• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    JUNIOR: co promazat konfigurační soubory ve svém domovském adresáři?

    nebo zkus založit nového uživatele, jestli mu to dělá taky.
    JUNIOR
    JUNIOR --- ---
    Ahoj, co mám prosím googlovat za řešení při mém problému MIntama ?

    Hrál jsem si s nastavením velikostí fontů v compic confiz a v desktop setting a stává se mi, že po statu se mi (občas) nezobrazí spodní lišta, nebo se zobrazí a není vidět kurzor, ale když při pohybu myši najednu na nějakou ikonu tak ho vidím , kliknu a najednou vše jede. A taky při startu občas přestane fungovat klávesnice a klávesové zkratky. Takže když to nastartuje bez spodní lišty tak pomoctí klávesnice nezpustím ani terminál a je nutný tvrdý restart protože nmám šanci cokoliv dělat..

    Díky !
    SUK
    SUK --- ---
    No, vyber teda neco mezi tragedii a pruserem :)))
    SUK
    SUK --- ---
    CHOROBA: Vybordelne :) To je ten keyword, kterej hledam. Zda se. Tak snad neco najdu :) Diky moc
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    CABOWITZ: zkusil jsem ten jeho vychvalovaný wpe a rozhodil mi terminál. no nic, vrátím se zpátky k vim :) co se týče přehrávání hudby, mám taky jiné řešení: mpd
    CABOWITZ
    CABOWITZ --- ---
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Konecne jsem nasel neco rozumnyho na snimkovani yaftu

    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    takovejhdle softu sou tuny. My treba jeden prodavame od firmy Otrum :-)

    hledej "digital signage"

    Digital signage | Ubuntu for the Internet of Things | Ubuntu
    https://ubuntu.com/internet-of-things/digital-signage
    SUK
    SUK --- ---
    DANIELSOFT: Chtel bych neco mirne sofistikovanejsiho :) Ze to dokazu ovladat z comandlajny ja byva fajn, ale nutit k tomu ostatni nemuzu :D

    Zatim jsem objevil casparcg, ale to je zase docela overkill...
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    SUK: nejaky shell skripty nad mplayerem, kterej se da dobre ovladat z commandlajny?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    SUK: to jsem zapomel napsat ne. vnc.
    SUK
    SUK --- ---
    Existuje nejaky SW na "bezklavesnicovy" pousteni videi? Aby se po spusteni pustil tenhle SW a zacal prehravat videa/slideshow/prezentace z nejaky slozky a idealne, aby to bylo ovladatelny nejak na dalku, nebo aspon aby to bylo schopny reagovat na zmeny ve slozce.

    Dalo by se to docela rychle naprogramovat, ale rad bych to jeste rychleji.

    Mame v klubu televize, kde vetsinou bezi nejaky promovidea, ale obcas je potreba to zmenit a aktualne tam jsou widle, ke kterym se nekdo pripojuje pres RDP/TV/VNC nebo rovnou pripoji klavesnici a udela to z toho, coz neni dobry. By se siklo, kdyby existovalo neco, co to bude umet docela automaticky a bude mit nejlepe webxicht na ovladani. Diky :)
    SUK
    SUK --- ---
    RAINBOF: Sice ti neodpovidam na dotaz, ale ... co to udelat pres VNC?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Hledam neajaky xserver který by mel klienta na androidu.
    Chci staryho androida pouzit jako displej. Znate neco takovyho?
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Diky moc. Tak to bude moje blbost, asi jsem spatne vytvoril konzolovy font... https://github.com/mtatton/hackpsf ... budu s tim jeste laborovat.. prepnout klavesnici se mi podarilo... ale asi jsem netrefil ten spravny setup glyphu... v konzoli pouzivam hlavne ssh na BBS... a tam je zase k tomu spravne zobrazit i ANS extended znaky ... cihlicky.... pulcihlicky... atp
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    resp. zalezi na tom, co mas za custom font, ale encoding UTF-8 a codeset latin2 by melo pomoct.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    GIOMIKY: dpkg-reconfigure console-setup?
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Ahoj, pouzivate jeste nekdo v Linuxu konzoli? Ted jsem zjistil, ze neumim spravne nakonfigurovat klavesnici a font... mam na mysli ctrl alt f1 mode... jako respektive pouzil jsem loadkeyz cz-qwerty ... to o.k. ... ale mam custom font a nespravne mi to zobrazuje ceske znaky... nejake tipy?
    VESNACH
    VESNACH --- ---
    CHOROBA: tohle mi dela na xubuntu doma taky, ze mi zhasne obrazovka a pak se to neprobere, plus haluze s usb-c dokynou...musim do jiny virtualni konzole a az pak se to chytne. Ale beru to jakoze "relativne novy notas vs. drivery"...nebo treba tenhle bug v kernelu s hibernaci

    Bug #1743094 “[regression] hibernation (freezes on resume) since...” : Bugs : linux package : Ubuntu
    https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/linux/+bug/1743094?comments=all

    ale sere me to kazdopadne. V praci na linux lite beha vsechno krasne, i kdyz tam ma teda asi starsi jadro.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    intel + intel karta(dunno jaka) zkousel sem gnome, pak kde+plazma. Nasledoval quidy na archu, ale pri spusteni nahodny app se jakoby prestal vykreslovat screen, to samy kdyz se "zamknula" obrazovka, tak uz se neprobrala
    Ale nikde sem se nebyl schopnej dohrabat k nejaky chybe, to me asi sralo nejvic :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam