• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _BENNYSčítání lidu 2011
    vsechny informace ohledne scitani lidu, ktere probehne v breznu roku 2011. http://www.czso.cz/sldb2011/redakce.nsf/i/home

    scitat se...

    74 hlasy od 74 respondentů

      Sečetl jsem se

      66 hlasy od 66 respondentů

        rozbalit záhlaví
        POZITRON
        POZITRON --- ---
        MTO: no vidis, ja doma byla, ale komisarka nedorazila a neprisla ani pozdeji (kdyz uz jsem nebyla doma), protoze ve schrance nic neni. mam chut se jim na to vykaslat, kdyz jsou takhle neschopni, navic ani nevim, jak mam ted postupovat.
        MTO
        MTO --- ---
        tak ja sem uspesne nebyl doma ;-)

        soused nic nepodepsal jen mu dala jeho carovy kod a formulare, s tim ze ji rek ze to vyplni na internetu. na coz asi zapomene :-)
        MTO
        MTO --- ---
        FreeGlobe - terorismus, globální oteplování, chřipka, krize. A co chystají dále? - Hra s ohněm aneb Když při „sčítání lidu“ nejde o sčítání lidu
        http://www.freeglobe.cz/Articles/503-hra-s-ohnem-aneb-kdyz-pri-scitani-lidu-nejde-o-scitani-lidu.aspx

        Sčítání lidu, domů a bytů proběhne v České republice na jaře 2011. Rozhodným okamžikem, ke kterému sčítání proběhne, bude půlnoc z 25. na 26. března 2011. Poprvé v historii se budou sčítat všechny země EU z nařízení Evropské komise v jeden společný rok. Náklady na sčítání lidu jsou v České republice 250 Kč na osobu (tedy cca 10 EUR na jednoho obyvatele, což je průměrná částka v celé Evropské Unii). Státy Evropské unie tedy vynaloží v současné době v přepočtu celkem 130.000.000.000,- Kč. Ano, čtete dobře: 130 miliard korun to bude stát občany sedmadvacítky v době hledání úspor na každém rohu. V České republice vyčlenila vláda na sčítání 2,65 miliardy korun. Tedy podobnou sumu, jakou chce rodící se vláda vzít vojákům na platech, aby ji mohla dát učitelům. No není to přitažené za vlasy?

        Ke konci tu mám jednu informaci pro státní úředníky, když už jde o sčítání lidu:

        Česká republika měla ke dni 31. března 2010 celkem 10 509 377 občanů. Máte to jako stálý (a podle průběžných dat aktualizovaný) údaj na titulní straně webu Českého statistického úřadu. Informace o tom, jak kdo bydlí, jak velkou má kuchyň, nebo jestli je někdo z rodiny delší dobu v zahraničí a jak dlouho kdo jezdí do práce nebo školy, tak do toho Vám opravdu nic není.
        _BENNY
        _BENNY --- ---
        CROSS
        CROSS --- ---
        GORG: zkoušíš trumfnout Kalouska? ;-]
        GORG
        GORG --- ---
        ATOMOUSEK: common sense ,) tak daleko ještě nejsme.. ale na mystifikace jsem asi dobrej :)
        GORG
        GORG --- ---
        CROSS: taky se mi zdá, že tím asi nemyslí údaje ze sčítání. možná jde o údaje z živnostenské činnosti apod. i když souvislost statistických účelů s individuálními údaji mi stejně uniká
        ATOMOUSEK
        ATOMOUSEK --- ---
        GORG: V tom pripade to tam mas napsat.

        CROME: Dik :o)
        GORG
        GORG --- ---
        // jak by mohli dohledat ty údaje, pokud jsou anonymizované? nebo nejde o údaje ze sčítání lidu? to se mi nějak nezdá, že by byly tajně archivovány, i když ta věta zní fakt zlověstně.

        V řízení o trestném činu podle § 178 trestního zákona může orgán činný v trestním řízení vyžadovat individuální údaje získané podle zvláštního zákona pro statistické účely.
        Vyhledávání - Portál veřejné správy České republiky
        http://www.portal.gov.cz/wps/portal/_s.155/701/.cmd/ad/.c/313/.ce/10821/.p/8411/_s.155/701?PC_8411_p=I&PC_8411_l=265/2001&PC_8411_ps=10#10821


        CROME: jen jsem tipoval možný postoj ,)
        CROSS
        CROSS --- ---
        GORG: či co = z. 265/2001 Sb.= "Jestliže je toho v trestním řízení třeba k řádnému objasnění okolností nasvědčujících tomu, že byl spáchán trestný čin, nebo v řízení před soudem též k posouzení poměrů obviněného anebo pro výkon rozhodnutí, může státní zástupce a po podání obžaloby nebo návrhu na potrestání předseda senátu požadovat údaje, které jsou předmětem bankovního tajemství, a údaje z evidence cenných papírů. V řízení o trestném činu podle § 178 trestního zákona může orgán činný v trestním řízení vyžadovat individuální údaje získané podle zvláštního zákona pro statistické účely. "

        § 178 trestního zákona zní: Neoprávněné nakládání s osobními údaji

        Mně to zní tak, že orgány č.v t.ř. si mohou vyžádat informace získané pro statistické účely, aby posoudily, že šlo skutečně o (neoprávněné) nakládání s osobními údaji. Jinak je mi zatěžko si představit, k čemu by řečené údaje byly (že by se tak zjišťovaly poměry obviněného podle paragrafu 178 a ne podle jiných zní dost divně). ;-]

        K tomu ještě jedna poznámka: je myslím trochu přitažené za vlasy si představovat, že si ČSÚ na každého z vás/nás vede složku, kam ukládá informace ze sčítání (mimochodem výše zmíněný zákon hovoří obecně, ne o sčítání, on ČSÚ těch dat sbírá vícero, zdaleka ne jen v censu). Podle toho, co ČSÚ uvádí, beztak neuchovává osobní údaje, takže ani nemá co poskytnout.

        Zato si dovedu představit, že když někdo z ČSÚ něco provede s údaji z censu, může jít bručet podle § 178 a ta data se použijí jako důkaz.

        Právníků je tu plno, samotného by mě zajímalo, jestli je to míněno takto.
        CROME
        CROME --- ---
        GORG: zdroj?
        GORG
        GORG --- ---
        "Sčítací formuláře od osob podezřelých z terorismu či jiné vážné zločinnosti samozřejmě automaticky přeposíláme do BIS a CIA. Běžný občan se nemá čeho bát." prohlásil místopředseda ČSÚ Stanislav Drápal. :)
        GORG
        GORG --- ---
        pro statistické účely a pro CIA?

        Jak vyplývá novely azylového zákona (sněmovní tisk č. 921), která byl schválena PSP ČR, vrácena Senátem a nyní je zařazena k dalšímu projednání na 43. schůzi Sněmovny, osobní údaje poskytované při sčítání lidu mají být zpřístupněny zpravodajským službám, což rovněž představuje jiné než původním zákonem předpokládané zpracování osobních údajů. K obdobnému zásahu došlo novelou § 8, odst. 2, trestního řádu (č. 265/2001 Sb.).
        Magistrátu HMP: Proč jsem se neúčastnil sčítání lidu
        http://blisty.cz/art/9343.html

        nevíte jak schvalování onoho zákona dopadlo? zběžně jsem to zkoušel v práci dohledat, ale nebyl moc čas. našel jsem akorát ad ta druhá část, že statistické údaje získané sčítáním je možné zpřístupnit během trestního řízení či co
        ATOMOUSEK
        ATOMOUSEK --- ---
        ATOMOUSEK: Kdyz vam ten typek na poste rekl, ze to mate nechat nevyplnene - to znamena, ze to spousta lidi vyplni spatne a riskuje se, ze data nebudou vypovidat o realite a tudiz je veskere snazeni k nicemu a jsouto vyhozene penize za neplatne informace...
        ATOMOUSEK
        ATOMOUSEK --- ---
        TILIO: No, meli byste trvat na tom, aby vam to dali pisemne a aby to zverejnili (ze jde o chybnou otazku) a aby se to zacalo scitat znova, ne?
        THOMASMORTA
        THOMASMORTA --- ---
        TILIO: Krytí nahrávkou? A je to vůbec přímý důkaz?
        GORG
        GORG --- ---
        http://www.freeglobe.cz/UserFiles/document/scitani_lidu%20-%20Koruna_Ceska_Slezsko_final.pdf

        Stanovisko Koruny České – Slezsko k aktuálnímu sčítání lidu
        7.3.2011
        Koruna Česká – organizace vévodství Slezského, vyjadřuje zásadní nesouhlas s některými
        skutečnostmi, provázejícími aktuální sčítání lidu. Jedná se především o následující:

        - Aktuální sčítání lidu je v kontextu státem proklamované snahy o úspory zcela
        zbytečným vyhazováním značné sumy peněz (2.65 miliardy Kč), které nakonec pocítí
        především běžný občan – daňový poplatník. Domníváme se, že by stát v současnosti
        měl řešit řadu důležitějších věcí než sčítání lidu.

        - Značnou část informací, která je po občanech ve sčítacích dotaznících vyžadována, má
        stát stejně již dávno k dispozici.

        - Aktuální sčítání lidu je celoevropskou akcí Evropské unie. Jakožto eurorealisté jsme
        po zkušenostech s EU nedůvěřiví ke všemu, co přichází z této globalistické a totalitněbyrokratické
        instituce.

        - Především však nesouhlasíme s hrozbami finančních sankcí za záměrný bojkot sčítání
        nebo záměrné nevyplnění (či nepravdivé vyplnění) údajů do sčítacích archů. Takovou
        praktiku nelze označit jinak než „totalitní“.

        Koruna Česká – organizace vévodství Slezského, tímto vyjadřuje svou podporu všem, kteří se
        rozhodnou aktuální sčítání lidu různým způsobem bojkotovat. Neznamená to, že jsme ze
        zásady proti jakémukoliv sčítání lidu (ač jsme si vědomi toho, že v současných poměrech je
        riziko jeho zneužití obrovské), ale z výše uvedených důvodů nemůžeme aktuální sčítání
        podporovat.

        Za slezskou organizaci
        David Hibsch – předseda místní společnosti KČ – Slezsko
        Jaromír Fojtík – slezský zemský hejtman
        Jakub Moravčík – registrovaný příznivec Koruny České
        GORG
        GORG --- ---
        TILIO: smutne vtipne :) nebo spis vtipne smutny,) za chybny udaj u bydliste matky pri narozeni by cloveku asi fakt pokutu nedali, ale pruser je, ze by mohli a ze zadny debilni usmevy pak nepomuzou. zalezelo by to pak na cloveku...

        je mozne narazit na cloveka na urade, ktery bude touzit vse dohnat az k exekuci domu dotycneho a az skonci vsichni na ulici kvuli tomu, ze vyplnili spatne rozmery jejich kuchyne. ciste jako byrokratickou buzeraci, kterou ten zakon zcela umoznuje. dle litery zakona je jakakoliv nepresnost postihnutelna pokutou az 10 kkc. cela vec je velka svinarna, kde dnes nam komisari a na urade muzou rikat s umevem, ze takove veci resit nebudou, ale kdo vi co bude za 5 nebo 10 let.. jak moc se zmeni nalada ve spolecnosti. ruzne zakony (a nejen tento) davaji budoucim vladam a krajskym spravam zneuzitelne zakony a narizeni, pro kterym nam nejaky dnes tlemici se urednici "my bysme vas prece nepodrazili! za to pokutu platit nebudete" apod. nepomuzou.

        uff.. zpet k praci :) jen me prave nasira, kdyz se prave tomuhle ti urednici a komisari smejou ta kratkozrakost jich samotnych. na jednu stranu vyhrozovat a na druhou se tlemit, ze jim prece musime duverovat, ze za takove omyly nas popotahovat preci nebudou.
        CROSS
        CROSS --- ---
        ATOMOUSEK: snažil jsem se poukázat na to, že když nesedí cenovka, je to objektivní chyba a neni důvod se neozvat - abych se držel doslova toho, co píšeš, protože co píšu já očividně je moc složitý na pochopení. Jenomže když ti pošťačka přinese sčítací arch, neni to sakra chyba tý pošťačky, takže neni důvod jí to předhazovat, tak jako bys předhazoval prodavačce CHYBU. Taky snad nebudeš vyčítat poště, že ti doručí obálku s předvoláním třeba na policii (příklad nesouvisející se sčítáním); ozveš se, když ti budou do schránky strkat zásilky pro souseda.

        Že pokládáš sčítání za nesmysl je tvůj názor, nemající s konáním pošťačky nic společnýho. Že nesedí cenovka (BTW ano, někdy se kódy vyťukávaj ručně, když už chceš jít do detailů) je objektivní fakt.

        Nikdo po tobě nechce, abys to pošťačce usnadňoval, nebo aby ses proti své vůli sčítání účastnil jen proto, že pošťačka je taky jen člověk.

        Tys to tady začal zcela nemístně srovnávat s pokladní v supermarketu, tak ti píšu, že to srovnání nesedí. Nehledej v tom žádný argumenty pro sčítání, tak to tady nikdo nestaví.
        ATOMOUSEK
        ATOMOUSEK --- ---
        CROSS: Sorac, ale problem, ktery popisuji, nema s chybou te prodavacky vubec zadnou souvislost. Mluvil jsem o problemu, kdy cenovka neodpovida kodu. Mozna nechodis do hypermarketu a tak nevis, ze tam cenu nikdo rucne nezapisuje.

        Tato debata nema asi smysl, protoze nectes, co pisu a jen oponujes.

        Cili, nebudu vyplnovat dotaznik, abych ulehcil praci postacce. Takovyto argument pro klidne scitani povazuji za lichy.
        PISTA1
        PISTA1 --- ---
        CROSS: Primej nazor tezko ziskas, rad bych poskyt "nazor zevnitr". Ale jako vsichni ostatni sem podepsal mlčenlivost a nehodlam mit problemy, pripadne prijit o praci.

        Jediny co reknu je, ze tady co se tyce postaku, az na par rozumnej nazoru melete akorat pekny hov.. aniz by jste vedeli jak to opravdu je.

        A o ze k vam dorazi blbej clovek bohuzel nerika nic o celku, kazdej sme jinej ;)


        No nic jdu makat.
        Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam