• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    GASPODA: označit text, nemačkat ctrl+c, ale pak stisknout na cílovém místě prostřední tlačítko myši nefunguje? text musí být při stisknutí stále označenej. to je starej UNIXovej způsob...
    GASPODA
    GASPODA --- ---
    Zacina me dost stvat problem s clipboardem na Fedore (GNOME). Pri kopirovani LibreOffice spadne pokazde (soubor je nutny nejdriv exportovat), u Evolution pomuze restart, a pak zas chvili funguje. Dost to obtezuje pri praci. Neresil jste nekdo? Neexistuje treba nejaky alternativni clipboard manager, ktery by to vyresil?
    JUNIOR
    JUNIOR --- ---
    RATTKIN: Jo už mi došlo. Díky :)
    DEFILA
    DEFILA --- ---
    SELinux/AppArmor?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    owner junior:users
    chmod rwx:rwx:r--
    a web server se tam může po*rat
    JUNIOR
    JUNIOR --- ---
    RATTKIN: přes getfacl mám:
    # group: www-data
    # flags: -s-
    user::rwx
    group::rwx
    other::rwx
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    JUNIOR: má ta project folder ACL? jaká?
    kdyby ne, jaký má owner a chmod?
    zajímají tě všechny dir po cestě.
    JUNIOR
    JUNIOR --- ---
    CHOROBA: Tenhle návod jsem zkoušel předtím, než jsem napsal, ale nefunguje to. Potřeboval bych spíš návest jak zjistit kde je chyba (mimo klávesnici a židli) :)
    JUNIOR
    JUNIOR --- ---
    Zdravím, nemohu přijít na to co dělám špatně a potřeboval bych poradit. Rozjel jsem si desktopu nativní server apache, php, databazi kde potřebuju testovat worpdress weby pro vývoj. Všechno běží - stránky, datábaze vše normálně běží na var/www/html a měl jsem představu, že si tu složku otevřu v Atomu jako project folder, ale bohužel to nejde i když to má oprávnění.

    To mohu vyřešit přes linkování ?
    SUK
    SUK --- ---
    GILHAD: zkusil bych to pomoci "+p (nebo *, ted si nejsem jistej). Uvozovka je registr, + a * jsou Xkove schranky (jedna ctrl+c, druha pro vyber mysi, ktery se vklada koleckem) a p je paste.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    GILHAD: Prvne si neodpustim poznamku mych guru, delej to poradne:
    Clipboard - ArchWiki
    https://wiki.archlinux.org/index.php/Clipboard

    Nicmene tohle bude mene VIM a vice terminal. Terminal nemuze brat paste jako block textu, protoze to by rozbilo paste jako input. VIM je interaktivnim a bash input "neni".
    Ocekavam, ze tomu nekdo utece pameti, jako dlouhy 1 radek v Notepad++
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DANIELSOFT: ls to ma - je to sloupec v long view.
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    GILHAD: zkusil jsi jiný editor, třeba gedit? možná je problém v Xech
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    Copy+Paste z Firefoxu do Vimu pro velke bloky zlobi - Linux, XOrg

    Normalne neni problem z FF do Vimu zkopirovat par radku ci odstavcu, ale pokud kopiruju velky blok (vcera treba 300k ASCII z pastbinu), tak se ve Vimu objevi par prvnich radku a ... konec - nic to nedela, dalsi se neobjevuji, vim nereaguje na klavesy, necham to treba hodinu, porad stejny stav.

    Tak zavru terminal s vimem, smazu .file.swp a dam cat >file ten samy blok se tam vrazi hned, Ctrl+D a nasledne file ve vimu samozrejme otevru bez problemu a obsahuje naprosto normalni text jak ma (stare dobre ASCII, slo o anglictinu, nejake douhe HowTo)

    Netusite kde je problem, nebo na co se ptat? System nainstalovan cely letos na novy pocitac, 32GB RAM a tak ... ale obcas se mi to delo i na mensich, starsich ... zas tak casto nekopiruju velke casti textu
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    DANIELSOFT: tak jsem prošel man readdir a man getdents (céčková volání z knihovny resp POSIXu) a ta položka tam není, tak si to asi fakt pamatuju z jiného unixu
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    MCKIDNEY: tuším že někde byla nějaká option, která ukazovala právě ten počet linků na soubor, ale v man ls jsem to nenašel a kdoví, jestli to neznám ještě z dřívějška z nějakého jiného unixového systému
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DANIELSOFT: No to pomohlo (a jako google), ale psat crawler se mi uplne nechce.

    V tuto chvili to mam v hlave jako find + file + size + name (pripony media souboru) a pak na to muzu spustit skript s "ls -i" a dohledat to. Doufal jsem ze se tomu vyhnu.
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    MCKIDNEY: nevím jestli ti to pomůže, ale ls -i vypíše inode, který soubor má a to by se dalo nějak použít ve skriptu. taky počet odkazů na inode je součástí adresářového souboru, ale otázkou je, jak se k tomu jednoduše dostat.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Tak neco na co jsem sam neprisel - jak vyuzit find ci ls pro hledani hardlinks co uz nemaji zadne dalsi linky?

    Mam slozku A) DLNA prehravac a slozku B) Repositar medii.
    Linky se vytvari z B do A, ale B neni trvale a obcas promazu.
    Zajimalo by me, jak vyhledat pomoci find soubory v A co uz nejsou v B.

    Zatim si vystacim se -samefile, ale to nepokryje soubory s rozdilnym nazvem.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam