude, až uvidím jeho ntb. Nejspíš by stejně bylo nejlepší prostě Linux přeinstalovat.
    SATAI
    SATAI --- ---
    VESPER_INDIGO: začni tím, že povíš jaké je to Ubuntu
    Je řeč o Unity nebo o GNOME?
    VESPER_INDIGO
    VESPER_INDIGO --- ---
    Ahoj, kamarádovi na Ubuntu uplně zmizely ikony a taskbar. Po úspěšném přilogování se na svého usera se objeví plocha a to je všechno. Žádné ikony, nic. CMD se asi vyvolat dá, očividně, jiný kámoš mu přes něj cosi spravoval.

    Vypadá to, že si to všechno dotyčný kamarád buď vypíná nějakým nešťastným dvoj-troj hmatem nebo tak něco a nebo má nabouraného uživatele.

    Máte někdo nějaké postřehy, o co může jít? Jednoduché řešení a tak :) ?
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    TULEN: alogy o pádu jde najít na about:crashes
    TULEN
    TULEN --- ---
    ahoj,

    zacali mi pravidelne padat zalozky FB a Sreality. Jde nejak zjistit proc to spadlo? podivat se nekde do logu? Tusim ze to bude flashem ktery jsem nedavno nainstaloval, ale chtel bych si to potvrdit.

    Lubutnu (64bit)
    Firefox (quantum)
    NELDOR
    NELDOR --- ---
    FATBOZZ: Jak jsem psal, z mych 3 experimentu s mini wifi donglama mi vysel nejlip Connect IT CI-232, kde je nejaky Ralink, ovladac je rt2800usb primo z vanilla kernelu, a slape to jako hodinky v klientskym i AP rezimu :-).

    JUNIOR: Tam by mel byt RTL8188eus chipset, dobre vedet pro priste...
    JUNIOR
    JUNIOR --- ---
    NELDOR: No nakonec na doporučení jsem šel do tohoto :)

    TP-LINK TL-WN722N - WiFi USB adaptér | Alza.cz
    https://www.alza.cz/tp-link-tl-wn722n-lite-d155291.htm?idp=2219&banner_id=133
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    NELDOR: Docela spokojenost s timhle chipsetem. Na Aliexpresu jde koupit za par korun
    GitHub - mk-fg/rtl8812au: Linux kernel driver for USB WiFi dongles based on Realtek rtl8812au chipset
    https://github.com/mk-fg/rtl8812au
    NELDOR
    NELDOR --- ---
    JUNIOR: Njn, to je casot nejjednodussi reseni, zvlast u tech donglu za par korun :-D. A s jakym adapter jsi tedy nakonec skoncil ty? :-)
    JUNIOR
    JUNIOR --- ---
    NELDOR: no já to nakonec vyřešil tak, že jsem koupil novou wifi :)
    NELDOR
    NELDOR --- ---
    JUNIOR: Hm, tam je rtl8192cu nebo rtl8192e chipset v novejsi verzi. Ten prvni nema uplne nejlepsi povest (je i v tom Edimaxu EW-7811Un, se kterym jsem dost bojoval). Existuje k tomu nekolik driveru, z toho jeden oficielni od realteku, ktery je ovsem zastaraly a nebeha na novych kernelech, dva drivery primo v kernelu, a k nim se po githubu povalujicich ruznych fixu od ruznych lidi... Pokud me pamet neklame, v klientskem rezimu jsem dosahl nejlepsich vysledku s rtl8xxxu driverem primo z vanilla kernelu. Jaky driver pouzivas ty? S tim druhym chipsetem zkusenosti nemam...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam