• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    IJACZEKOtcovský cit... když dva... býti rodičem, bezpečný domov a hračky, kočárek, autosedačka a v neposlední řadě miminko ...
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    CROSS: k diskusi s mým dítětem, jsem myslela.

    Proč to nedělají rovnou, nevím, hádám vývoj a testy bezpečnosti by auto zdražily? A zase ne každý vozí děti a potřebuje to, nebo by to chtěl, protože mimina stejně potřebuju sedačku atd.

    CROSS
    CROSS --- ---
    ANNAWA: jen tak jdu kolem, ale jako věc k diskusi to právě stavíš, CLUBEER pouze poznamenal, že jeho dítě jezdí s podsedákem, nikomu nenutí stejnou praxi. To je na každém, aby si vybral.

    "Podle všeho" je právě spíš pocit, nějaká objektivní statistika by měla existovat, i když sám o takové nevím.

    (Poznámky na okraj: moje děti jezdí kamkoli jinam než kolem komína v sedačkách s oporou hlavy. Už dlouho mi vrtá hlavou, proč nějaká úprava sedadel pro děti neexistuje už z výroby... tenhle problém přece musí mít relativně snadné řešení.)
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    LADY_MYSKA: tak ono to podle všeho bezpečnější je. A náš chlapec, kterému teď tahy bude devět, sedačku nikdy nezpochybnil. Navíc v autě občas usme a to je v sedačce taky lepší než jen na podsedaku.

    CLUBEER: asi bych to nestavěla jako věc k diskusi. Na to jsou vhodnější témata, kde klidně ustoupím.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    CLUBEER: malemu je 9 a jezdi v sedacce. I mi prijde takove cestovani bezpecnejsi
    CLUBEER
    CLUBEER --- ---
    Malý je sedm a už podsedak má. A do sedačky nechce ani nahodou
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    ANDREJKA: naše sundavaci nejsou a měly by být cca do těch 12 let, zalezi samozřejmě na výšce dítěte. Nemame v úmyslu vozit děti na podsedacich. Synovi už je skoro devět a je sedačkou v pohodě, vyrostl ve světě, kde se prostě sedačky používaji. A malá mu určitě není.
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    ANDREJKA: není to u všech
    PETATA
    PETATA --- ---
    ANDREJKA: rozhodne bych ji vyzkousela primo s ditetem a pak v aute
    jeli jsme si pro Romer a synovi byla obrovska (vysoka) a nakonec jsme vzali Cybex
    jinak pokud ma auto Isofix, tak brat s nim
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    ANDREJKA: to chce vzit auto a zajet do nejake prodejny, kde maji moznost primo autosedacku vyzkouset v aute.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    ANDREJKA: kolik bude v aute sedacek celkem?
    ENDEE
    ENDEE --- ---
    SOJKA: Je tu i auditko na detska lehka kola, tak se poptej spis tam. S woom neudelas chybu, dalsi varianty jsou rascal a beany. Cenove vychazi plus minus podobne.
    SOJKA
    SOJKA --- ---
    Ahoj, resim ted kolo pro dite. Holka v létě bude mít 4. narozeniny. Vybral jsem woom 3 16" a Author Record 16.
    Tyto kola jsou ve vyberu hlavne kvuli váze, naše dítko je celkem drobne. Mátě někdo zkušenost s těmito koly popripade s jinymi? Moc rozdíl v nich nevidim, váhově vycházejí podobně jen teda woom ma obe brzdy packou zatimco author ma zadni brzdu na pedalech.

    Popřípadě kdyby jste měl někdo na prodej v nějakém dobrém stavu tak se klidně ověte.
    REFLEX
    REFLEX --- ---
    Ahoj, je nejake dobre auticko na dalkove ovladani pro 3,5 leteho kluka, ktere neco vydrzi? :D
    VASALOPETE
    VASALOPETE --- ---
    neresil ste nekdo helmu pro dite (2roky) s chranicem obliceje? neco jako integralku. nemuzu nikde nic najit maximalne takovej ten pasek jako chranic brady.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    MOTYLEK: polar m200
    LACHAUER
    LACHAUER --- ---
    ANNAWA: no jasně, to vím. Potřebuju to pro případ, že třeba někam jedu autem a vracíme se vlakem. Sedačku do batohu nenarvu :)
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    LACHAUER: ale beres to tak, ze podsedak je mnohem min bezpečný nez autosedacka? Jinak bych rekla; ze podsedak bez isofixu muze po nárazu snadno popojet, nakonec teb pevne pridelany bude i pro dítě pohodlnější.
    GALE
    GALE --- ---
    MOTYLEK: Zkus se mrknout na Honor Band 4.
    MOTYLEK
    MOTYLEK --- ---
    Zdravím, zeptám se i tady, zajímá mě i názor otců: Můžete mi prosím doporučit pro 12letého syna nějaké dobré hodinky s krokoměrem (v krocích a v kilometrech)? Koupila jsem nějaké levné, jen za 300 Kč, a zjistili jsme, že započítávají mnohem míň kroků, než syn skutečně ujde (po ujítí 10 kroků mu započítalo jen 2). Po téhle zkušenosti jsem zvedla limit na cenu na až 2000 Kč. Potřebuju skutečně jen, aby byly na ruku, ukazovaly čas, kroky a ujíté kilometry. Víc funkcí není třeba. Děkuji předem za tipy.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam