• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    IJACZEKOtcovský cit... když dva... býti rodičem, bezpečný domov a hračky, kočárek, autosedačka a v neposlední řadě miminko ...
    MOTYLEK
    MOTYLEK --- ---
    TERRYNKA: V tom bych problém neviděla. Když ve školce někoho plácne, ten mu to taky vrátí. Musí vědět, že na jeho akci je nějaká reakce.

    Má někdo nějaký nápad, co mám dělat, ne pouze co nemám?
    TERRYNKA
    TERRYNKA --- ---
    MOTYLEK: rohodně bych mu to nevysvětlovala oplácením. Začarovaný kruh - on tě praští a ty mu dáš najevo, že tě mlátit nesmí tím, že ho taky bouchneš? To je divný, ne?
    Když mě flákne Honza, nasadím ublížený obličej, řeknu, že se zlobím a že jsem smutná, protože mi ubližuje a bolí to. Většinou chvilku ječí a dělá na mě naštvané "hu Huuu!", ale pak přijde a "ceš dát mamince puťu".
    Pokud si s ním nevíš rady, vyhledej dětského psychologa, od toho jsou, ale oplácení mlácení mi přijde jako cesta do pekel.
    A tatínek je tedy taky výchovná opora - já neříkám, že dítě nikdy nesmí slyšet sprosté slovo - i ta k životu patří a když se opařím při vaření, tak taky necituju Gutha Jarkovského. Ale používat taková slova před dětmi v situacích, kdy nejsou nutná (viz. kocour), to je fakt smutný
    MOTYLEK
    MOTYLEK --- ---
    Ahoj rodičové. Zajímal by mě váš názor na můj "problém".
    Mám doma čerstvého čtyřleťáka, teď v září začal chodit do školky. Ten problém je vztekání se. Začne se vztekat, když není po jeho, když mu něco zakážeme, nebo když si třeba staví něco z Lega a něco se mu nepodaří. Když se vztekne, mrští hračkou nebo přijde za mnou a bouchne/plácne toho, kdo ho zrovna hlídá. Když mě plácne, snažím se mu to vrátit, aby viděl, že se nenechám bít, on mě pak znovu plácne, já jeho, on zase mě atakdále... Když jsme se takhle "pomlátili" naposledy včera, začala jsem mu naštvaným hlasem vysvětlovat, že maminku nesmí nikdy bít, protože maminka ho má ráda. A on mi na to řekl: "Já tě nemám rád, jdi do pr****!" (Ty výrazy má od tatínka, ten tam občas posílá našeho kocoura.) Načež ho pokáral tatínek a za trest šel malej spát bez pohádky.
    I ze školky máme echo, že se tam vzteká, a to tam byl zatím jen 6 dní (zbytek byl nemocný).
    Možná bych z toho tolik nedělala, myslím si, že ještě nemá moc rozum z toho, co říká, ale co když se to bude časem stupňovat a až bude velký, bude si myslet, že mě může kdykoliv zbít, když se mu něco nebude líbit? Ne, už teď mu musím dávat důsledně najevo, že bít mě nesmí. Ale dělám to správným způsobem? Máte nějaké návrhy, jak mu to vysvětlit?
    IJACZEK
    IJACZEK --- ---
    HAWKS: nápodobně
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    ILLUZE:
    to bych musel ten den nafouknout
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    HAWKS: není nadto mít dobrého maséra ;-)
    ten můj se v tom období nadřel dost...
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    HAWKS: a ty bicepsy...
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    ILLUZE:
    a na zada
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    HAWKS: my jsme takhle s přítelem nachodili po baráku doslova kilometry...
    prima akce na fyzičku ;-)
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    HAWKS: někdy člověk na důvod holt nepřijde, jestli nějaký vůbec je :-)
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    MARKYSHA:
    no to presne jsme meli vcera...nakonec jsem ji uspal na gymnastickem myci...ten vetsinou zabere, ten houpavy pohyb..ale stejne se ji usinalo nejak divne..obcas zaknourala, obcas otevrela oci a zkontrolovala, ze je v naruci..
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    HAWKS: Tondovi čtyři měsíce. Někdy mi na hysterák před spaním pomáhá mu něco číst nebo vyprávět. Taky už jsme mu pouštěli hudbu před spaním, to ho taky uondalo. Ovšem už se mi stalo, že jsem s ním proseděla od osmi do dvanácti hodin a nepomohlo vůbec nic :-) Tak už jsem s ním seděla, měla ho v náručí, divně se kývala a doufala, že usne..usnul..nakonec :-)
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    MARKYSHA: 5 mesicu..a to je normalne hystericky krik v posteli...
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    HAWKS: kolik jí je? my zrovna tohle řešili včera s Tondou, když pláče pronikavě, tak se ho snažím uspat a když už je to takovaý ospalý kňourání, tak ho nechávám v postýlce, on to za chvíli zatáhne.
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    a nejaky tip co s deckem, tkere v pul devate usne, aby se v pul desate probralo a zacalo delat bordel ? Kdyz ho clovek veme a chce uspat, tak se zacne v zavince kroutit a cumet kolem sebe, kdyz ho nepustim, tak se vzteka...
    momentalne jsem ho strcil zpatky do postylky, ze kdyz se ji nelibi, ze ji chovam, tak si muze lezet sama v postylce
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    TRISSIE:
    krtiny, ovsem ne nase, nybrz tohodle spunta (od bratra) :)


    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    HAWKS: křtiny? :-)

    jinak sluší! :-)
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    a jinak informace, zakoupili jsme tyto dve knihy
    Jirina Prekopova - Kdyz dite nechce spat
    Grada - pohybove aktivity s detmi do jednoho roku

    a vypada to docela dobre, ta Prekopova se manzelce libi o neco vice
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    jedna aktualni :)


    TETA_JELENA
    TETA_JELENA --- ---
    SINSEMILLA: ty pytle nebyly pro me....
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    HAWKS: a má vystaráno..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam