• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    SATAI: =D tak já ještě nejsem tak znalý linuxu, abych dokonale ovládal byť jen nano, takže k vi/vim jsem se ještě neodholal :-D už jsem to párkrát v akci viděl, ale myslím, že na programování v Heidenhainu to nepotřebuju :-D
    SATAI
    SATAI --- ---
    TEAPACK: v tom ví přejdeš do editačního módu, než pastuješ, žeano?

    Nebo co `cat`? Nebo `curl` z toho gistu přesměrovaný do toho souboru...
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    AKA_THE_A: co třeba tohle?
    wget "https://gist.githubusercontent.com/khayama/06ac69fa6254a4ab6aeee3ec7a6810b5/raw/0f13fcaff556e22b8e20b9e2de681511df3ea237/etc-yum.repos.d-CentOS-Base.repo%2520(CentOS%25206)"
    sudo mv 'etc-yum.repos.d-CentOS-Base.repo (CentOS 6)' /etc/yum.repos.d/CentOS-Base.repo
    
    doporučuju ještě udělat zálohu toho starýho, kdyby sis to dojebal víc než je to teď =)
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    zdravim, jsem poměrně linux noob a asi retardovanej, ale...
    Mám tady Centos 6 ve virtuálu kterej nejde upgradovat protože yum má nabořenej /etc/yum.repos.d/CentOS-Base.repo
    a teď - jak tam mám dostat tohle ???
    pokusy to tam nacpat přes vi se nedaří, pokaždý chybí kus začátku...(a instalovat jinej editor s nefunkčnim yum moc nejde)

    server vidí internet a DNS funguje, jebnutej je jen yum...
    FRANCIMOUR
    FRANCIMOUR --- ---
    FRANCIMOUR: OK tak drivery na grafiku :) opraveno. Díky
    FRANCIMOUR
    FRANCIMOUR --- ---
    MCKIDNEY: Zkusil jsem nainstalovat ovladace na grafiku, press ssh zatim ok, zitra nahodim na monitorech. Pripadne poslu specifikaci.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    FRANCIMOUR: HW akcelerace GPU bude pravdepodobne hlavni duvod. Nebo silene slabe/prehrate CPU.

    Vic ti asi nereknu bez info o PC.
    FRANCIMOUR
    FRANCIMOUR --- ---
    Hoj,

    Nahodil jsem Debian10 na kompa a trapi me takova vec:

    Otevru jakykoliv browser a Gnome-shell sezere cele CPU a jeste kus.. komp se zacne sekat.

    Nevite co by to mohlo byt? Google radi ale ubuntu a arch...
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    d'oh :)
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    KLEINZACH:
    ted mi doslo ze "\u003e" je ">" a ze to neni color code
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    zkusit to prevest nejakym sedem/awkem na vt100 ansi sekvenci?
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    RAGNAROK: Hadam cat color utf8 andi sequence?
    Mozna
    How to colorizing cat command output or files using ccat app on Linux or Unix system - nixCraft
    https://www.cyberciti.biz/howto/linux-unix-cat-command-with-colours/
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    Mam log ve formatu:

    {"log":"[1] 2019/06/12 12:20:26.653199 [TRC] 127.0.0.1:53334 - cid:1 - -\u003e\u003e [PUB _INBOX.nYBt64vF8E5iQDUUpDgXXH 0]\n","stream":"stderr","time":"2019-06-12T12:20:26.653235191Z"}
    {"log":"[1] 2019/06/12 12:20:26.653208 [TRC] 127.0.0.1:53334 - cid:1 - -\u003e\u003e MSG_PAYLOAD: []\n","stream":"stderr","time":"2019-06-12T12:20:26.653245858Z"}
    {"log":"[1] 2019/06/12 12:20:26.653217 [TRC] 10.42.115.129:43030 - cid:20 - \u003c\u003c- [MSG _INBOX.nYBt64vF8E5iQDUUpDgXXH 2 0]\n","stream":"stderr","time":"2019-06-12T12:20:26.653290192Z"}
    {"log":"[1] 2019/06/12 12:20:27.362553 [TRC] 10.42.71.21:34064 - cid:43 - -\u003e\u003e [PUB _STAN.discover.test-cluster.pings _INBOX.WnYJh8K1o4vNa5LutGtVeh

    Potreboval bych reader kterej mi to obarvi dle escape sekvenci. Zkousel jsem colortail ten mi obarvi jen ip adresu.
    Napada vas neco prosim?
    PUNKREASS
    PUNKREASS --- ---
    heh, strasne komplikovany:)) startx /usr/bin/xfce4-session -- :1 -config xorg.conf.xinerama zdroj
    PUNKREASS
    PUNKREASS --- ---
    GILHAD: jj, driv sem "vedle sebe" takhle poustel unity a kvuli hram xfce. Ted ale neco je, nebo spis neco delam, spatne. Jestli na to neprijdu, tak asi proste zustanu u xfce s xineramou porad zaplou.
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    PUNKREASS: da se jich pustit vic (to jsem zkousel) a da se tomu zadat konfigurak (to je v man-u), cili by to jit melo
    PUNKREASS
    PUNKREASS --- ---
    Da se nejak pustit druha X session s jinym xorg.conf? Potreboval bych jednu jako standardni a druhou s xfce a xineramou na hry.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    KLEINZACH: presne tak, na testovani firewallu nejni lepsi vec nez telnet ;-)
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    telnet uz je nska sice passe, ale porad je dobrej jako zakladni diagnostickej nastroj jestli se clovek muze vubec nekam konektnout na host:port.. kdyz jo, hledam chybu u sebe, kdyz ne tak v OS/firewall atp
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    all hail to telnet!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam