• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _BENNYSčítání lidu 2011
    CROSS
    CROSS --- ---
    NENUPHAR: no, jestli pošťačka je "svině jedna", tak to jsem na vážkách, komu co zasel minulý režim.

    Vzhledem k tomu, že doručení sčítacích archů se asi sleduje důsledněji, než doručení obyčejných zásilek, neni divu, že z pošťáků sálá nadšení, když to doručej. Zajímal by mě názor insidera z pošty, jak reálný je pro běžnýho pošťáka / pošťačku odmítnout nabídku být sčítacím komisařem... Tak nějak tušim, že tohle za ně rozhodlo vedení ČP.

    zcela souhlasim s ENKIE že vybijet si zlost na tech postackach, ktery to vykonavaji, je fakt ubohy
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    NENUPHAR: jaky nadseni.bud rada, ze mas slusnou postacku a prijde aspon s usmevem.

    ty postacky nemuzou za to, ze ceska posta skasla od statistickyho uradu 3/4miliardy za roznasku a prijem formularu.

    ja osobne tem postackam a postakum nezavidim, protoze kdejakej debil si na ne muze otevrit hubu a pritom sou v tom celkem nevinne. zeptam se schvalne kamosky, kolik dostaly priplatek za tuhle sluzbu.
    ENKIE
    ENKIE --- ---
    GORG: Uff, jako s tim otevrenim oci, to jsi me tedy pobavil :)) Takovyhle nazory jsem mel jako anarchista ve dvaceti, ale tem postackam uz je kolem ctyriceti a vedi o svete svoje :)
    GORG
    GORG --- ---
    ENKIE: Promluvit s temi komisari jim může pomoct otevřít oči, ale jo nemá smysl se na nich vybíjet.

    A nakonec i my jsme malé kolečko v krutém systému, kde nám relativní blahobyt zakrývá oči, jak je to na úkor jiných. Každou korunou z našich daní financujeme kruté diktátory po světě. ČR vyzbrojovala Kaddafiho Líbyi a jiné země.. Taky by si ze stejné logiky to mohl někdo vybíjet na nás, protože je to umožněno z našich daní celý ten koloběh.
    ENKIE
    ENKIE --- ---
    Jako vybijet si zlost na tech postackach, ktery to vykonavaji, je fakt ubohy, k tomu bych se nesnizil. Ty postacky to dostaly rozkazem a stastny z toho asi nejsou. Kdyby byla skutecne vule s tim neco delat, chtelo by to jit primo proti te ulisne politicke hydre nahore, ze ktery takovyhle hnusy vzdy vychazi, ale k tomu holt dostatek sily nemame, no tak si alespon zanadavame na ty chudaky dole, co to vykonavaji. Obecne celkem efektivni metodou boje proti tomuto je platit co nejmensi dane. Vsechny ty chudaky dole lze taky nekdy dost efektivne uplatit, pak jsou casto ochotni s tou hydrou nahore nespolupracovat.
    GORG
    GORG --- ---
    jinými slovy se zdá, že výsledné údaje nejsou moc přesné a spolehlivé i co do samotného počtu obyvatel, kde se pro statistické údaje stejně bude asi používat ten registr obyvatel namísto údajů ze sčítání.... někdo bude v zahraničí, někdo neodevzdá...
    CROSS
    CROSS --- ---
    THOMASMORTA: pouze pokud se vrátíš do ČR do 3 týdnů (nebo tak nějak) po rozhodném okamžiku. Zajímal jsem se o to už před časem a našel jsem tuhle informaci.
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    GONDAR: zvláštní - dosud tvrdili, že dlouhodobě zahraniční mají povinnost se dosečíst po příjezdu.
    GONDAR
    GONDAR --- ---
    uz jsem nasel, jak na to pujdu:

    Odpovědi na 6 nejčastějších dotazů ke sčítání | SLDB 2011
    http://www.scitani.cz/cz/aktuality/odpovedi_na_6_nejcastejsich_dotazu_ke_scitani.html

    "Pokud jste dlouhodobě v zahraničí a nemáte nikoho, kdo by za Vás formuláře převzal, tak se Vás sčítání netýká."

    nahlaseny jsem tu jen ja, takze "budu" v zahranici (pokud nebudu mit smulu a nesejdu se s nim na chodbe atd.)

    zajimalo by me, jak by se dokazovalo, ze jsem opravdu pryc mezi cca 24.3.-14.4. byl/nebyl.
    PAJOVA
    PAJOVA --- ---
    _BENNY: a dovolat se jim samozrejme neda... A papir jsem ve schrance doted nevidela
    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    FANAE: Interval může být nanejvýš 2 hodiny. Já zase měl návštěvu ohlášenou mezi 15:30 a 17:00, což nesmí - před 16:00.
    FANAE
    FANAE --- ---
    NENUPHAR: Jen papir, ze nikoho nezastihli, ze dorazi 14.3 zase mezi 16 - 20 hodinou (to snad ani nesmej davat takhle dlouhej interval jak jsem nekde cetla)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    FANAE: to mas v pohode, jim je jedno jestli se sectes nebo ne. vzhledem k tomu, ze osobni a bytovy arch je predvyplneny a predavaj se oproti podpisu clena domacnosti, tak kazdemu databazistovi dojde, co statistickej urad zjisti, zeano :)
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    NENUPHAR: to zjistim az pujdu ven na obed, coz bude zachvili :-)
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    Pošta a statistici přiznali problémy se sčítáním, posílí call centrum - iDNES.cz
    http://zpravy.idnes.cz/primy-prenos-posta-a-statistici-vysvetluji-problemy-se-scitanim-lidu-1zc-/domaci.asp?c=A110309_103213_domaci_hv
    GORG
    GORG --- ---
    CROSS: no jo UK a USA jsou drsné země. nechtěl bych tam žít (bez nadsázky). ke změnám ve sčítání ale zřejmě dochází i v jiných zemích.. V UK myslím census z roku 2001 obsahoval otázky jen 4 a nyní jich mají přes 40. tedy celá ta věc je myslím něco, co je potřeba hlídat, a u nás zarazit již v počátcích zvrhávání.
    FANAE
    FANAE --- ---
    GONDAR: Taky jsem nebyla doma. Kdo by taky byl doma mezi ctvrtou a osmou hodinou vecer..
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    GONDAR: nebyl jsem a nebudu doma
    ATOMOUSEK
    ATOMOUSEK --- ---
    No, ja budu stejne asi v praci, takze tezko budu moci neco prebirat. Ale postacce fandim.
    Mimochodem, je mozne, ze nasi obcanskou povinnosti je si ten formular prevzit. Nevi nekdo, jestli to tak opravdu je?
    Jsou nejaka mista, kde to muzu ziskat treba o pulnoci?
    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    Já jsem doma, přebírám a pak odesílám poštou prázdný formulář. A těším se na soud.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam