• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    RIVA
    RIVA --- ---
    CHOROBA: Ok diky. Sorry za dalsi noob otazku, ale jak projdu instalaci samotnou? Budu k tomu muset nacist nejaky skript, ktery te VM zada uzivatelske jmeno, heslo, IP adresu a pripadne zkopiruje ssh identitu?
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    nomalne pres libvirt pripojis se pak klidne virt-manem, virsh... nebo z console, jak chces.
    RIVA
    RIVA --- ---
    Mate nekdo zkusenosti s pouzivanim qemu hypervisoru na Ubuntu serveru bez GUI? Jde to vubec udelat?

    Chtel bych rozjet tri VM instance Ubuntu 22.04 a spravovat je pres ssh.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Jinak mozna poznamka pro zacatecniky - Steam zapracoval na podpore u her. Takze tam kde hra podporuje controller skrze steam, tak by to mohlo pomoct lidem nastavit a zprovoznit.

    Vim, ze lide prave skrze to pouzivali X52. (Saitek, ted logitech)
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    JANFROG: asi jsem to napsal moc složitě, on tam prostě má konfigurák s definicema pro jednotlivé druhy joysticků a já se snažím říct, že pro ten můj setup tam řádek chybí, ale nechápu tu syntaxi natolik, abych ho napsal sám, takže od něj chci ten řádek

    protože jsi ten SW neviděl a nevíš, že tam tenhle konfigurák je, tak to tím pádem nechápeš, to je jasný
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    ja vim, ze sem to ujizdeni do strany jednou resil a byl to shitty hw..
    pouziva sem na to myslim njakej midi tracer/debugger
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    DANIELSOFT: Jsem si schvalne precetl ten email - ja bych nemel tuseni, co po me vlasne chces :-)

    V zasade mi prijde ze rikas: pouzivam nejakou kdo vi jakou verzi tveho softu a nefunguje mi to s mym HW. Mozna by jedna radka navic pomohla?

    Co jako na to ici? "Maybe it will." :-)
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    DANIELSOFT: si pamatuju, že kdysi jsem rozběhával emulátor ZX Spectra "fuse" a nefungoval mi tam joystick - a povedlo se mi to opravit ve zdrojovém kódu, prostě to byla chyba v tom programu a nebyla nalezena asi proto, že nikdo moc tento emulátor ZX Spectra s joystickem nepoužíval. akorát jsem tehdy neposlal ten patch do upstreamu (moje chyba, bylo to kdysi ještě v době, kdy jsem byl na fakultě a neměl jsem doma net, pouze ve škole, tak jsem prostě při surfování internetu ten patch neměl při ruce) takže to vypadá, že v současných balíčcích ta chyba stále je a já už dávno mám jiný počítač a nemám ty svoje tehdejší opravy. třeba si někdy vzpomenu, kde byl ten problém a pošlu jim to
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    B3TL: já mám z podpory joysticků pod Linuxem trošku smíšené pocity: chci gamepad, který má hodně tlačítek: koupil jsem nějaký USB Logitech a na minulém počítači, kde jsem měl Arch, jsem ho docela normálně používal. pak jsem přešel na jiné PC s Xubuntu 16.04 a taky s tím joystickem ve většině aplikací (k tomu se ještě vrátím) fungoval, ale pak jsem přešel na 20.04 a najednou bylo ovládání v háji, chovalo se to, jako bych chodil stále doprava atd. - nakonec jsem koupil nový joystick, hlásí, že je to model "dragonrise", úplně neznámá značka - a ten jede - tedy ve většině aplikací

    no: teď se vrátím k tomu "ve většině aplikací": ono buď se mění API, nebo jsou programátoři zmatení, nebo prostě joystick podporovat neumí, ale mám zkušenosti, že některé hry či emulátory mají s podporou joysticku problémy: buď nefunguje vůbec, i když podporu deklarují, nebo funguje nějak divně

    například jsem nedávno psal autorovi Sega Mega Drive emulátoru BlastEm (Mega Drive je moje srdeční záležitost, protože jsem ho v devadesátkách vlastnil) toto:

    ----------------------------------
    Hello

    I am using the BlastEm package from the official ubuntu repository on my Xubuntu 20.04 and I have a problem with my gamepad: I don't quite get the gamepad controller options and BlastEm doesn't quite get my gamepad

    The hardware is:

    $ lsusb | grep -i gamepad
    Bus 001 Device 003: ID 0079:0011 DragonRise Inc. Gamepad

    $ dmesg | grep -i gamepad
    [ 1.407602] usb 1-1.4: Product: USB Gamepad
    [ 10.909636] input: USB Gamepad as /devices/pci0000:00/0000:00:1a.0/usb1/1-1/1-1.4/1-1.4:1.0/0003:0079:0011.0001/input/input7
    [ 10.909685] dragonrise 0003:0079:0011.0001: input,hidraw3: USB HID v1.10 Joystick [USB Gamepad ] on usb-0000:00:1a.0-1.4/input0

    I have four buttons on the front, 1 2 3 4, I want to use 1 2 3 as A,B,C and 4 as Start. What I get that only 2 and 3 are A and B. On the other hand C is another "1" button which is on the side of the gamepad and I have to press start as Enter on the keyboard

    There is a definition file, maybe one more line would help?

    Thank you in advance,

    danielsoft
    ---------------------------------

    neodpověděl :(
    PUNKREASS
    PUNKREASS --- ---
    B3TL: mel sem od TM nejakej zakladni Hotas a ten sel v pohode PnP. Napriklad ale volanty od TM se podpore na Linuxu netesi. Rozhodne bych pred koupi dukladne googlil.
    B3TL
    B3TL --- ---
    Zdar, chtěl bych si konečně zahrát Flight Simulator. Bohužel nemám nikoho kdo by mi půjčil joystick a tak se chci zeptat, jestli někdo nemá dobrou zkušenost s leteckým joystickem pod linuxem (knipl, pedály. +třeba plyn), konkrétně mám v hledáčku toto: https://www.alza.cz/gaming/thrustmaster-t-16000m-flight-pack-d4506220.htm?o=8
    Podotýkám, že neřeším spouštění .... to je v pohodě hra běží úplně luxusně, ale řeším ovládání (kdyby mi někdo před 10 lety řekl, že si v klidu nainstaluju M$ Flight simulator pod linuxem tak se budu dlouho smát).

    můj PC
    Sn-mek-obrazovky-z-2023-03-11-19-10-06
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    I takový Windowzák opatřený putinou se může naučit Linux
    xShellz
    https://www.xshellz.com/
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    Potreboval bych ve firefoxu schovat UI akorat kdyz dam F11 tak udela fulscreen coz se mi nehodi.
    Jde to nejakym pluginem?
    Jde simulovat fulscreen na casti displeje pro dane okno na i3/x11?

    Co jde je pouzivat qutebrowser apod. Akorat to neni nahrada za firefox+tridactyl s miliardou pluginu.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    DANYSEK: taky na tebe muze spadnou cinska vesmirna stanice!
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    CHOROBA: se muze stat cokoliv jinyho... vypadne elektrika nebo konektivita a bude rvat stejne, zejo :) Ostatne od toho mame screen/tmux treba... kdyz delam neco, cemu by necekany pad session vadil, to neni o widlich, ale spis o ne zcela sikovnych pracovnich navycich kolegy :)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    DURDIN: no ja nevim, kolegovi tudle widle uprostred prace zahlasily "to mrdame restart!" a chudak kolega rval nasraim a ja smichy. Tech xy otevrenejch session, pres openvpn..to chces ;-)
    DURDIN
    DURDIN --- ---
    CHOROBA: tak to bude spíš k horšímu, win už jsou na tom relativně lépe co kdysi. Každopádně díky už to tahám tak uvidíme jaké to bude:)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    PETER_PAN: myslim, ze i to to dela ;)
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    CHOROBA: Jeste tedy staci pridat aby se po kazde aktualizaci rozhazelo nastaveni a iluze WIN10 bude temer dokonala :)))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam