• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    IJACZEKOtcovský cit... když dva... býti rodičem, bezpečný domov a hračky, kočárek, autosedačka a v neposlední řadě miminko ...
    LUBAR
    LUBAR --- ---
    Náš malej taky každý večer prudí a už jsme vypozorovali,že pomůže ho tak na půl hodiny nechat válet rozbaleného bez plínky... dost často teda musíme všechno v jeho nejbližším okolí prát :), ale za to spokojený miminko nám to stojí ;)
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    ORIKA:
    jj, tak jak pises... masaze zkousime, polstarek s peckama mame taky, davame sab a probioticke kapky biogaia. kazdy vecer pri ociste i slapeme na kole.. ale vysledek nevalny :(

    takze asi opravdu vydrzet...
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    HAWKS: to je strašně individuální, u nás byl přes den taky klid, v noci po prvním kojení taky ještě pohoda, ale po druhým začal do půl hodky šílenej pláč až křik což trvalo v podstatě až do rána
    můžete zkusit baby calm nebo lefax, když nezabírá ten sab
    před spaním po koupání masírovat bříško fenyklovým olejem http://eshop.originalatok.cz/ProductCard.aspx?NodeCode=N01030100006, cvičit s nožičkama (my cvičili "jízdu na kole"), v noci můžete zkusit přiložit nahřátej polštářek s peckama (seženete za pár kaček v DM drogerii)...můžete dávat i probiotika pro miminka http://www.swissherbal.cz/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=15&category_id=6&option=com_virtuemart&Itemi
    Biopron LAKTOBACILY Baby BIFI+ - 30 tob. | VALOSUN | Unikátní přírodní lékárna
    http://www.valosun.cz/produkty/biopron-laktobacily-baby-30.html

    jinak tyhle problémy má hodně miminek a je to způsobeno tím, že ještě nemají úplně dozrálou trávisí soustavu, o souvislosti s koupáním jsem nikdy neslyšela, naopak ten večerní koupací rituál spíše napomáhá tomu, že se dítě připraví na spánek
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    dokaze nekdo poradit ?
    Mimco (necele 3 tydny veku) prilisne trpi novorozeneckou kolikou, krouti se jak zizala, problem je, ze zasadne v noci, pres den je uplne klid, nakoji se, usne a spi jak dudek,
    vecer po nakojeni se za chvili zacina kroutit a prdet. v noci je to pak naprosto hotovo, nakoji se, za chvili se krouti, krik, nejde utisit, po prilozeni k prsu trikrat potahne a pak uz jen tak dudla, kdyz ho manzelka od prsa oddela, tak za chvili zas krik a taha jak vztekle..sab simplex nepomaha..a pritom rano se nakoji a bez sab simplexu bez problemu usne a je to nejhodnejsi dite az do vecera.
    Muze mit spojitost, ze umyvame ci koupeme vecer a to dite ponekud "rozhodi" ?
    THURINGWETHIL
    THURINGWETHIL --- ---
    SINSEMILLA: tak ho nepotřebuje, vůbec to neřeš. :)
    CORIOLANUS
    CORIOLANUS --- ---
    ZEMINO: tezka zavist :)
    ZEMINO
    ZEMINO --- ---
    CORIOLANUS: tak Matesovi je uplně jedno,jaký tvar nebo z čeho je vyroben dudlík,přijal všechny typy .. doted máme dudlik každý jiný typ!
    CORIOLANUS
    CORIOLANUS --- ---
    jo a zapomnela jsem dodat, ze oblibovat je zacal az tak kolem druheho mesice..
    CORIOLANUS
    CORIOLANUS --- ---
    u nas se zase nechytaji ty silikonovy, ale jen latex nebo kaucuk.. nejradeji ma anatomicky od suavinexu.. a pak jsou fajn i obycejny z dm..
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    u nás se dudlík nechytil vůbec a to jsem jich nakoupila plnou krabičku.
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    ZEMINO: super, to jsem chtěla slyšet...
    ZEMINO
    ZEMINO --- ---
    SINSEMILLA: tak dudlík zatím schovej a bud ráda :) až bude křik hlasitější a přebalení neuspěje,tak uvidíš :)
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    dostali jsme svatebním darem dva ty anatomický dokonce z mothercare.. a jak vlastně poznám, že ho nepotřebuje? po kojení si tak minutku dvě stýská a kňourá, ani to není žádnej vydatnej vřískot, v noci tuhne hned a když brečí dýl, tak ho přebalím, s čímž většinou uspěju.. on nějak není moc brečící..
    THURINGWETHIL
    THURINGWETHIL --- ---
    SINSEMILLA: taky můžeš zkusit jiný tvar dudlíku http://www.malewo.cz/obchod/abc_wosdu_01.htm (tohle je sice reklamní článek, ale jsou tam vidět ty tři tvary, z nichž synovi vyhovoval jen ten prostřední, tedy "anatomický"). A nebo se na dudlík vykašlat, pokud ho viditelně nepotřebuje.
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    já nějak zatím na dudlík nemám - když jsem ho zkoušela, tak se mu ho musela držet v pusince, protože když mu vypadl, tak začal plakat a sám ho neudržel, jak se u toho trošku mrcasil, takže to s dudlíkem byla vždycky anabáze.. no a teď si po kojení chvíli ožužlává ruku, ale přemýšlela jsem, že to zase s dudlíkem zkusím, třeba už mu narostla tlamička..
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    ORIKA:
    saje teda pres kloboucek, naprimo to moc nejde...asi male bradavky...dycky se prisaje, dvakrat potahne a pusti...pres kloboucek v poho
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    HAWKS: podle toho co píšeš už má dostatečně vyvinutej sací reflex, takže bych se fakt nebála :)
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    vypada to, ze asi dudlik bude nutny, napije se, nevypije malo, po tydnu veku pije kolem 50-60 a pak furt zuzla, da se mu dudlik a je klid.. Jen doufam, ze to nebude na skodu kojeni samotnemu
    MEDOULKA
    MEDOULKA --- ---
    HAWKS: dudliku jsem se bala a rikala si, ze nechci, aby moje dite bylo zavislak, brzy jsem ale zjistila, ze sání je to jediné, co mini-dítko zná a co ho uklidnuje. Dospelák si dá pivo nebo cokoladu nebo si de zabehat... ale oni maj omezene moznosti relaxace.
    Dceri je 8m a dudlik nevyzauduje, dostava ho na spani, kdyz ho nema, da si do pusy palec a usne taky. Hodil se mi pri rustu zubu, kdy ji uklidnoval a jeste ho mohla okusovat.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam