• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    IJACZEKOtcovský cit... když dva... býti rodičem, bezpečný domov a hračky, kočárek, autosedačka a v neposlední řadě miminko ...
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    A tip na darek pro akční dvouletou holčičku, ktera ma rada klucici i holcici hracky?
    SH_PANDA
    SH_PANDA --- ---
    SOJKA: kazdy dite je jiny
    SOJKA
    SOJKA --- ---
    QUANTI: Koukám na to Teď na to dokonce mají i slevu na mallu.To asi koupím. dik
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    SOJKA: já chtěla a nakonec nekoupila kojenecký geomag - to by taky mohlo mít úspěch. A je to tuším od deseti měsíců.
    SOJKA
    SOJKA --- ---
    Dík.
    Duplo mě taky napadlo protože sám jsem na legu docela ujizdel ale to už jsem byl starší a trošku mě odrazovalo že začíná až od 18ti měsíců
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    SOJKA: lego DUPLO se zvířátky a kytičkami? nějaký ten holčičí set?
    syn to dostal od babičky k prvním narozeninám v srpnu a tak od října zkoušel dávat na sebe minimálně ty kytičky a kolem vánoc už zuřivě stavěl věže... a holky zase vždycky ujížděly na postavičkách a zvířátkách.
    PAN_SPRCHA
    PAN_SPRCHA --- ---
    SOJKA: tady sice pisou 2+ ale mala si s tim hrala uz v roce a porad si to sem tam veme http://raditvorime.cz/hracky-pro-nejmensi/38-drevena-deska-se-zamky.html
    SOJKA
    SOJKA --- ---
    Premyslim o darku pro dceru k prvním narozeninám. Je toho spousta ale chtel bych neco naucneho co hned neomrzi. Napada vas neco?
    SOJKA
    SOJKA --- ---
    dovolim si inzerát, když už se tady řešili ty sedačky. Třeba někdo shání.

    [ OFFERINGNABÍZÍM: Dětská autosedačka Maxi cosi cabriofix + zimní fusak + family Fix base / Praha / 4500 CZK ]
    GREVE
    GREVE --- ---
    PALYSO: Ta bez isofixu nemá základnu, takže tam se to nastavit prostě nedá.
    PALYSO
    PALYSO --- ---
    GREVE: zajímaly mne rozdíli isofix vs neisofix kdes psal že máte obé a rozdíl pouze v poloze pro spánek - dle mého se pallas fix a nefix v možnosti nastavení sedačky pro spánek neliší (obě se základnou pro např 1,5leté dítě)??
    GREVE
    GREVE --- ---
    PALYSO: Ono jak je to na tý základně s isofixem, tak se ta samotná sedačka dá jakoby podtrhnout a sklopit dozadu. Určitě to bude na nějakým videu. Nic extra to není, ale občas se to může hodit.


    POHODAVOLE: Je pravda, že při bočním nárazu to asi bude stabilnější než na pásu.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    GREVE: zvláštní, my koupili recaro a píší, že díky isofixu je bezpečnější při bočním nárazu..
    PALYSO
    PALYSO --- ---
    GREVE: ten rozdíl v možnosti nastavení na spánek by mne zajímal - mohl/a bys to prosím rozvést :)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    GREVE: tak ono se ty sedačky poutat mají (je to tuším ve všech návodech), ale náhoda je v tomhle blbec...
    GREVE
    GREVE --- ---
    PALYSO: Já mám Cybex Pallas oboje, jednu s isofixem a druhou bez, rozdíl v bezpečnosti tam opravdu není. Jediný rozdíl je v možnosti nastavení na spánek a také v tom, jak říká
    TRISSIE, že ti sedačka bez dítěte nelítá po autě. Ačkoliv já jsem prázdný sedačky radši vždycky poutal.

    Pak mám ještě vajíčko na mimino s isofixovou základnou a to je samozřejmě super, protože to jenom nacvakneš na základnu a nemusíš nic poutat pásem. Opět je to ale jenom funkce komfortu, nikoliv bezpečnosti.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    PALYSO: největší výhodu isofixu u "velké sedačky" vidím v komfortu toho, když dítě v autě NENÍ. Protože prázdná neisofixová sedačka, která není připoutaná, v případě nehody ohrožuje zbytek posádky auta - a ruku na srdce, kolikrát člověk zapomene, že ji má upásat poté, co dítě z auta vyndá (natož při použití u starších dětí, které se už samy odpoutají a samy vystoupí).
    PALYSO
    PALYSO --- ---
    GREVE: tak se prosím mrkni na cybex pallax m a cybex pallas m-fix. pro obě varianty se používá bezpečnostní pás auta - vedený přes pultík. jediní rozdíl vidím tedy v použití isofixu. komfort chápu při použití například u vajíčka a základny, ale tady u větší sedačky kterou nevyndavám musím stejně dítě posadit, přiložit pultík a zapásat bezp.pásem... stejně tak v opačném pořadí když budeme vysedat.
    Ptám se jestli opravdu isofix má funkci pouze komfortní - protože s tímto názorem nejsem ztotožněn. S isofixem se velice snižuje riziko špatné montáže sedačky :) to je pro mne důležitá bezpečnostní funkce.
    GREVE
    GREVE --- ---
    PALYSO: Nevím na co se ptáš. Pokud je isofix jediným způsobem, jak vajíčko upevnit v autě, tak je to asi jasné. Jestli se ptáš na rozdíl mezi poutáním pásem a isofixem, tak je to kvůli komfortu při nandavání a vyndavání.
    DYNK
    DYNK --- ---
    PALYSO: U vajicka to je bezpecnostni prvek, protoze vajicko je vcelku. U pultikovy sedacky je isofixem chycena jen skorepina, ne pultik. Kdybys v tom dite nepripoutal a naboural, tak bude pultik i dite pokracovat ven a zbytek sedacky zustane pripevnenej isofixem.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam