• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    DANIELSOFT: Když se odhlásíš a přihlásíš, pořád žere xiccd celé jedno vlákno procesoru, dokud ho ručně nezabiješ?
    SUCHRE
    SUCHRE --- ---
    Pro rozhodnuti udelat upgrade se mi sekce Known Issues zda moc kratka, leda tak pro testovaci ve virtualu.
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    Tak jsem se po čtyřech letech dokopal přejít z Xubuntu 16.04 na Xubuntu 20.04.

    Nejvíc mě potrápil gvim, kde bylo nutno setnout explicitně font v .gvimrc, jinak nová čistá instalace proběhla dost bezproblémově.

    Těch pár zbylých much (nefunguje joypad v emulátoru spectra, který stejně moc nepoužívám) vychytám během týdne.

    THEODORT
    THEODORT --- ---
    SPIKE411: odpovidam na otazku 5, cituji
    5, programy se svevolne nepresouvaji mezi desktopy
    nic vic nic min, vse ostatni jsou tve fabulace, nicmene ano, tak jsem to nejak myslel a po restartu se vse otvira na prvni(tzn. prvni aktivni) plose
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    THEODORT: Wut. Více ploch na Windows 10 využívám denně docela intenzivně. ¯\_(ツ)_/¯
    THEODORT: Psal jsi, že na první. Což není pravda/přesné - otevírají se na právě aktivní. To je vše. Možná máš na mysli nějakou konkrétní situaci (restart počítače a následné přihlášení a automatický start nějakých aplikací?).

    Ale je mi to fuk. Asi už jsme vcelku mimo téma.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    SPIKE411: napr. v greenshotu nastaveno at se mi otvira rovnou editor, ten prichycenej na 3. plose, a pri kazdym screenshotu se mi otevre novy okno na 3. plose. ono je to asi tezky pochopit pro nekoho kdo to v ziovte nepouzil a chce si jen kopnout.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    SPIKE411: no a kde by se asi mely otvirat? ...
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    GILHAD: BTW: Moc hezky na fluxboxu je taky ... stisk leveho tlacitka mysi + alt -> presun okna ... stick praveho tlacitka mysi + alt -> zmena velikosti okna... velice prakticke... ono porad se trefovat na ty okraje je nekdy dost frustrujici
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    THEODORT: Ad 5: Nope. Programy se otevírají na aktuální/aktivní ploše.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    jo, dokonce obcas i v ty samy hospode, ted chodej snmp trapy me a vola hotline a sucharovi chodej dividendy :D
    JADE
    JADE --- ---
    ale u compu sedite stejne furt...i po 20+ letech ! :P
    SUCHRE
    SUCHRE --- ---
    CHOROBA: To byly krasny casy :)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    SUCHRE: ja sedel v hospode s tebou, zadny snmp trapy mi nechodily a taky se to neposralo :-)))
    akorat jendou prisel kolega
    KAERO
    KAERO --- ---
    THEODORT: tak to je fajn ze to konecne dotahli do funckniho stavu. jeste aby to zacali pouzivat kolegove, divat se na ne pri praci je nekdy utrpeni :)
    SUCHRE
    SUCHRE --- ---
    Kdyz jsem nekdy pred 20 lety delal admina (sakra, ono to bylo uz vic nez pred 20 lety), tak jsem mel dokonce pocitac vetsinou celej den vypnutej, sedel jsem v kavarne/hospode a chodily mi pres SMS gateway snmp trapy, kdyz se neco podelalo. Na vetsinu akci jsem mel stejne napsanej skript, kterej to automaticky opravil. Rozdelano 100 veci ma jen clovek, kterej si tim potrebuje zvysit pocit dulezitosti.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    stejnak to jsou jen obezlicky pro lidi co si nedovedou nic zorganizovat aby si dodali pocit ze si dovedou veci zorganizovat :D
    SUK
    SUK --- ---
    KAERO: A ja bych pridal moznost prepinat desktopy nezavisle na kazdem monitoru :) Bez toho je i vetsina WM na Linuxu uplne k prdu :)
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    KAERO:
    1 ctrl+win+vlevo/vpravo staci - prepina to zatracene rychle
    2 win+tab, alt+tab samozrejme takto funguji
    3 jak jinak
    4 ano
    5 asi taky, jde bud drzet okno ci aplikaci na vsech desktopech. po restartu se vse znovuotevira na prvnim desktopu, ale to je asi proto aby clovek nehledal.
    KAERO
    KAERO --- ---
    THEODORT: no, hezke. to uz slo v tech winxp, kdyz se to doinstalovalo, jak pisu. ale umi to tyhle veci, ktere jsou (podle mne) nutne, aby to vubec k necemu bylo?:
    1, prepnuti na konkretni desktop pomoci klavesove zkratky
    2, prepinani mezi programy jen v ramci daneho desktopu pomoci klavesove zkratky
    3, spodni lista zobrazuje programy jen zobrazeneho desktopu
    4, zobrazeni zvoleneho programu na vsech desktopech
    5, programy se svevolne nepresouvaji mezi desktopy (tohle ve winxp a predchozich neslo, protoze bezici programy si mohly prakticky delat co chtely, ted uz je to asi hodne jinak)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    KAERO: na to byly nejlepsi VirtuaWin, to uz jsem se citil skoro jako v X
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam