• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    BOAR: ftp je nekryprovany, mozna radeji
    1] instalace termuxu
    2] v termuxu na droidu: pkg install openssh-sshd nebo tak nejak zkus kdyztak pkg search open ssh || search sshd
    3] sshd v termuxu (otevre na portu 8022 tusim sshd server), kdyztak pkg install nmap a nmap localhost, at vidia na jakej port se pripojit
    4] paswd na termuxu pro zmenu hesla
    z linuxu:
    ssh -p 8022 pro test nebo
    sftp -P 8022 pro prenos souboru
    Kdyz budes mit na droidu sshd v termuxu,
    tak si muzes nastavit ssh klice a bez loginu syncnout cekej adresar rsyncem
    ;] good luck
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    RATTKIN: ja parim jenom pod linuxem na svym notebooku gamesy postaveny na idTech... Doom 2016 mi beha ve 4k na 60fps a Doom Eternal jen v nejakym 2k v 60fps, protoze 4k mi nezvladne gpu, ale tak nemuzu chtit od notebooku vsechno.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    VYHULENY_UFO: našel jsem články jako že to jde spustit, ale já chci svých 50 fps s plným rtx ve 4k
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    RATTKIN: steam + proton nic?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    už mě windows štve. zase se to podělalo. zkusím linux desktop (linux na serveru s bashem znám dobře)

    chci ale občas hrát hry jako cyberpunk nebo metro exodus s RTX a maximálním výkonem, takže windows dualboot je nejlepší možnost?

    našel jsem tenhle guide https://itsfoss.com/install-ubuntu-1404-dual-boot-mode-windows-8-81-uefi/
    říká, že mám instalovat jako první windows na půl disku a pak ubuntu?
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    KDE Connect funguje jak hodiny. i SMS, soubory, ovladani, media.....
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    BOAR: na android jsou jednoduchy ftp serveru a muzes pak pouzit ftp klienta.
    BOAR
    BOAR --- ---
    MCKIDNEY: ten typo byl muj, jen jsem tak nejak nevedel, ze vlastne chces:

    nastavit easy sdileni souboru meiz linux a android. Je to tak ?
    pokud ano, tak kdysi jsem pouzival airdroid
    AirDroid | Delight Your Multi-Screen Life
    https://www.airdroid.com/en/
    Fungovalo to obracene - na mobilu si pustil airdroid, a na PC se pripojil na mobil. tusim ze zadarmo bylo fungovani v lokalni siti (zarizeni musely byti ve stejne siti), za penize si to povidalo pres jejich server.
    kdeconnect je taky varianta, ale jak nepouzivam DE, ale jen i3 (v podste terminator + ssh :-) ) tak mi nefacha prochazeni souboru. asi by to resil nejakej nautilus ci tak neco
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    (a taky je pro alternativce lehce pozadu Gnomi varianta Gconnect)
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    MCKIDNEY: nastaveni notifikaci je trosku pain aby te to moc neopruzovalo, ale vzdaleny ovladani a transfer souboru slape fajn..
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    THEODORT: Zkusim, moc jsem tomu neveril.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    MCKIDNEY: neni tam QR kod ale nedam dopustit na KDE Connect..
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    SUK: Jo to mam v ukolnicku - najit konfiguraci webdav a vygenerovat stejnou a rovnou hodit URL do QR kode urcite pujde.

    Rikal jsem si, ze takovy projekt uz mozna existuje.
    SUK
    SUK --- ---
    MCKIDNEY: Podivej se, co ten QR obsahuje. Jestli ten plugin dela, co myslim (tedy - chci neco sdilet => vytvorim QR a zapne se WebDAV server / chci si to stahnout => naskenuju QR a pripojim se k WebDAV), tak QR bude nejspis obsahovat URL a zbyla prace uz prakticky jen spociva ve spusteni WebDAV serveru ci otevreni neceho schopneho browsit webdavem...
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    BOAR: Typo: QR kodem :)

    Total Command je spravce souboru co ma WebDav Plugin na Win a Android a umozni snadno nasdilet soubory na obou zarizenich.
    BOAR
    BOAR --- ---
    MCKIDNEY: nerozumim reci tveho kmene ...
    "nastavit webDav takto s QE kodem" ?
    webdav je rozsireni http protokolu pro praci se souborama ... to se nastavuje configem na serveru, a ne QR codem.

    totalcommander je spravce souboru.
    kde je desktopove prostredi ....
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Nevite jestli je na linux nejaky balicek co umi nastavit WebDav takto s QR kodem?
    Total Commander - Addons
    https://www.ghisler.com/wifitools.htm

    Hodle lidi okolo me to pouziva a nekteri maji KDE :)
    Ja mam Termux a sshd :)
    BISCUIT
    BISCUIT --- ---
    čau, ptal jsem se ve vedlejším auditku, ale přidám to i sem, kdyby mi někdo pomohl: [BISCUIT @ Centralizovaná správa stanic a ostatních prvků v síti konfigurace/inventarizace/instalace/aktualizace/zalohovani]
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    SUK:
    tak samozrejme musej mit oba remote verejnou ip
    BOAR
    BOAR --- ---
    SUK: ssh ma prepinac -3, kterej se to snazi poslat z jednoho primo na druhej. Ano, nemusej na sebe videt ... ale to uz je udel :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam