• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    IJACZEKOtcovský cit... když dva... býti rodičem, bezpečný domov a hračky, kočárek, autosedačka a v neposlední řadě miminko ...
    MADIETTA
    MADIETTA --- ---
    SANTAL: moje děti měly obě hrazdičku a hudební kolotoč v ohrádce a fakt nešilhají :-D
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    YMLADRIS: my jsme měli tuhle v kombinaci s hrací dekou...
    obě holky primárně sahaly stejně na ty boční závěsné hračky, protože tam dosáhly, motivovalo je to navíc se přetáčet - starší dcerku tedy víc, mladší věděla, že jí hračky stejně přinese sestra... starší navíc milovala tu hrací deku
    ty věci nahoře hrazdičky jsou rozesety od sebe v dostatečné vzdálenosti a autíčko se sloníkem (vydávalo to takový lupavý zvuk) je zajímal až později, prakticky když lezly



    PETATA
    PETATA --- ---
    YMLADRIS: já mám 7 měs. miminko a měla hrazdu jak na dece (přestala jsem na chvíli dávat, aby měla větší motivaci se přetáčet a nejen si hrát s tím, co visí nad ní) a hrazdičku má i na lehátku. Já to považuju za přínosnou věc. Naučila se krásně chytat věci, trénuje si motoriku, pochopila, že některé hračky hrají a tak za ně tahá. Určitě je fajn, když jsou hračky výměnné (nejen kvůli vyprání, ale že tam pak můžeš zavěsit prakticky cokoliv a obměňovat je. Pokud je tam něco hracího, tak jedině fajn, jinak plyšové žvejká, ty tvrdé jsou zase chrastící, plyšové tedy taky chastí a jak je každý kus z jiného materiálu, je to jiné jak na pohmat, tak zvukem

    Se šilháním jsem se zatím nesetkala. Dávala jsem jí to vždy tak, aby jí to viselo ne přímo nad hlavou, ale před ní. Fakt si na tom skvěle vyhrála a v hrazdičku v lehátku využíváme doteď
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    YMLADRIS: Moje doktorka je proti tomu, aby nad ležícím miminem něco viselo - prý jak pak zaostřuje statisticky častěji dochází k šilhání...

    U prvního jsem poslechla, má oči OK, u druhého jsem na lehátku měla hrazdu s hračkama... a jedno očko je lehce jinak... příště bych to nedala.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    chtela bych se zeptat na hrazdu s hrackami takovou tu pro trimesicni mimino jak ma machat rukama.. jsou na to nejake nazory, jaky typ je nejlepsi nebo cemu se naopak vyhnout nebo tak?
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    tak jsme si rikali, za malemu poridime nejaky potisk :)

    HAWKS
    HAWKS --- ---
    a tohle je taky vesele...jedem na svatbu, navlecem dite do saticek, to zmerci trikolku a nez reknem svec, uz na ni sedi a caruje si to pryc :)

    HAWKS
    HAWKS --- ---
    Novy pokrok...

    LEXXA
    LEXXA --- ---
    SANTAL: brno je na pohodu. pojedes o 300m dal a v bocnich ulickach to zapichnes. ve vyskove jsem nechal auto u lidlu a musel sem si tam koupit ja uz nevim co aby nedrzkoval ultraambiciozni securitak :)
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    LEXXA: To jako že je to s parkováním horší než u ZOO Brno? Nevěřím! :-) Nicméně, my tam pravda přijeli ihned ráno, problém nezaznamenán...

    slabá možnost najíst se = dinopark, kde jsme to zkoušeli my.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    SANTAL: k tomu vyskovu. parkovani tam je horsi nez vysetreni na proktologii (kdyz uz jsme u tech otcu). jidlo bud hned u vychodu se dat doprava a po 80m je velmi slusny podnik nebo se vydat (klidne pesky) do centra (ani ne kilometr) a tam se clovek uz naji bez vetsich problemu. centrum ma i tu vyhodu ze vetsinou se da zaparkovat nekde ve stinu takze cesta je vcelku prijemna a rozumna.
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    Ještě jeden výlet byl supr a já ho opoměla - zoopark + dinopark Vyškov. to zoo je postaveno na hospodářských zvířatech a je právě pro takové prcky (spousty slepic, králíků, kačen, koně, prase jak smrdí, ovce a kozy - vše lze krmit z mlsek, co jdou myslím za 10Kč pytlík koupit u vchodu). Opravdu minimum volně žijících zvířat (pár veverek a pod.)
    Do dinoparku se jede vláčkem ze zoo, je to hezká procházka pod vzrostlíma stromama (stín), najdete tam velké pískoviště, kde děti můžou ometat "pravěké kosti" - dvouletek tedy dělal bábovičky, prolejzačky... dost slabá možnost najíst se (nějaké klobásy a pod.)

    POZOR, selský dvůr s ovcema a kozama - jak tato zvířata uviodí pytlík v dětské ruce, natlačí se kolem a je to dost děsivé (koza má fakt strašidelné oči a je vyšší než to dítě!) - ne že by něco udělali... takže dvouletka asi do náruče.
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    Jinak ty prolejzačky jsou i pro dospělé (a je to supr, protože dítě má tetn zážitek, jak je lepší - než se vy provléknete těma otvorama, ono je již za třetím rohem .-)
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    ZEMINO: á, tak tato atrakce nefunguje, no :-)
    ZEMINO
    ZEMINO --- ---
    SANTAL: má na mysli,když koukám na fotky.. v herně Afrika je to 2.fotka .. hodiš peníz a "dělo" fouká vzduch a ty do toho házíš pěnové míčky
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    SANTAL: do 3r? kolega co mi to doporucoval tam vypousti sveho 10l kluka a nikdo nic nerikal prej :)
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    LEXXA: ??? Na to, že jsem tam byla opakovaně, takovouhle atrakci jsem tedy neviděla (pokud nemyslíte sekci pro děti do 3r s bazénem s míčkama...?)
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    SANTAL: bongo je idealni. strilet kulickama do vlastnich deti musi mit neco do sebe :)
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    MADCAT: Loni s dítětem co týden předtím oslavilo 2 (a druhým 4r) jsme měli naprosto úžasnou dovolenou na Moravě; pojmuli jsme to jako putovní dovolenou...

    Co se oplatilo:

    Rožnov pod Radhoštěm. Skanzen (malý okruh), po místním parku na kole a odrážedle. Gibon park http://www.gibon-park.cz/ je i na několik dní, pro rodiče lanová dráha (zatímco druhý je s dítětem na maxi dětském hřišti) + další aktivity

    Lipník nad Bečvou (dá se dojet z Rožnova, my bydleli naopak v Lipníku) - výlet na hrad Helfštýn, pod Helfštýnem je znovu jedna lanová dráha pro děti, jedna pro dospělé. Na hradě dobře vaří.

    Brno - doporučuju jako rezervu pro hnusný den a případ deště, nebo moc horký den - a to centrum Bongo. Celodenní vstupenky (dá se uvnitř jíst), dítě se vyblbne, obzvlášť doporučuju motovozítko (táta řídí, dítě je s ním - moji synové z toho byli v sedmém nebi) http://www.bongobrno.cz/

    Olomouc - pro rodiče procházka městem, oběd na náměstí v http://www.opera-caffe.cz/, musí se projít úzkou nudlí dozadu, kde je část pro děti - jako herní centrum, dost velké + venku zahrada s houpačkama. Děti si hrají, rodiče oddychují. Pizza je dobrá, kafe taky. Poté doporučuju návštěvu místního velkého parku (s odrážedlem, nebo pěšky + najít si tam dětské hřiště. I v parku je dobrá cukrárna.

    Dovolená na Moravě s malýma byla tak skvělá, že letos cestujeme do ČR zas :-)
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    PETATA: dík!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam