• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HONCKATablet
    Obecna diskuze zamerena na zkusenosti s novymi tablety nezavisle na platforme, noflame
     

    rozbalit záhlaví
    HELVETE
    HELVETE --- ---
    ZIGI: Jestli máš rozpočet na iPad tak ho i kup, ušetříš si právě i ty nervy kvůli rozjebání.
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    Ahoj, mel bych dotaz na tablet pro seniora, rozpocet cca 9kkc. Ma slouzit primarne na brouzdani po webu, postu, youtube, iVysilani, O2TV apod. Chtel bych iPad (sam mam M1 Air), coz ale znamena iPad 10.2 z roku 2021 s A13 procesorem. Muj dotaz zni, jak moc nanic to bude, resp. jestli za stejny penize porizeny Android tablet z roku 2023 bude nejak vyrazne lepsi. S tim ze vim jiste, ze Android na telefonu si dotycny dokazal roze**at nevidane rychle a opakovane, ale iPhone nikoliv. Tedy doufam v tu samou bezudrzbovost :-)
    Diky
    BOAR
    BOAR --- ---
    BOAR: hahahaha tak aby toho nebylo malo ta:

    - enable dev options
    - Scroll down to the bottom until you see "Reset to default values" under "AUTO-FILL" then tap it rapidly a few times and it will magically appear.
    - vypnout Miui Optimization
    tak to je maso :-))
    Reddit - Dive into anything
    https://www.reddit.com/r/miui/comments/12p460o/miui_14_miui_optimization/
    PECA
    PECA --- ---
    BOAR: Zaleží na výrobci. Můj předchozí telefon (HMD Nokia 8) to uměl, ale nový Samsung A53 nikoliv. Samotný Android to umí, ale občas to zabije výrobce.
    BOAR
    BOAR --- ---
    HONCKA: Diky
    Tak to vypada, ze na mojeokotvojeoko (MIUI) to je "optimaliizovany" a musis to povolit pres dev options.
    A ty mi zase aktualne nejdou, asi protoze rodicovska kontrola. Takze tomu budu muset venovat vic casu. Reset, dev optuions, pridat ucty. Nejvic me stve, ze vzdy ucelam nejakej dummy ucert na ten tablet, a pak ho zapomenu a treba i heslo. :-)
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    BOAR: osobne jsem to nezkousel, ale melo by to jit
    How to Create Multiple User Accounts on Android
    https://www.youtube.com/watch?v=kfMd4wG9llI
    BOAR
    BOAR --- ---
    HONCKA: ok, mam ho, a pro dite na cestu ucel splnil. Ted jeste, maj tablety nejak rozumne moznost vice uzivatelskych uctu ? Rad bych ho mel doma na domaci automatiazci, a kdyz nekam pojedem s detma, tak ho prepnul a mel jako TV pro deti ...
    BOAR
    BOAR --- ---
    HONCKA: diky, to vypada celkem slusne, asi dotoho pujdu
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    BOAR: BTW tohle za ty prachy je celkem slušný
    Redmi Pad SE 4/128GB šedá | Xiaomi Česko
    https://www.xiaomicesko.cz/redmi-pad-se-4-128gb-seda.html
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    BOAR: tak s tím ti nepomůžu :/
    BOAR
    BOAR --- ---
    HONCKA: a co nejakej android bazaru? 10"
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    BOAR: aha, tak to můžeš defakto koupit cokoli, jinak do auta doporučuju držák mezi sedačky, děcka se pak nehandrkujou u koho tablet bude
    BOAR
    BOAR --- ---
    HONCKA: tak mám děti rok, a 3, takže fakt zatím jen doauta na zadní sedačku na koukání videí cestou na dovolenou.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    BOAR: ipad má výhodu v tom, že je na to třeba o dost víc věcí např na tvorbu hudby a grafiky než na android. Moje mají oba ipady (9 a 12 let) a celkem často blbnou v garagebandu (což je jednoduchej, ale celkem schopnej free daw), kdy mají ipady synchronizovaný hodiny a zkoušejí spolu dělat muziku. Taktéž, pokud budeš chtít děckám nějak limitovat čas a nechceš pro ně mít dětskej google účet (zvlášť pro starší je opruz že musí do 15let používat akorát youtube kids). Dál ty lowend až mid androidy jsou ořezaný na hw, většinou i ty androidy okolo 10k mají chipsety jako telefony okolo 6k, zatímco ty ipady mají chipsety jako aktuální generace iphonů. Jak jsem pasl, pokud to chceš akorát na koukání na youtube, tak je to celkem jedno.
    BOAR
    BOAR --- ---
    HONCKA: dik, tak nejak jsem si riakl, ze idealne 3K, ale 5K je asi strop no. Na redmi pad jsem koukal. nakously jablko nechci.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    BOAR: šel bych do něčehjo aspoň trochu značkovýho cca okolo 5k
    Lenovo Smart Tab M10 Plus 3rd Gen, 4GB/64GB, Storm | CZC.cz
    https://www.czc.cz/lenovo-smart-tab-m10-plus-3rd-gen-4gb-64gb-storm-grey/379983/produkt
    Xiaomi Redmi Pad, 4GB/128GB, Green 42813 Antivir | CZC.cz
    https://www.czc.cz/xiaomi-redmi-pad-4gb-128gb-green/357237/produkt
    pokud na tom chce dělat něco víc, tak bych šel buď do jetýho ipadu 2020 (okolo 6,5k) nebo novej 2021 (okolo 8,5k), pro děcka tam máš víc aplikací dělaný na ipad
    BOAR
    BOAR --- ---
    Ahoj, hledam nejakej tablet, kterej chci dat detem hlavne do auta na videa/youtube, a nebude stat milion. Nicmene rad bych neco, co nebude linej smejd za 1000 :-) Neco pouzitelnyho.
    PECA
    PECA --- ---
    Nebo použitý iPad z MP - pokud chci jako hodně osekat cenu, nebo připlatit a nový iPad. Případně Samsunga, pokud bych trval na Androidu.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    PECA: to už radši Xiaomi s čínskou ROM
    PECA
    PECA --- ---
    STEVIE: Lenovo je defacto - drahá čína bez podpory. Sad story bro, vlastní zkušenost.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam