• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    RAINBOF: já místo seamless modu používám fullscreen s vypnutou lištou a bez automatického zachytávání klávesnice a pak si jen přepínám plochy =) (ctrl+alt+šipka)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    já to leta měl jako dualboot v kompu. Mel jsem fyzicky dva disky. Ted prechazim na single-rezim jen linux ale i tak budu muset vyresit seamless rezim, jinak to budu muset udělat zas dual, proste potrebuju bastlit i na windows casto veci kolem HW a to jde skrz virtualizaci ponekud neprijemne. (Navic jeste na i3desktopu snad se to povede).

    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    VOYAGER76: Jinak, pohodlnější je spustit nějakou live Linuxuvou distribuci a udělat to z ní. Tedy pokud to nemůžeš udělat rovnou z toho Ubuntu.
    VOYAGER76
    VOYAGER76 --- ---
    FATBOZZ:
    DANIELSOFT: diky uz to mam, opravdu stacilojit do adresare "home"... diky moc
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    DANIELSOFT:
    :)
    mount není názvem vnitřního ani vnějšího příkazu, spustitelného programu nebo dávkového souboru.
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    VOYAGER76: příkaz "mount" bez parametrů vypíše co je kam aktuálně namountováno
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    VOYAGER76: podivej se do /etc/fstab jak mas namountovane disky ... defaultne bych hledal v /home/nazevusera
    VOYAGER76
    VOYAGER76 --- ---
    Ahoj, muzu naprosto lame dotaz? Mam hdd s Ubuntu, pod Win jsem ho namountoval, ale zacerta nemuzu najit, v kterem, z tech desitek folderu mam hledat user data... Rad bych je zazalohoval.... Jde nejak jednoduse poradit? Diky moc
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    VYHULENY_UFO: jo, přehrávání jede v pohodě, jen to indexuje divný složky...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    VYHULENY_UFO: nebo mpg123

    mpg123, Fast MP3 Player for Linux and UNIX systems
    https://www.mpg123.org/
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    TEAPACK: zeptam se takhle. jinej prehravac ti funguje? prehrajes mp3 jinym nastrojem, napr. mplayer/smplayer .. ?
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    TEAPACK: Nemas v mechanice nejaky poskozeny DVD, nebo primountovany nejaky iso do dvdromky ?
    Kdyztak este nejaky logy co dela vlc
    logging - how to get vlc logs? - Stack Overflow
    https://stackoverflow.com/questions/4303017/how-to-get-vlc-logs
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    TEAPACK: Jinak tohle leze z vlc, okamřitě když ho spustím přes terminál.
    ~/Hudba/TheAristocrats$ vlc
    VLC media player 3.0.2 Vetinari (revision 3.0.2-0-gd7b653cf14)
    [0000564152595570] main libvlc: Spouštím přehrávač VLC s výchozím rozhraním. Přejete-li si spouštět přehrávač VLC bez rozhraní, použijte příkaz 'cvlc'.
    [mp3 @ 0x7fa7f4c549e0] Failed to read frame size: Could not seek to 4056.


    Pokud použiju pro další navigaci Media Library, kam jsem si přidal složku ~/Hudba, tak to jednou indexovalo a teď už je to v pohodě, ale jakmile kliknu ve VLC na Počítač -> Moje Hudba tak z toho začne lítat bordel.



    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    KECAM: Nejspíš jo (indexování), ale spustí se to vždycky na danou složku a i pokud začnu přehrávat přímo nějaký soubor, tak po tom, co začne hrát další, tak to projede v té konkrétní složce všechny složky jestli tam není VIDEO_TS atp, a u všech souborů to kontroluje jestli nejsou .mp3 :-/

    můj komp je komplet na ext4 a i exteráky mám formátovaný takhle, ale zkontroloval jsem práva a některé mp3 měly byly "executable" (755), tak dostaly 644, ale na chování VLC to nemá vliv :-/

    FATBOZZ: děje se to ikdyž VLC spustím poklikem rovnou na soubor, který chci přehrát, jen se to začne dít až ve chvíli kdy ho to dohraje. :-/
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    TEAPACK: Provédst nějak opačně než tohle ?
    Media Library - VideoLAN Wiki
    https://wiki.videolan.org/Media_Library/#Adding_media_to_the_Media_Library
    KECAM
    KECAM --- ---
    TEAPACK: tvl a nesnazi ono se to vlcvko naindexovat vsechno co by mohlo byt medium k prehrani? ty mp3 jsou opravdu na ext4? a nezustaly tam po nakopceni z ntfs s rozvitymi pravy ?
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    KECAM: FS je EXT4, disk je SSD Kingston 256GB (dle SMART OK).

    Nejvíc mě sere, že se to rozhodně lustrovat další soubory i v průběhu přehrávání, takže mi to začne vytěžovat dvě vlákna na 100% a začne kvůli tomu hučet větrák ... Trochu pomohlo, když jsem chování u složek přepnul z "Sbalit" na "Nic", pak to vypadá, že to prohledává akorát složku, ze které to aktuálně přehrává.
    KECAM
    KECAM --- ---
    KECAM: + tedy divne je, ze to hleda ta metadata furt na stejne adrese. to by mohlo ukazovat aj na problem disku ?
    KECAM
    KECAM --- ---
    TEAPACK: zkama jsou ty mp3 ? jaky file system?
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    FATBOZZ: zresetováno, vypnuto, ale pořád to dělá to samé, jakmile rozkliknu položku Media, tak mi to začne házet errory a freeze na 5 minut... :-/ a po každém startu aplikace to jede znova ... grrr
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    TEAPACK: zkus kouknout nebo smazat
    GNU/Linux

    Delete the ~/.config/vlc and~/.cache/vlc folders or execute vlc --reset-config in a terminal.


    macos - VLC 2.1.5 - OSX Mavericks - Disable Media Library? - Super User
    https://superuser.com/questions/796437/vlc-2-1-5-osx-mavericks-disable-media-library
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam