• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    Nebo nový masox jako hackintosh, ale musela bys najít někoho kdo to umí udělat...
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    CAMELLA: jsem myslela, že je to starší.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    Tak jsem se šla mrknout co to mám za železo :)

    DELVIT
    DELVIT --- ---
    CHOROBA: Je potřeba tam dát:
    - SSD disk
    - aspoň 8GB RAM, já tam mám 12GB a běží to jako svišť
    - budu teď dávat novou grafiku protože HD 4850 blafla i když jsem jí předtím přepastoval.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    spis nez procak a grafika bude ojeb ramka, esli to ma min jak 2G, tak bude jakejkoliv inernet k uzofani ve vic nez dvou tabech v prohlizeci
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    CAMELLA: Běží na tom celkem v pohodě, výkon závisí hlavně na kartě kterou tam máš.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    JANFROG: fajn, napsala jsem mu :). Jako já linux viděla naposled tak 10+ let zpět, tak uvidíme, jak to zvládnu, ale nic horšího, než to, že mi to nepůjde, se nestane :-D
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    je v tom intel, normalne pobezi
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    CAMELLA: Myslim, ze by sel. Znamy uz hodne let provozuje Linux na Apple HW. Poptej se ID DELVIT, ten to myslim nedavno resil (ja s tim prakticke zkusenosti nemam)
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    Ahoj, mám dotaz a nevím, kam jinam s tím, tak mě nesežerte :).

    Mám doma starý iMac (tuším z roku 2009) a teď už se na něm fakt nedá fungovat, tím, jak už nejdou aktualizace na ten starý osX atd., tak už nejde použít ani na základní věci. Ale mám ho ráda a nechce se mi ho vyhodit do šrotu, proto mě napadlo, jestli by na něj nešel linux. Je to hodně blbý nápad? Je mi jasný, že je to starý stroj, používala bych ho fakt na něco základního typu psaní textů a plkání na nyxu a sockách a max třeba čtení pracovních mailů…
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    DANIELSOFT: Tumbleweed? Rolling dost zvažuju a nevím jestli Suse, nebo Debian... A nebo MX Linux...
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    DANYSEK: asi zkusím, dík. ale ještě je čas, zatím je 20.04 podporovaná
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    SUCHRE: zvažuju OpenSuse nebo Mint
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    DANIELSOFT: muzes pouzit ppa:mozillateam/ppa ... a snapu se zbavis.
    SUCHRE
    SUCHRE --- ---
    DANIELSOFT: Je to peklo a vazne premejslim o vymene distribuce.
    ROMANET
    ROMANET --- ---
    DANIELSOFT: jediný, co jsem si teď všiml je, že to vyžaduje restart firefoxu kvůli aktualizacím, pořád to říká něco, že mi zbývá poslední den atp a neudělá se to "samo" při následujícím vypnutí počítače. ale já jsem uživatel laik.
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    nové verze Ubuntu mají teď Firefox ve Snapu: dotaz na lidi, kteří to používají: dá se to normálně použít? jakmile skončí podpora 20.04, kterou teď používám, skočil bych na 24.04, která v té době už bude a ostatní varianty použití FF mi moc nevyhovují (tar.gz v home: na jednom kompu mám dva uživatele, taky tam asi nebude AppArmor, který tady používám, PPA: pomalu a méně často se updatuje) dík!
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Nechci ipv6 vypnout, ale nakonfigurovat stroj, aby umel ipv4 i ipv6.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    CHOROBA: vypinat v roce 2023 ipv6 je ponekud hloupost... to je past, co te muze jednoho krasneho dne nepekne dobehnout.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    no ipv6 ma pak priioritu 0 ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam