• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    IJACZEKOtcovský cit... když dva... býti rodičem, bezpečný domov a hračky, kočárek, autosedačka a v neposlední řadě miminko ...
    MAGUMI
    MAGUMI --- ---
    KEMAL: Náš starší syn má někdy problém rozlišit, co je a není skutečné, jelikož většinu času žije ve svém fantazijním světě a občas se mu to pomíchá, takže nám pak tvrdí věci, které nejsou pravda, ale které se nedají přimo označit lež, jelikož jim v tu chvíli sám věří. Takovou tu první úmyslnou lež, kdy kecal, aby mu to bylo ku prospěchu, si pamatuju až z poslední doby, po půlšestém roce. Je to takový bezelstný chlapeček. :-)
    EOLIS
    EOLIS --- ---
    KEMAL: tak zhruba ve dvou letech. A musím přiznat, že chvíli trvalo, naučit se poznat, kdy lže a kdy ne.
    SEVERINE
    SEVERINE --- ---
    MEDOULKA: od chvíle, kdy začal dělat něco, čím ohrožoval zdraví svoje nebo ostatních - a tak je to doteď - když jde o nějaký jiný věci, který by neměl dělat, tak mu spíš vysvětluju, co by bylo dobrý dělat

    KEMAL: týjo, ty mi rozšiřuješ obzory v tom, co nás čeká .. 8-/
    KEMAL
    KEMAL --- ---
    ale taky otázka ohledně výchovy: v jakém věku vám začalo dítě vysloveně lhát do očí? :)
    KEMAL
    KEMAL --- ---
    hned
    MEDOULKA
    MEDOULKA --- ---
    dobrá otázka, ta výchova.. kdy jste začli aplikovat "NE"?
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    TIGRE: řekla bych, že většina rodičů se snaží volit onu zlatou střední cestu, ovšem každý má její mantinely/hranice někde jinde :)
    KEMAL
    KEMAL --- ---
    snažím se volit zlatou střední, ale spočívá to v tom že ho z hlavy sundám až když hrozí tržné rány

    za své vzaly mé ideály výchovy katolického vojenského internátu - Víra v krista - Sebekázeň - Poslušnost
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    Jak moc jste přísní na vaše ratolesti? Necháte si skákat po hlavě, volíte zlatou střední, nebo je nutíte klečet na hrachu? :)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    TERRYNKA: no mně je rodiče píchnout nenechali a když jsem byla malá, mohla jsem nosit jenom klipsny, což mě traumatizovalo! :D byla jsem pak na píchání asi v osmi, podle mě tak akorát, v dospělosti už bych na to byla moc srab.
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    ROZCOS: Jj nastrelovaci pistoli - vlozi se do ni nausnice a tu ti to silou prorve uchem :)
    MADIETTA
    MADIETTA --- ---
    Občianske združenie Liga Otcov - Stal som sa dcére otcom i matkou
    http://ligaotcov.sk/pribehy/news_stal-som-sa-dcere-otcom-i-matkou/
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    Tonička má náušničky nastřelené cca po 6 měs, nebrečela, krev jí netekla a rány se zahojily hned. Úplně bez problému...

    ROZCOS
    ROZCOS --- ---
    my teda jeste nepichali :).. kristine uz je roka a pul a jako, ze to nechame na ni..ale zase dostala krasny nausnicky od znamych a zkousi si je davat k uchu pred zrcadlem!! proste holka... myslim , ze by je moc chtela nosit, tak nevim nevim...jinak vubec nevim, co to znamena "nastrelit"? to jako nejakou pistoli nebo co?
    CORIOLANUS
    CORIOLANUS --- ---
    ORIKA: nejde o prah bolesti, jde o to ze prorvat tkan nausnici je prasarna..
    TERRYNKA
    TERRYNKA --- ---
    ORIKA: ne, jen jsem se zamyslela na základě téhle debaty :-)
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    TERRYNKA: copak, ty pidi holčičky co se teď kolem tebe rodí tě nahlodaly a uvažuješ o druhým? ;)
    TERRYNKA
    TERRYNKA --- ---
    ORIKA: o tom žádná :-) Mluvím za sebe, kdybych měla holčičku :-)
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    TERRYNKA: já zastávám názor, že to je opravdu věc rodičů jak se rozhodnou, ať už tak či onak, a nikdo nemá právo je poučovat nebo dokonce soudit, jak to měli "správně" udělat :)
    TERRYNKA
    TERRYNKA --- ---
    ORIKA: já jsem hlavně pro to, aby se holčičkám píchala ouška ve chvíli, kdy k tomu můžou už něco říct :-)
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    CORIOLANUS: já zas slyším poprvé o doktorkách, který píchají uši nastřelením :) takže nám z toho vyleze průměr, polovina nastřeluje, polovina píchá ;)
    TERRYNKA: CORIOLANUS: mám jak piercingy tak nastřelený náušnice, nastřelení mě nebolelo vůbec, piercingy trochu píchly...řekla bych, že se to prostě nedá takhle ostře generalizovat, každej má práh bolesti jinde a je věc každýho rodiče jak a kdy a zda vůbec nechá dítěti uši píchnout :)
    TERRYNKA
    TERRYNKA --- ---
    Já jsem si tedy všechny dírky do uší píchala sama jehlou, s nástřelem zkušenost nemám, ale vzhledem k tomu, že vím, jak to nebolí jehlou, si neumím představit, jaký masakr to asi bude nastřelením. Au au au!
    CORIOLANUS
    CORIOLANUS --- ---
    MADIETTA: naopak, boli to v dany okamzik sice mozna(!) mene, ale hojeni je daleko komplikovanejsi.. pichnuti aka piercing spociva v tom, ze se uchem protahne sterilni jednorazova infuzni kanyla, jez ma okolo jehly slabou buzirku, ktera po vpichu a vytahnuti jehly zistane v nove vytvorene dirce a slouzi k hladkemu protahnuti nausnice.. naproti tomu nastreleni se provadi nastrelovaci pistoli (ktera se neda sterilizovat cela) a dirka je vytvorena samotnym sperkem = tkan je prorazena a potrhana tupym predmetem..
    pravdu mas v tom, ze matky casto nastreleni preferuji, ale myslim, ze je to z pouhe neinformovanosti, protoze vzhledem k vyse zminenemu nechapu, co je na nastreleni tak bezva :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam