• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    CHOROBA: Nebo do ~/bin?
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    CHOROBA: co vim (vim malo) tak do opt patri spis nenativni veci a to co sis zkompiloval sam patri do /usr/local/
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    dodneska nevim ,esi to patri do /usr/loca/ nebo /opt
    me proste prijde /opt/ takovy srozumitelnejsi
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Jop /opt je asi jedna z nejmene dodrzovanych veci, ale pro sysadmina je to klicova vec.
    RIVA
    RIVA --- ---
    CHOROBA: Diky!!!
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    no spis kdyz to buildujes nasledne, tak tomu nastavis pres prefix path, kam se to pres install nainstaluje.
    paklize se to je clonuje a spusti, tak to tam normalne prkopiruj.
    samozrejme si u systemd unit nastav spravne cesty atd...
    RIVA
    RIVA --- ---
    CHOROBA: Dikes! A kdyz je to klon z githubu? Proste prejdu do /opt a dam "sudo git clone url...."?
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    co si vyplodim/vybuildim sam, tak davam do /opt/
    aspon vim kde to hledat ;-)
    RIVA
    RIVA --- ---
    Mam aplikaci co bych potreboval resigtrovat jako autostart servis se systemd na Ubuntu. Nicmene kdyz se mi na default naistaluje do /home/user, tak mi ji systemd odmitne nacist s root privilleges. Kam bych ji mel konkretne nanistalovat? /sbin nebo /etc ?
    MRDAC_BEDEN
    MRDAC_BEDEN --- ---
    MCKIDNEY: na par let sterym Macu s externim 4k monitorem to musis povypinat taky a obzvolast pokud skalujes na nizsi rozliseni
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    MCKIDNEY: me to celkem prekvapilo - tedy kdyby to nebyl tak brutalni rozdil tak to nezminuju, a ne, na gentoo nic nezamrza ;)
    tedy kdyz to funguje :)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    THEODORT: Ja je vypnul kde se dalo, ale pak mas divne zamrzani. On je duvod proc to OSX a Vista zavedli. System vypada o dost prijemneji nez 1s latence otevreni okna z HDD cache :D
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    #tip takova klasika
    Linux One Page Manual

    THEODORT
    THEODORT --- ---
    wow, prisel jsem jen tak mimochodem na to jak si zrychlit KDE/Plasma asi o bambilion procent..
    jo, stacilo v nastaveni zvysit rychlost animaci na nejakou rychlejsi, desktop v 99% jen cekal na dokonceni animace.. a pokud na mene vykonnem stroji dochazi k tearingu pri minimalizaci oken na listu, zkuste prepnout na fade in/out..
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Pro uzivatele Fedory, musel jsem se seznamit s `--setopt=install_weak_deps=False`
    A nasledne preinstaloval firefox bez `plasma-browser-integration.
    \https://docs.fedoraproject.org/en-US/packaging-guidelines/WeakDependencies/

    Jinak super :D
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    VYHULENY_UFO: Vyzkousim
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    GIOMIKY:
    MCKIDNEY: mam v ramdisku /tmp a portage adresar nutny v gentoo pro kompilaci balicku

    dale je dobry do pameti odsunout diskcache u prohlizece nebo ji rovnou vypnout.

    https://wiki.archlinux.org/index.php/Firefox/Tweaks#Turn_off_the_disk_cache
    EKG
    EKG --- ---
    SUK:
    CHOROBA:

    Dik, uz jsem z toho neco uspesne presunul, stejne bych to cely tezko nekam nacpal. Mam tam par zbylych giga, tak si budu hrat. Prinejhorsim budu mit tezitko;)))
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    EKG: udelej si image pomoci https://wiki.ubuntu.cz/ddrescue apak se v tom hrabej
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam