• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    CHOROBA: no hele jejich "HW" reseni je taky pomerne usmevne.. alespon dokud nevis kolik to stoji :D
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    DANYSEK: jo, priste to resi tablet. jenom me to prekvapilo, cisco to ted vsude cpe zadarmo, pac corona zejo, vsichni makaj doma atd. tak sem myslel, ze na tom njak zamakali a je to webapp. Tak nic, to byl omyl :-)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    CHOROBA: To doporucuji vsem - GSM a novejsi mobily maji mnohem lepsi zpracovani mikrofonu nez flash. Pokud nemate doma HW pro zpracovani zvuku, tak na vas budou ostatni jenom nasrany.

    Naopak nemam rad sluzby co nemaji call-in.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    CHOROBA: ja na to mival tablet s Androidem... teda tablet mam porad, ale webex uz me nikdo pouzivat nenuti :)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    nene, fakt to chce asi 32bit Firefox a 32bit flash. na to jim fakt mrdam. Holt se budu pripojovat po telefonu.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    CHOROBA: Nestaci jenom nainstalovat ty 686 balicky? To by byla klasicka vec co trapi moderni distra co uz je neinstaluji by default.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    tak to si delaj picu,ne? nebo je zas rok 2001? :-)))

    Webex does not officially support 64-bit Linux builds.

    https://help.webex.com/en-us/WBX61986/How-can-I-Join-a-Meeting-Using-64-bit-Red-Hat-Linux-6
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    MA747: Naopak si myslim ze se to sem hodi, mame eda klub pro hackintoshe....
    Moznost mit doma snadno All-In-One desktop je super a v porovnani s tim Linux ve Windows je horsi priprava do budoucna.
    MA747
    MA747 --- ---
    Nenašel jsem, kam bych to dal, kdyby vadilo, smáznu:
    How To Install macOS In A Virtual Machine On Linux Using Sosumi (Snap Package) - Linux Uprising Blog
    https://www.linuxuprising.com/2020/03/how-to-install-macos-in-virtual-machine.html
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    [ MINIMALISM ] on Debian http://go.wz.cz/min.txt
    FRANCIMOUR
    FRANCIMOUR --- ---
    MCKIDNEY: Mno už jsem to vzdal a udělal novej ...
    Počení pro příště? Snapshot...
    Děkuji a sorry za spamy.
    GHORMOON
    GHORMOON --- ---
    prijde mi, jako ze ve fdisku dal smazat partition 1, zapsal zmeny, pak ji znova pridaval (vetsi) a nezapsal
    GHORMOON
    GHORMOON --- ---
    MCKIDNEY: nesouvisi. on tu primary smazal, protoze ji chtel zvetsit. to e to nekde poceste posral a neulozil tu zvetsenou vubec nesouvisi s tim, jak vypadaj ostatni partitiony :D
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    GHORMOON: To je prave problem - kdyby nebyla extended, tak by o tu primary asi neprisel.
    GHORMOON
    GHORMOON --- ---
    MCKIDNEY: podle toho vypisu fdisku tovypadalo ze ta rozbita partitiona byla primary,v extended ma akorat swap, takze se staci "trefit" jak byla napozicovana a melo by to byt normalne mountnutelny/bootovatelny, ale takhle kdyz mame vsichni (hlavne ja) reakcni dobu pul dne, tak nam to trva :D
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    FRANCIMOUR: No problem se zmenou velikosti a logickymi oddily je, ze jeden zapisuje do druheho. Proto se uz nevenuji MSDOS a kdyz uz tak jenom 4 primarni oddily.

    Cilem je spravne obnovit oddil/partition:
    https://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Step_By_Step#Quick_Search_for_partitions
    ext2/ext4 by mela mit pravidelne node data a to by mel software pouzit pro vyhledani i poskozeneho oddilu.

    Jakmile mas oddil, tak muzes zacit hledat poskozene ci smazane soubory.

    Predem ale varuji, ze pokud ti jde o snahu neinstalovat to znova - nainstaluj to znova a pripadne dohledavej data :)
    FRANCIMOUR
    FRANCIMOUR --- ---
    MCKIDNEY: Mno puvodne jsem se snazil zvetsit ten ten disk. Neprepsal.. vzdy zacinam z puvodniho (snapshot)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Tohle je fakt divny, protoze nerozumim o co jsi se snazil predtim nez je to rozbite.
    To ze grub nenastartuje muze byt jenom tim, ze se zmenilo poradi disku.
    Jestli jsem spravne pochopil tvuj prispevek: FRANCIMOUR Tak jsi prisel k PC a najednou ti zmizel oddil 1?

    Tedka kdyz uz jsi to nekolikrat prepsal, tak to mozna nepujde - ale jde vyhledavat pocatky oddilu pomoci partition recovery nastroju.
    FRANCIMOUR
    FRANCIMOUR --- ---
    GHORMOON: Vysledek stejny... ted to opravovalo chyby asi 6hodin. Uz jsem se smiril :/
    GHORMOON
    GHORMOON --- ---
    FRANCIMOUR: sda1 !!!!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam