• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    MUXX
    MUXX --- ---
    RATTKIN: ja to resim dvema disky a "multiboot" resim v vyberem disku ze kteryho se ma bootovat. mam tak separe systemy, muzu je jednoduse odstehovat do jinyho kompu a nemam strach, ze mi windows update poskodi boot.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    RATTKIN: ja parim jenom pod linuxem na svym notebooku gamesy postaveny na idTech... Doom 2016 mi beha ve 4k na 60fps a Doom Eternal jen v nejakym 2k v 60fps, protoze 4k mi nezvladne gpu, ale tak nemuzu chtit od notebooku vsechno.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    VYHULENY_UFO: našel jsem články jako že to jde spustit, ale já chci svých 50 fps s plným rtx ve 4k
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    RATTKIN: steam + proton nic?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    už mě windows štve. zase se to podělalo. zkusím linux desktop (linux na serveru s bashem znám dobře)

    chci ale občas hrát hry jako cyberpunk nebo metro exodus s RTX a maximálním výkonem, takže windows dualboot je nejlepší možnost?

    našel jsem tenhle guide https://itsfoss.com/install-ubuntu-1404-dual-boot-mode-windows-8-81-uefi/
    říká, že mám instalovat jako první windows na půl disku a pak ubuntu?
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    KDE Connect funguje jak hodiny. i SMS, soubory, ovladani, media.....
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    BOAR: na android jsou jednoduchy ftp serveru a muzes pak pouzit ftp klienta.
    BOAR
    BOAR --- ---
    MCKIDNEY: ten typo byl muj, jen jsem tak nejak nevedel, ze vlastne chces:

    nastavit easy sdileni souboru meiz linux a android. Je to tak ?
    pokud ano, tak kdysi jsem pouzival airdroid
    AirDroid | Delight Your Multi-Screen Life
    https://www.airdroid.com/en/
    Fungovalo to obracene - na mobilu si pustil airdroid, a na PC se pripojil na mobil. tusim ze zadarmo bylo fungovani v lokalni siti (zarizeni musely byti ve stejne siti), za penize si to povidalo pres jejich server.
    kdeconnect je taky varianta, ale jak nepouzivam DE, ale jen i3 (v podste terminator + ssh :-) ) tak mi nefacha prochazeni souboru. asi by to resil nejakej nautilus ci tak neco
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    (a taky je pro alternativce lehce pozadu Gnomi varianta Gconnect)
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    MCKIDNEY: nastaveni notifikaci je trosku pain aby te to moc neopruzovalo, ale vzdaleny ovladani a transfer souboru slape fajn..
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    THEODORT: Zkusim, moc jsem tomu neveril.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    MCKIDNEY: neni tam QR kod ale nedam dopustit na KDE Connect..
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    SUK: Jo to mam v ukolnicku - najit konfiguraci webdav a vygenerovat stejnou a rovnou hodit URL do QR kode urcite pujde.

    Rikal jsem si, ze takovy projekt uz mozna existuje.
    SUK
    SUK --- ---
    MCKIDNEY: Podivej se, co ten QR obsahuje. Jestli ten plugin dela, co myslim (tedy - chci neco sdilet => vytvorim QR a zapne se WebDAV server / chci si to stahnout => naskenuju QR a pripojim se k WebDAV), tak QR bude nejspis obsahovat URL a zbyla prace uz prakticky jen spociva ve spusteni WebDAV serveru ci otevreni neceho schopneho browsit webdavem...
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    BOAR: Typo: QR kodem :)

    Total Command je spravce souboru co ma WebDav Plugin na Win a Android a umozni snadno nasdilet soubory na obou zarizenich.
    BOAR
    BOAR --- ---
    MCKIDNEY: nerozumim reci tveho kmene ...
    "nastavit webDav takto s QE kodem" ?
    webdav je rozsireni http protokolu pro praci se souborama ... to se nastavuje configem na serveru, a ne QR codem.

    totalcommander je spravce souboru.
    kde je desktopove prostredi ....
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Nevite jestli je na linux nejaky balicek co umi nastavit WebDav takto s QR kodem?
    Total Commander - Addons
    https://www.ghisler.com/wifitools.htm

    Hodle lidi okolo me to pouziva a nekteri maji KDE :)
    Ja mam Termux a sshd :)
    BISCUIT
    BISCUIT --- ---
    čau, ptal jsem se ve vedlejším auditku, ale přidám to i sem, kdyby mi někdo pomohl: [BISCUIT @ Centralizovaná správa stanic a ostatních prvků v síti konfigurace/inventarizace/instalace/aktualizace/zalohovani]
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    SUK:
    tak samozrejme musej mit oba remote verejnou ip
    BOAR
    BOAR --- ---
    SUK: ssh ma prepinac -3, kterej se to snazi poslat z jednoho primo na druhej. Ano, nemusej na sebe videt ... ale to uz je udel :-)
    SUK
    SUK --- ---
    RAGNAROK: Myslim, ze si budes muset napsat asi vlastni skript "rscp A:/x/y B:/z/w", ktery udelal proste naprosto tupe ssh A scp /x/y B:/z/w. Melo by k tomu byt potreba onen zmineny agent. Docela bych se divil, kdyby tebou zminovane varianty byly funkcni, nebot ty dve IP adresy/hostname, ktere jsou pro tebe bezproblemu dostupne, tak pro ty servery mohou fungovat uplne jinak (treba kdyby jeden byl za verejny a druhy lokalne za NATem).
    BOAR
    BOAR --- ---
    RAGNAROK: jen tip, nemohlo byzabrat -A tj. forward ssh agent ?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam