• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Pouceni pro priste: Nedavejte home na SMR disk a pouzivat X jako Kde ci Gnome.

    Cache disku neni dostacujici pro data co se pouzivaji pro kazdodenni pouzivani. KDE kompenzuje pomoci RAM, ale i tak je to hrozne (A moje KDE bere 27GB RAM :)
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    RAGNAROK: Bohužel ne všechny aplikace to tam mají, tohle bylo okno aplikace pouštěné přes mono a tam se PID nevypisuje :-(
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    ZBYNEK:
    -p ti vylistuje i PID
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    Jak (v xfce) zjistím, která aplikace otevřela okno?
    "wmctrl -l" vypíše jenom seznam oken, ale nezjistím aplikaci :-(
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    HEINZZ: to je hezky ;-)
    HEINZZ
    HEINZZ --- ---
    CHOROBA: ja mam teda na svejch strojich
    alias fuck='sudo $(history -p \!\!)'
    = )
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    Dá se v xfce nějak zakázat změna hodnoty slideru při scrollování kolečkem na myši? Všude nacházím jenom info, že to je problém GTK, ale nikde nevidím řešení :-(
    MIKESHCZ
    MIKESHCZ --- ---
    SUK: No jo, ale mě běží bash :)
    SUK
    SUK --- ---
    MIKESHCZ: to v prvni rade neni bash, je to Zsh :) kdyz nevis, co to bezi, muzes vzdycky zkusit
    echo $SHELL
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    MIKESHCZ: the fuck je nejlepsi naseptavac a corrector :-)

    MIKESHCZ
    MIKESHCZ --- ---
    YOHNOUS: Doporučuji zkusit na tom Manjaro. XFCE nebo bych zkusil i KDE pro desktop.
    MIKESHCZ
    MIKESHCZ --- ---
    Ahoj, hledám našeptávač do bash. Poradíte? Líbí se mi ten co je na instalačním iso arch linuxu, ale nemůžu najít co to je. Díky.
    MRDAC_BEDEN
    MRDAC_BEDEN --- ---
    REFLEX: jj, aliasy v bashrc
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    ZBYNEK: termius je fer a funkcni, cloud asi super kdyz jim veris, ale jak pises je to elektron, zere to ramku a procak a je to pomaly.( to mne na to m sere asi nejvic)
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    CHOROBA: terminus? neznal jsem, vypadá hezky... Týjo, terminál v electronu! Myslel jsem, že mám dost RAMky, ale jestli bude časem všechno v electronu, tak netuším kolik paměti budu potřebovat...
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    nebo v putty nebo v termiusu :-))
    OMIKRONN
    OMIKRONN --- ---
    REFLEX: Ideálně v ssh configu:
    Using the SSH Config File | Linuxize
    https://linuxize.com/post/using-the-ssh-config-file/
    OpenSSH Config File Examples - nixCraft
    https://www.cyberciti.biz/faq/create-ssh-config-file-on-linux-unix/
    ...
    REFLEX
    REFLEX --- ---
    Ahoj, mam nekolik ruznych pristupu pres ssh na ruzne servery, v terminalu normalne davam ssh -i mujklic.... root@ip

    Jak si tyto pristupy ulozit? Jako aliasy v bashrc?
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    YOHNOUS: Web ti na tom poběží, youtube ve fullscreenu už možná bude trochu cukat... Vyzkoušej si to jenom z flešky a uvidíš co jak funguje. Pokud budeš mít browser jenom s jedním tabem, tak 4GB budou stačit.
    Antivir řešit nemusíš :)
    YOHNOUS
    YOHNOUS --- ---
    Zdravím,
    mám Dell Latitude e5500, Intel Core 2 Duo T7250 2.00GHz, DDR2 4 gb ram. Chtěl bych ho oživit a používat na prohlížení webu na externím monitoru. Mám nějakou zkušenost s Mintem a Ubuntu. Poběží mi na tom hladce web, nebo se mám podívat po novější mašině? Plus bezpečnost - chtěl bych přes to spravovat pár webových kryptoaplikací. Má cenu tam instalovat nějaký antivir? Vlastně ani nevím, jestli se pro linux nějaký dělají. Díky. Y.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam