• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    CZECH23EKTOUR: nemas i treba ~/.firefox ?
    CZECH23EKTOUR
    CZECH23EKTOUR --- ---
    GILHAD: složku mozilly jsem si dal na záložní disk a z toho pak provedl backup záložek, doptával jsem se na hesla (jsou-li v tom někde poukládaný, tak je tam mám pořád :) ale byla tu zmíňka s tím syncem hesel a to jsem si vysvětlil, že mám asi smůlu. Pokud dáš tip kde co z tý mozillí složky přenést, tak sem s ním, ale popravdě se mi tam nechce cpát celá, že mám takovej dojem, že už byla zasviněná kdečím :) ale hesla zatim dávám jen co si vzpomínám, takový ty "zabezpečenější" budu muset přes mail a pro ty by se to šiklo...
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    CZECH23EKTOUR: A jak jsi přenášel? .mozilla začíná tečkou, což některé programy berou jako "skrytý" adresář a tiše to ignorují, zatímco jiné nikoli ...
    CZECH23EKTOUR
    CZECH23EKTOUR --- ---
    ZBYNEK: dík, hesla se nepřenesly
    JADE: dík, syncnutý nemám, rozdělení si píšu :)
    VYHULENY_UFO: tak to fakt nemám :) ale tabulka mi něco ušetří :)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    JADE: s tim swapem je to takovy slozitejsi. kdyz mas treba 128gb ram

    How Much Swap Should You Use in Linux? - It's FOSS
    https://itsfoss.com/swap-size/
    JADE
    JADE --- ---
    Firefox ma svuj sync ucet, kde se muzes registrovat a hesla se ti tam zalohuji…k rozdeleni disku pro bezneho usera je asi takto nejstandartnejsi:
    /root (ext4)… za me staci uplne v pohode 30gb
    /swap (swapfile)… uvadi se ze by mel byt 2x velikost ram kvuli hybernaci
    /home (ext4)… zbytek disku
    s tim ze swap davam na zacatek/konec alokace disku…
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    CZECH23EKTOUR: Firefox přeneseš snadno, celý profil je tady: ~/.mozilla/firefox/
    CZECH23EKTOUR
    CZECH23EKTOUR --- ---
    CZECH23EKTOUR: já se tady zachvilku promažu :), jen kdyby než to zahodim :),
    Firefox
    docela by se mi šiklo, kdyby šlo nějak a připadně kde to hledat, zazálohovat i hesla, polejvá mě, když si uvědomuju, kolik registrací kde mám a obnovování hesel
    CZECH23EKTOUR
    CZECH23EKTOUR --- ---
    CZECH23EKTOUR: tak teď jsem vše dozálohoval, ještě zkusim pár destruktivních návodů, ale asi skončim u čisté instalace. Nevěděl byste někdo kam odkázat na nějaký jednoduchý (ideálně aktuálnější) návod, jak rozdělit disky tak, abych při budoucích problémech bezstarostně jen pustil čistou instalaci a neřešil to zálohování. Párkrát jsem zkoušel, ale nevim jak oddělit to jádro od ostatních programů a kolik potřebuji místa na co důležitého
    CZECH23EKTOUR
    CZECH23EKTOUR --- ---
    Ahoj, jenom zkoušim, jsem strašná lama.

    Četně mám problémy s ntb a dvěma gpu. Běžný problémy mám za dobu používání manjara už docela osahané (dějí se mi ob aktualizace, při čisté instalaci). Jenže včera jsem se snažil přinutit grafiku dělat cosi a z mého lajdáctví jsem terminal zahltil všimmožným, až jsem nakonec kompa nespustil. Takže jsem jako jindy z live přes chroot-manjaro postupně nejdřív přeinstaloval, pak odinstaloval všechny nvidii ovladače, přeinstaloval video-linux, přeinstalovával jsem mhwd, zkoušel jsem reinstalovat celýho pacmana, nakonec i grub dle https://wiki.manjaro.org/index.php/GRUB/Restore_the_GRUB_Bootloader a na tom jsem ale vyhořel. Možná jsem tam pokašil krok, ve výběru jestli BIOS nefo EFI, kde to mám na EFI, ale když to nepomohlo, zkoušel jsem i ten BIOSí...To jsem pak přebil tou EFIí. No a nakonec jsem se dostal do bodu 0, kdy se systém ani nepokouší a vypisuje mi něco jako symbol GRUB_IS_LOCKDOWN Not Found a entering rescue mode.

    Asi tak náhodou nikoho nenapadá, co bych mohl ještě vyzkoušet? K datům na disku se dostanu, ale bojim se, že si nevzpomenu na vše tam ležící a nezazálohuju vše. Čisté instalace se bojim, že si vezme automaticky všechno, rozdělený disky nemám...
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Bugs in Hello World · sunfishcode's blog
    https://blog.sunfishcode.online/bugs-in-hello-world/
    /dev/full ... neznal jsem
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    RATTKIN: tak to holt naistaluj archlinux ;-)))
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    Jjá jsem se 15 let tešil že přejdu z windows na linux a budu mít dobrý sofwarový obchod a konečně jsem se dokopal ono nic, 3 obchody a všechny mají problémy.
    Teď si třeba můžu vybrat Darktable buď rok starou verzi z ubuntu obchodu, nebo snap, který nefunguje správně. Proč to je?
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    no appimage je vlastne to samy, akorat to nedel sandbox/isolaci
    a to mi prijde asi tak o 100% lepsi
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    CHOROBA: Netuším. Snap by teoreticky měl využít nějakou sdílenou infra, a navíc mít izolaci; appimage je static build s moderním účesem...
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    PISKVOR: a appimage neni jednodussi?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    KOLCON: No, není. Je to jednodušší (pro autora, k vytvoření).
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    PISKVOR: Já nevím no, pořád trochu nechápu, proč je lepší každé appce dělat vlastní kontejner. Výsledek je, že se x krát tahají ty samé knihovny. A místo, abych udržoval aktualizovaný jeden systém (třeba security patche), tak mám na disku x podobných filesystemů v různém stavu rozkladu. Které autor možná udržuje, možná taky ne...
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    JADE: To je jednoduchý: budoucnost patří aluminiu (totiž kontejnerizaci), ale bez aptu zas nezařídíš tu kontejnerizaci, a kromě toho tě tradicionalisti defenestrujou a půjdou jinam.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam