• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    CHOROBA: to rozhodně vypadá to že synology má nějakou vlastní implementaci. kdovíco to hlídá.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    ten script mi prijdde ok, spis bude problem v tom nodejs
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    VECTOR: ten node je binarka nebo skript ? asi by stalo prozkoumat parametry. moje synology nic takovyho neumi (stara plecka holt)
    (aprops, to co napisu giomiky nevidi protoze si me dal do ignore)
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    RAINBOF: To jsem prave zkousel (forever a dalsi podobne Node programy) a to na synology nefunguje. Googlil jsem atd. a podle dokumentave k Synology proste clovek musi pouzit .sh skript, kterej ma moznosti start/stop, ktere Synology spusti pri bootu/vypnuti. Tak mi jde ciste o to, jak se chova a jestli je spravne ten skript.
    GIOMIKY: ten script jsem hazel ve svem druhem prispevku, viz [ VECTOR @ Linux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!) ]

    to co se stane kdyz clovek ten skript pres "skript.sh start" spusti sem dal dolu, s node jsem nikdy nepracoval, ale co sjem psal podobne scripty na mym VPS, tak se to chovalo jinak. zkratka, ten javascript v node se spusti az potom, co clovek nasilne vypne node REPL, coz by asi mel zohlednovat bashovej skript?
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    VECTOR: Bez obsahu skripru tezko rict.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    VECTOR: to tak uplne nesouvisi s tim skriptem. ten mas vicemene dobre jen ne pro synology tam to podle vseho maj kapku jinak.

    problem je v tom node.js se kterym ti tak uplne nepomuzu ale spociva to v tom ze ten node.js je jen ve tvem home a pousti se v nejakem debug rezimu

    tady dole ti pisou ze si mas nahodit nejaky programek forever a poustet to pres nej.
    GitHub - StephanThierry/nodejs4synologynas: Running a Node.JS server on Synology NAS
    https://github.com/StephanThierry/nodejs4synologynas
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    RAINBOF: ja mam overeno, ze pokud nezavru po tom zadani "./nodered-boot.sh start" ten REPL v konsoli pomoci dvakrat CTRL+C, tak se red.js nespusti. Taky nejsem schopnej zabit proces spustenej v node.js jinak nez killnout ho. zkratka bych potreboval ten script napsat korektne tak, aby ho linux spustil pri bootu.

    ted vypada takhle:
    (jsem v tomhle fakt zacatecnik, vychazel jsem z tutorialu odnekud na Synology forech)

    #!/bin/sh
    # run node-red.js
    
    case $1 in
    start)
            /volume1/@appstore/Node.js_v8/usr/local/bin/node /var/services/homes/vector/nodered/node-red-0.18.7/red.js &
    #       node red.js &
            ;;
    stop)
             pkill node-red
    #       npm stop nefunguje
            ;;
    *)
            echo "Usage: $0 [start|stop]"
            ;; 
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    VECTOR: no spis chvili ceka a pak ho pusti i tak.
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Ahoj, je tu nekdo, kdo by mi pomohl s bash scriptem pro spusteni node.js programu po naboootovani disku?
    Konkretne, potrebuju napsat .sh script, ktery se spusti na Synology DS215j po restartu stroje a provede jednoduchej prikaz "node script.js" tak, aby to bezelo jako daemon na pozadi. Vzhledem k tomu, ze je to synology, tak nejsou moc pouzitelny utility jako "node forever" nebo "node daemon". Zkratka, bash script, kterej ma atributy start a stop.
    Ja jsem v tomhle uplnej novacek, podarilo se mi podle inspiraci jinejma scriptama a podle tutorialu neco zbastit, ale funguje to takhle (kdyz postupuju manualne)

    vector@ezra:~$ cd /usr/local/etc/rc.d
    vector@ezra:/usr/local/etc/rc.d$ ls
    nodered-boot.sh
    vector@ezra:/usr/local/etc/rc.d$ ./nodered-boot.sh start
    >


    v tuhle chvili zmacknu Ctrl+C, rekne mi to, at to zmacknu podruhy, tak zmacknu znova CTRL+C a jsem zpet v bashi a zacne se spoustet script prikaz v nodered-boot.sh:

    
    vector@ezra:/usr/local/etc/rc.d$ ./nodered-boot.sh start
    >
    (To exit, press ^C again or type .exit)
    >
    
    vector@ezra:/usr/local/etc/rc.d$ 2 Jul 23:33:46 - [info]
    
    Welcome to Node-RED
    ===================
    
    2 Jul 23:33:46 - [info] Node-RED version: v0.18.7
    2 Jul 23:33:46 - [info] Node.js  version: v8.9.4
    2 Jul 23:33:46 - [info] Linux 3.2.40 arm LE
    ...
    ...




    no a tenhle
    nodered-boot.sh
    script se pousti vzdy pri bootu a idealne by proste mel spustit to co ma spustit . namisto toho ho musim spoustet takhle manualne a jeste to probiha takhle divne.

    muzu nekomu z vas (nebo sem do klubu) poslat obsah toho .sh souboru, aby se na to podival a rekl mi, co delam spatne?

    Jestli to chapu spravne, tak muj script spusti node.js REPL, kterej, dokud ho nezavru pomoci ctrl+c, nespusti script co ma.

    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    TEAPACK: to se mi nehodi di i3
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    RAINBOF: já místo seamless modu používám fullscreen s vypnutou lištou a bez automatického zachytávání klávesnice a pak si jen přepínám plochy =) (ctrl+alt+šipka)
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    VYHULENY_UFO: právě ten přechod jsem myslel tím, že důvod není nic moc.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    CHOROBA: to je dobry vedet.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    VYHULENY_UFO: hele davmail otestovan pred lety a zadna slava. njak se mi to nikdy nepovedlo rozchodit jak sem potreboval
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    CHOROBA: :D

    //kazdopadne problem nastane, az thunderbird opusti stejne jako firefox xul a prejde na novy webextensions. to tenhle plugin pozbude platnosti.

    priznam se, ze pokukuju po davmail gateway, ale jeste sem nemel cas si s ni pohrat..

    DavMail POP/IMAP/SMTP/Caldav/Carddav/LDAP Exchange Gateway
    http://davmail.sourceforge.net/index.html
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    VYHULENY_UFO: no to ja taky zejo, jenze IMAP se tak nejak dost casto na exchange vymrdava, tedy uz nas to tak sralo, ze sme hledali nahradu. Exquilla zas neumi kalendar no. Du zkusit esli to umi nejak hezky koexistovat.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    CHOROBA: jo to je mozny, my stahujem majly imaps, takze nam postaci kalendar.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    VYHULENY_UFO: ze to umi i maily?
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    konzole, alsamixer
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    KOLCON: co nějaké logy, detaily?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam