• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    IJACZEKOtcovský cit... když dva... býti rodičem, bezpečný domov a hračky, kočárek, autosedačka a v neposlední řadě miminko ...
    BANANABOY
    BANANABOY --- ---
    Cau, mate tip na spolehlivy bezkontaktni teplomer ?
    SOJKA
    SOJKA --- ---
    Prosím o doporučení koloběžky pro 5ti letou holku. Žadny závodní ježdení, spíš tak po sídlišti. Asi bych preferoval vetší kola než u takovych těch klasických dětských skládacích koloběžek a asi i pákovou brzdu. Předem dik za nápady
    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    DYNK: dormi je skvela chuvicka
    DYNK
    DYNK --- ---
    BANANABOY: chuvicku přes den jsme řešili přes aplikaci Dormi (jen Android), dosah klidně přes půl světa, stačí být na jakýmkoli internetu. Problém je samozřejmě v místech bez signálu/wifi.
    KRUPAN
    KRUPAN --- ---
    BANANABOY: ozkouseli jsme troje chuvicky a u vsech stejny problem s dosahem, jakmile v ceste nejaka prekazka, tak fakt naprd. ted mame vysilacky s hands-free - tam uz dosah neresis. mame motorola tlkr 82. nevim, proc nas to nenapadlo driv
    DIZZYDENT
    DIZZYDENT --- ---
    BANANABOY: Taky doporučuju Babymooov (easy care), dokonce jsem teď uplatnil celoživotní zaruku a přišly mi chuvicky úplně nové. Jestli chceš ale jistotu dosahu, tak appka Chuvicka 3G, jak bylo taky zmíněno. Jiz 4 roky úspěšně kombinuju obojí.
    PETATA
    PETATA --- ---
    BANANABOY: mame Babymoov, uz nejaky starsi model, dosah 1400 m, ale samozrejme pokud je dite v dome s pulmetrovou zdi a ty venku, tak to fungovat nebude. Ale dosahnou opravdu daleko
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    BANANABOY: chůvičky vesměs fakt nejsou koncipované na půlkilometr a více. Jestli to očekáváte, budete asi vždy zklamáni.
    Na něco takového je lepší použít 2 telefony a aplikaci Chůvička 3G (pokud tam máte signál)
    BANANABOY
    BANANABOY --- ---
    CHUVICKY
    Prosim tip na spolehlive chuvicky s dosahem /ktery fakt funguje/ 500-600m.
    Meli jsme nejaky Sencor a posledne Philips AVENT SCD711/52 a oboje teda zklamani.
    Nepotrebujeme ukolebavky, teplotu, svetlo apod. Staci jednoduchy a hlavne funkcni. Jediny co by bylo plus je obousmerna komunikace.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    PSYSBEE: jsem taky fanda ABC DESIGN. My teda měli VIPER 4S a spokojenost - terén zvládal, ovladatelný jednou rukou, nastavitelná rukojeť, skládal se taky dobře, měl rozumně vysoko korbu (ani na bidýlku, ani tak, abych se k ní musela moc ohýbat), do košíku se vešel celej nákup, jo, fajn byl :) ale fakt to chce si vyzkoušet naživo, ježdění, manipulaci, výšku madla, sklápění a tak.
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    QWERTZ: nečtu důkladně a tak se možná opakuju, ale u mne byla zásadní i rukojet, teleskopicka, jinak u te lamaci jsem kopala do kocaru. nafukovací kola jedine. měli jsme mutsy a spokojenost všech terenech, snadne skladani a přežil i denne schody. že malá korba bylo fuk,měla jsem celkem rychle sedící děti. odpruzena kola by u nás neprosla, ve městě peklo, navíc mi dost vyhovovala moznost zaaretovat přední kola.
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    Za mne jakožto otce 8 mesicni tygrice a majitele tohohle vozitka doplním konkrétnější tip

    Kočárek vybrala přítelkyně s respektem na můj požadavek, abych ho mohl lehce složit do kufru kombíku a vyrazit s dcerkou do jihočeských lesů, luk a strání.. Do Babycentra tady v ČBudějovicích jsme šli pro ABC DESIGN VIPER, co je takový celkem vyhledávaný opdružený SUV město/les a odvezli si tohle, čemuž já říkám KODIAQ RS 4x4 :)

    Salsa 4 Air
    https://www.abc-design.de/cz/kocarky/salsa-4-air
    (my máme model 2020 v ROSE GOLD, což je ale konstrukčně stejný)

    - do města designově imho povedený, do lesa slušně odpružený a s přiměřenou průchodností "terénem" a na manipulaci jednoduchý, přiměřeně lehký, super skladný (v autě je za pár sekund) a obecně zvládne jak mesto tak i rozbitější lesni cestu (teď naposled musel projeti vzhuru do kopce i bikovej singltrail s kořenama a dal to.. :-)
    Jinak ani po 8mi měsících celkem intenzivního používání v něm nic extra nevrže, vše drží a funguje jak má..
    (např. odpružení koleček není u každýho zvlášť, což může časem začít zlobit, ale je dvoupružinová centrální a to mi přijde jako celkem trvanlivý řešení)
    Akorát jsme už museli přejít z korbičky na sporťák, protože máme sloní dítě a Ninuš roste jak z vody, ale pořád spokojenost a obecně jako outdoorovej táta nemám závažnější problém..
    SOJKA
    SOJKA --- ---
    jeste pokud ses z Prahy tak doporucuji Dětský dům na Písnici, maji tam mraky kočárku na vyzkouseni a jsou tam dost příjemny a ochotný ženský co ti rádi vše vysvětlí.
    CROSS
    CROSS --- ---
    Obecně vzato osahat to chce v každém případě. I zdánlivé drobnosti člověku při intenzivním používání polezou na nervy. První kočárek vůbec jsem kupoval „na dálku“, Chicco Trio Living nebo jak se to jmenovalo. Takové ty zásadní věci jako přehazování korbiček a podobně to mělo vyřešené dobře, ale madlo to mělo v rámci asi složitelnosti a flexibility nezávislé na každé straně (typ golfové hole) a ještě skládací, což mělo nepříjemný důsledek — prakticky se to nedalo ovládat jednou rukou, i když to vypadalo hrozně cool.

    Pak samozřejmě provedení, uchycení kol a podobně. Po letech zkušeností :-] jsem příznivcem pokud možno jednoduššího, ale robustního řešení.

    Níže zmíněné rozměry (budete to nosit po schodech, vejde se do výtahu, do dveří), to je jistě důležité, i když u jednomístného kočárku asi riziko, že někde neprojde, bude spíš nízké.

    Klíčový je způsob použití (který se možná nedá vždy předem odhadnout, ale to velké míry ano), kam s tím budete chodit či jezdit, v jakém počasí — jak je řešená odolnost proti vodě, dešti, jak se čistí podvozek, až s tím přijdeš odněkud z lesa. Jak se čistí ten kočárek samotný (platí i pro autosedačky :-]), až se do něj dítě vyzvrací, až tam vyleje láhev mlíka.
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    Dodám ještě pár níže nezmíněných drobností.

    - zamyslet se nad rozměry korby a podvozku, jestli se vejdou do všech dveří kam budete jezdit ( domovní, vstupní, výtah, u babičky...)
    - dojít si osahat váhu a jak se dobře nosí v rozloženém i složeném stavu těm co ho občas budou nosit. ( a věř že na nošení rozloženého i s děckem uvnitř v jedné osobě časem dojde určitě ).
    - volit podvozek a to jak se s ním dobře zatáčí nejen podle přírody, ale zejména podle terénu v okolí ( kočičí hlavy apod. )
    QWERTZ
    QWERTZ --- ---
    Děkuji všem za reakci a a tipy. Aspoň přes vánoční svátky budu mít co studovat a vybírat. Děkuji.
    ADD
    ADD --- ---
    Jeste k inglesine: je obrovska, ale skvele se sklada do placky (autem ji vozime radeji nez mensi, ale hur skladne kocarky). Je vhodna od narozeni do tri let, ale v klidu uveze sestilete dite (po nemoci, se zlomenou nohou). Je bajecne houpaci. Nicmeme do nenizkopodlazniho busu ji beru jen v nouzi nejvyssi.
    SOJKA
    SOJKA --- ---
    ja byl spokojenej s baby jogger city elite,je to méně terénní model od tady jiz zmiňovaného summitu x3. Dobrej do terenu i do mesta, velke kola ale odpruzene jen predni, to nam stacilo. Ted na druhe dite jsme ho koupili znova.
    INUSHKA
    INUSHKA --- ---
    QWERTZ: A já ještě přidám: Ujasni si, jestli chceš zatím jen hlubokou korbu a sporťák pak koupit extra, dvojkombinaci nebo trojkombinaci (i s vajíčkem).
    - Trojkombinace - ušetříš peníze i energii a máš jistotu, že ti vajíčko sedne na podvozek, ale u levnějších značek je kvalita autosedaček nic moc a kočárek samotný bude vždycky trochu kompromis, pravděpodobně neseženeš takový, který bude splňovat všechny požadavky jak na korbu tak na sporťák
    - Dvojkombinace - taky kompromis v požadavcích, ale autosedačku můžeš vybrat kvalitnější, jen je potřeba ověřit, že půjde na podvozek, pokud bys to chtěl využívat (často jsou potřeba nějaké adaptéry)
    - Hluboký kočár a sporťák zvlášť - můžeš si vybrat optimální variantu u obou, navíc sporťák budeš vybírat, až už budeš mimino mít a trochu víc vědět, co ty i dítě využijete a preferujete. Ale zas musíš výběrem projít dvakrát a nejspíš to vyjde dráž.

    Další důležitá kritéria:
    - trojkolka nebo čtyřkolka - tady se preference individuálně liší, mně osobně přijdou trpjkolky nestabilní a najíždět s nimi na obrubníky a do MHD chce grif
    - pevná přední kola nebo otočná s aretací - ve městě se líp manévruje s otočnými, do terénu jsou lepší pevná
    - výška a nastavitelnost rodičovského madla - to chce vyzkoušet, aby se všem, kdo budou kočárek vozit pravidelně, řídil pohodlněba nebolela je záda
    - chceš u sporťáku otočnou korbu? Tj. aby dítě mohlo sedět čelem k tobě i čelem po směru jízdy? Nebo stačí po směru?
    - Chceš polohování zad v hluboké korbě?
    - Budeš korbu s dítětem pravidelně přenášet (např. do patra v domě bez výtahu) - pak tě zajímá její váha a ergonomie přenášení, případně zvaž vložnou tašku
    - Stačí brzda na podvozku nebo chceš ruční na madle (hodí se v terénu nebo když chceš s kočárkem běhat/jezdit na inlinech)

    Jak vidíš, je toho fakt hodně, co je potřeba promyslet. Nejlepší je projít si e-shopy a prostě číst popisy a specifikace různých kočárků, věnovat tomu třeba týden a postupně si udělat obrázek, jaké možnosti vlastně trh nabízí. Pak se ti bude snáz vyhodnocovat, co využiješ/chceš a co naopak ne. Vytipovat si pár vhodných modelů a ty si pak někam jet okouknout a vyzkoušet osobně.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam