• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    IJACZEKOtcovský cit... když dva... býti rodičem, bezpečný domov a hračky, kočárek, autosedačka a v neposlední řadě miminko ...
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    SEVERINE: Super, diky za tip
    SEVERINE
    SEVERINE --- ---
    MADCAT: mám topagal a teď mám v plánu koupil boll - podle mě je topgal jen reklamní sr*čka, hodně knížek je holt těžkejch v čemkoli bez bederáku

    ANNAWA: ani nápad - zdánlivě identické modely na jedněch zádech sedí a na jinejch ne

    SINSEMILLA: tuším třeba pastelka.eu - jak je kousek od pavláku - toho má hodně
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    ZEMINO: A maji nekde v papirnictvich vic těch značek, ze by člověk vyzkoušel vic druhu? Nějaká konkrétní doporučení na to, kde jsou zásobení?
    ZEMINO
    ZEMINO --- ---
    SINSEMILLA: my byli ve větším papírnictví
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    Asi uplne pitomy dotaz, ale kam se chodí pro aktovky? Nevybavuji si, ze bych je nekde viděl ač ale je fakt, ze jsem po nich nekoukala
    ADD
    ADD --- ---
    MADCAT: Jo, myslím, že to byl tenhle. Ve tvaru aktovky měli snad jen jeden (ve více barvách).
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    ADD: Ten konkrétní Deuter je asi tento, že?

    OneTwo (3830015), Dětský batoh Deuter | Hudy.cz
    https://www.hudy.cz/batohy_detske/deuter-onetwo-3830015,100048947-blue-arrowcheck.html
    ADD
    ADD --- ---
    ANNAWA: Taky to tak máme. Ale zamáčkla jsem slzu. O půl roku později pak oba kluci dostali deuter jako velký bágl do skauta, protože jsme vyzkoušeli všechny dětské batohy na trhu (sprostě jsme využili možnosti je přes e-shop zaplatit a mít je dva týdny doma na zkoušení, co vše se do batohu vejde a jak pak sedí na zádech) a dospěli jsme k závěru, že cena odpovídá a ušetřit tisícovku s tím, že děti budou mít blbej batoh, prostě nemá smysl. Takže nakonec deuter naše peníze stejně dostal. A u batohu na druhý stupeň už asi taky půjdeme do deuteru - tou dobou už asi bude syn jezdit všude sám, takže bágl bude mít na zádech hodiny času a nebude v něm mít jen pár sešitů. Dobrý boty a dobrej batoh jsou základem přežití. :-)
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    ANNAWA: tak se stav na vyzkoušení
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    ADD: s cenou deuteru uz mam moralni problem, lego mi přijde ok.
    ADD
    ADD --- ---
    BALAENA: Az zacne chodit na plavani, tak ho dost mozna pohresovat zacneme. :-)
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    ADD: u nás se možnost "mokrý plavání připnu k aktovce a nezapomenu ho zasmrádnout ve škole" vcelku osvědčila ;)
    ADD
    ADD --- ---
    BALAENA: Jj, tenhle ho nema. Uz ani nevim, jestli jsme setrili, nebo byl na konci srpna proste vsude vyprodany. :-) Ale zatim nam nechybi.
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    ADD: to je ten samý, co měl syn, jen to podle obrázků vypadá, že nemá připínací batůžek na plavání a tedy ani ty tři spony na hlavní aktovce
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    ANNAWA: ostatně náš byl a je taky výškově podprůměrný a měl ho v pohodě tři třídy. a měl by i déle, kdyby nezačal chodit rovnou ze školy na kroužek, kde byl široko daleko nejmladší, a najednou lego na aktovce nezačalo být nehodno muže
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    ANNAWA: jestli chceš, tak se stav na vyzkoušení, jeden ze starších dezénů toho Lego máme ve sklepě po mláděti.
    ale imho sedět bude
    ADD
    ADD --- ---
    ANNAWA: Jestli na to máte prachy, tak ten Deuter (mají v Hudy) vypadá fakt hodně dobře.

    Jo, jako kritérium tu nezaznělo, že je fajn, když je to pro prvňáky fakt aktovka, tedy něco, co stojí samo. Dětem se v tom mnohem lépe hledá.
    Ten náš Lego batoh má velký hlavní prostor se zadní kapsou na A4 učebnice (vejdou se tam všechny), takže hlavní prostor zbývá na krabičky s jídlem, tepláky, věci na kroužky..., vepředu je kapsa přesně na penál (nezapíná se samostatně, po otevření hlavního prostoru do ní dítě vidí, takže nic nehledá, a po stranách dvě kapsy na pití. Po půl roce máme pocit, že je to ideální. Spousta kapes, které mají "školní batohy" mi přijde pro malé dítě zbytečně matoucí, minimálně naše dítě by v nich nic nenašlo. :-) Takhle se v aktovce nic neztrácí, vše je na první pohled vidět.
    ADD
    ADD --- ---
    ANNAWA: My to nakonec udělali tak, že jsem oběhali obchody, zjistili, co nechceme a na netu našli batoh, který vypadal, že splňuje podmínky a modlili se, ať to klapne - klasicky jsme to řešili na poslední chvíli a nejblíž ten batoh měli v Plzni. Důležité pro nás bylo zjištění, že Topgal pro naše kluky není možný kvůli těm ramenním popruhům, na to mě do té doby nenapadlo koukat. Takže my vyzkoušeli spoustu nevyhovujících batohů a vylučovací metodou došli k batohu, který už jsme vyzkoušet nestihli, ale naštěstí to vyšlo. :-)
    Je to tenhle: https://www.zetshop.cz/...4c6RqK-Oqu8BEiQAwNviCXrKxnpvF8elvUzProC9q6_qNA3IvDn20KAQ1gyHUZIaAj1c8P8HAQ
    (Obrázek byl přáním syna, za to nemůžu. :-)))
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    ANNAWA: no, asi v té škole vědí a vidí, co prvňáčkům dělá potíže :-)
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    TRISSIE: zvlaste pro manuálně ne uplne zrucneho, dobry tip.

    ADD: diky, tak tedy do obchodu. Mas tip na nejaky dobře zasobeny?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam