• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    IJACZEKOtcovský cit... když dva... býti rodičem, bezpečný domov a hračky, kočárek, autosedačka a v neposlední řadě miminko ...
    RENFRI
    RENFRI --- ---
    HAWKS: No vsak Majda taky ne, ale stejne stary kamarad mluvi treba zpusobem - Kubinek udelal bac, rucicka boli, kokinko urcite chces...a podobne, nema to samozrejme spravne co se slovosledu a casovani ci sklonovani tyce, ale tomu uz rikam plynule vety..
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    a ted zacina uceni na nocnik...a to teda nevim z jakeho konce chytit... uz vycihnem, kdy na ni jde potreba, to mizi v nejakem koute, ale nocnik nechce ani videt
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    RENFRI: nazorne vysvetleno :D takze kdyz se zeptame ja dela krokodyl, tak tak tleska naplocho rukama, jako kdyz krokodyl otvira a zavira tlamajznu

    a veverku dela tak, ze hornima zubama "hryze" proti spodnimu rtu. jeste mj. umi rybu, to zase rtama "mlaska"
    http://youtu.be/dK3g9HjP0XE
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    RENFRI:
    tak eliska teda v plynulych vetach jeste urcite nemluvi...
    RENFRI
    RENFRI --- ---
    HAWKS: A jak delaj? Majda je malej zoolog, umi i Sakala, sovu, tukana a podobne, ale teda u nekterych zviratek mam znacny problem, jako prave krokodyl nebo veverka, co delaj teda?
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    aaaa tady jeste nemam ban. hmmm.... :)
    RENFRI
    RENFRI --- ---
    ANNAWA: Taky me ta spojitost prekvapila, Majda umi urcite 40 slov a znakovani u nas vubec neprobehlo a to je v mluveni jedna z nejpomalejsich v okoli, jine deti v 18m mluvi v plynulych vetach uplne bez znakovani, takze souvoslost tam zadnou nevidim.
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    nevim, jestli bysme dali dohromady 40 slov :) ale zato se naucila jak dela krokodyl a veverka :)))
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    TRISSIE:

    aha, tak se shoduje s tim, co jsem se dozvedel, ze choditko typu pavou neni vhodne. Eliska dostala tohle
    EKORRE Vozík-chodítko - IKEA
    http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/40060836/
    http://detsky-bazar.megainzerce.cz/images/inzeraty/big/120081110101706.jpg
    a
    jeden v takovemhle duchu http://detsky-bazar.megainzerce.cz/images/inzeraty/big/120080916045952.jpg
    a zacala si s tim samovolne hrat az byla sama schopna chodit..
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    CTIRY: ty u lezeš?
    Mmch, můj 16m syn umí taky asi 4O slov a to na něj nikdy nikdo neznakoval, takže já bych to nepřeceňovala.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    HAWKS: ony jsou chodítka a chodítka.
    Takové ty věci, co se do nich děti posadí za rozkrok a nožičkama se odrážejí od země, ty jsou špatně.
    ale pak jsou chodítka-vozíčky, kde se dítě musí postavit, chytit a odstrkovat se - ten sám druh pohybu, jako když obchází kolem nábytku, až na to, že má oporu i v prostoru, čímž může získat jistotu pro to, pustit se a vyrazit samostatně.
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    CTIRY:
    jakoze choditka pouzivat ? no a ke mne se zase naopak doneslo, ze choditko neni pro spravny vyvin ditete zrovna to optimalni.
    se znakovanim (jestli je tim mysleno doruzumivani s ditetem pomoci posunku, kdyz jeste neumi rec) za nami prisla kamaradka a od jsem se zase docetl, ze sice je to hezke, ale naopak to pak dite nenuti se ucit rec, protoze co potrebuje vyjadri posunkem.. tak nevim
    CTIRY
    CTIRY --- ---
    Tak ortopedickej vývin má svojí posloupnost a pravidla (držení dítěte od narození, netahání za ruce, používat šátky či chodítka...) a když dítě přeskočí některý kroky, je lepší, když se na vás na rehabilitaci podívají než potom aplikovat vojtovku, když už je pozdě ;) Bůhví proč všichni v našem věku máme skoliózy a další shity... My jedem podle Kiedroňové a na to, že máme lehký sklon k hypotonii, tak krásně běháme, lezeme etc. A to, že v 18ti měsících umí asi 40 slov přiřazuju znakování, který sme začli kolem 8mého měsíce..v podstatě už opakuje téměř jakýkoli slovo, ale používá těch 40.
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    IJACZEK:
    to je jak synovec, ten je na sebe desne cimprlich
    IJACZEK
    IJACZEK --- ---
    HAWKS: napadlo, ale ještě to neudělal, je dost šikovnej, ale je předevšim opatrnej .)
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    HAWKS: jo, jo, napadlo ;-)
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    HAWKS: Právě, že umí překvapit... Nevím, jak je to napadne....ale jeden se kolikrát nestačí divit... :-)
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    HAWKS: Napadlo, dělá to i moje roční dítě :-) Ale jo, taky se nestačím divit, jak je šikovná.
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    NIENNA:
    ja bych vubec necekal, ze v tomhle veku uz bude mit takove abstraktni mysleni...ze si dotahne zidli nebo tak, to jo..ale ze ho napadne otevrit suplik a do nej vlezt..
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    HAWKS: No jéje.... Takhle chytré je kde které dítě... A nejvíc se mi líbí finta, když v kuchyni otevřeš šuplíky nad sebou, tak vylezeš na linku jako po schodech... :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam