• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    IJACZEKOtcovský cit... když dva... býti rodičem, bezpečný domov a hračky, kočárek, autosedačka a v neposlední řadě miminko ...
    MADIETTA
    MADIETTA --- ---
    QUANTI: jsi na pokoji s dalšími třemi ženskými, všechny máte špitální noční košili, pod ní síťovaný kalhotky a krvavý vložky, většina z vás je více či méně neupravená a personál vám říká maminky. Mimina máte všechny navlečená ve stejných erárních košilkách a stejně zabalená do stejných erárních povijanů. Člověk si málokdy připadá více jako institucionalizovaný anonymní kus.

    Když jsem se učesala, oblíkla do svých šatů, mimino oblékla do jeho šatů a vyšla z toho pokoje opět do vnějšího světa jako svébytný jedinec, to byla taková úleva.
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    no a co teprve mamča.....
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    LILY: anebo ještě spíš táborové bodování stanů :/
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    PABLINKA: maminka, se skřípěním zuby, ještě pochopím, ale mamina už je fakt přes čáru :D ale i tak je to hrozně divná představa, jak se z normální ženský, eventuelně paní (inženýrky, magistry, doktorky) Vomáčkové najednou stane stádní mamin(k)a... to mi vadilo už v Sestřičkách :D
    MEDOULKA: áchjo :)
    LILY
    LILY --- ---
    PABLINKA: mně by taky zajímalo, proč se kvůli vizitě musí všechny věci někam zastrčit. Jako by to nebyli doktoři, ale kontrola z hygieny.
    PABLINKA
    PABLINKA --- ---
    MEDOULKA: u nás říkali už při porodu "maminko", a hlavně taky "tatínku"... "tatínek se postaví tady... a bude držet maminku za ruku, tatínek může mamince otírat vlhkým ubrouskem čelo..." šílenost... na šestinedělí to pokračovalo: "maminky, honem si ukliďte, bude vizita!"... jsem si připadala jak zpátky v mateřské školce...
    MEDOULKA
    MEDOULKA --- ---
    QUANTI: hned po porodu to na me zacli sypat na Bulovce hned v kazde vete, ani jsem se nestacila branit:)
    ELIZHANNAH
    ELIZHANNAH --- ---
    LISTICKA: nejhorší by byla kombinace titulu a "maminy" :)
    LISTICKA
    LISTICKA --- ---
    ILLUZE: LILY: QUANTI: Souhlas. Teď mi tak řekla doktorka. Hodně dementní oslovení. A to jsem ještě ani neporodila. Oslovení akademickým titulem mi připadalo dost trapné. Ale to jsem netušla, že může být hůř :-)
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    LILY: to jediné mne vytáčelo teď v hořovické porodnici, jak jsou jinak fantastičtí, mají tam jednu blonďatou oprsklou sestru, která nás tímhle výrazem oslovovala - bylo opravdu hodně těžké se ovládnout a neposlat ji tam, kde slunce nesvítí...
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    LILY: souhlasím, až se mě to jednou bude týkat, a někdo mi řekne mamino, příjemná na něj nebudu.
    LILY
    LILY --- ---
    MAARISTAAN: taky mě to urazilo, a to hned v několika v auditkách. Oslovení mamina vnímám jako značně pejorativní.
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    IJACZEK: Pani s tím spamuje všude :-)
    MAARISTAAN
    MAARISTAAN --- ---
    NIKKI_ENGL: T A T Í N K O V ... oslovením "ahoj maminy" jsi mě docela urazila ...
    NIKKI_ENGL
    NIKKI_ENGL --- ---
    Ahoj maminy, jen bych vam chtela doporucit novy eshop s originalnimi a vtipnymi kousky pro nase miminka a deti...www.cool-baby.cz
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    SHEALA:
    abych se trochu zastal.. hodne z toho, co Prekopova ve svych knizkach pise, tak funguje..nicmene metoda pevneho objeti neni jejim vymyslem, ona se ji pouze venuje znacnou cast zivota..a mimochodem, to je metoda nejen pro deti, ale muze se pouzivat i u dospelych.
    LISTICKA
    LISTICKA --- ---
    Ahoj, hledám pro reportáž do Xantypy lidi, kteří žijí v tzv. patchworkové ("sešívané") rodině. Trochu něco jako seriál Krok za krokem. Kdyžtak pošta.
    SEVERINE
    SEVERINE --- ---
    THURINGWETHIL: máme hamax sleep a teda nespí se v tom dobře (ale zas je to daleko lepší, než ty úpl.obyč.) .. ještě muž uvažuje o hamaxí přední (ale ta není zdaleka tak bezpečná), že by kluky mohl brát na projížďky najednou
    THURINGWETHIL
    THURINGWETHIL --- ---
    jaké byste doporučili sedačky na kolo?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam