• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISTRANSFORMACE - síť života: o všem, co pomáhá léčení a probuzení člověka,společnosti,Země
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    abychom se zas vratili k tematu transformace:
    ted mi prisel vygenerovany mail od cloveka o kterem jsem nikdy neslysel a do oka mi padla veta:
    "Nezáleží na tom, jak daleko od rodiny a přátel se nacházíte, Facebook vám pomůže zůstat ve spojení."
    zni to docela strasidelne .. Nezáleží na tom, jak daleko od rodiny a přátel se nacházíte .. je to trochu v jinem kontextu, ale cim vickrat to lidi budou cist, tim vic to bude smutna pravda
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    KUATO: a co by slo v zime pestovat v bioplynem vytapenem skleniku na cca 15 stupnu?
    a jak je to se salavym vytapenim? predpokladam ze kytky potrebujou teply vzduch a ne jen zaric nad sebou takze tim se usetrit neda..
    KUATO
    KUATO --- ---
    Kaderavek a ruzickova kapusta vydrzi venku i v zime. Akorat kdyz jsou velke holomrazy, tak zdechnou.

    Vevnitr se da pestovat v truhlikach pazitka, cibule /na nat/ a natova petrzel.
    ZIVA
    ZIVA --- ---
    a jeste (krom te brokolice...)do polevky kaderavek (snnad se to tak opravdu jmeenuje) ten roste i za mrazu
    ZIVA
    ZIVA --- ---
    presne tak. v zime se latujou ponozky
    KUATO
    KUATO --- ---
    TADEAS: v zime se toho moc neupestuje ani ve skleniku (pokud nemas vytapeny). krom brokolice a nejake korenove zeleniny me nic nenapada. na zimu se vzdycky zelenina skladovala. korenova zelenina, brambory, jablka vydrzi do nove sezony, zbytek se da zavarit, nasusit.
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    _BENNY: kdyz mas k dispozici nejakej sklenik, tak se da pestovat celkem celorocne, musis pres ty nejchladnejsi mesice zvolit vhodny plodiny, roste to pomaleji, ale nejvic vadi vitr, kteryho se tim zbavis, teplota vysoka bejt nemusi. tohle je dobry reseni treba pro par rodin dohromady nekde mimo mesto. jinak chapu dovoz, zajimalo by me na kolik by musela vzrust cena prepravy, aby se zacalo vyplacet i to zimni lokalni pestovani. asi hodne :)
    CRANK
    CRANK --- ---
    _BENNY: Zelí je ale úplně supr. Je v něm všecko ;).
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    TADEAS: na zime byla vzdycky nejlepsi nevegetarianska lokalni bio zabijacka :-) ale zrat celou zimu jenom zeli (jeste v dobe detstvi me matky na vesnici to bylo normalni), to by mi asi jeblo.
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    _BENNY: njn, naplnili bychom sklepy, zavarili okurky, nakvasili zeli, nasusili ovoce a trpeli zimu ;)
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    zrovna ted nedavno jsem v televizi zaslechl, ze opravdove lokalni & bio potraviny by se u nas v obchodech prodavaly tak akorat 4 mesice v roce a pak uz nic. zbytek pokryva dovoz ze zahranici.
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    JAZZZ: schválně jsem nedával žádný komentář :-)...jinak ale bio se nemusí rovnat lokální žeano, když už teda :-)
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    INK_FLO: biopotraviny jsou predevsim zdrave pro lokalni ekonomiku. ale ja jsem rad za vsechny tyhle stupidni redaktory, co generuji masove zatmeni mozku, ktere mi dava evolucni vyhodu ;)
    jen to tady vsecko zplanyrujte, jidlo vozte ze spanelska nebo radsi taky rovnou z ciny a casem tu zustane babis a jeho otroci a svobodni cybersedlaci :)
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    Studie: Biopotraviny jsou placebo za vyšší cenu - Aktuálně.cz
    http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=756364
    MONKEYFIGHTER
    MONKEYFIGHTER --- ---
    EVA_: je mi to jasny ze to vsechno nebude jak si ted maluju.)
    ZIVA
    ZIVA --- ---
    parada
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    INK_FLO: dobře on! po czechteku 2005 mi dával nějaký protiparoubkovský nálepky a koukám, že se od tý doby docela vypracoval :)
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    kdo z vás si pamatuje na sleepyho? :-)

    Doma vystřídal šest škol, v USA vydal jeden z nejprodávanějších komiksů - iDNES.cz
    http://kultura.idnes.cz/ales-kot-a-jeho-komiks-v-usa-ddb-/literatura.aspx?c=A120817_173646_vytvarne-umeni_jaz
    EVA_
    EVA_ --- ---
    MONKEYFIGHTER: Až je budeš mít, měj na paměti, že i rodič je jen člověk a nebuď na sebe zlej, když se nebudeš cítit dostatečně "transformovanej".
    EVA_
    EVA_ --- ---
    YMLADRIS: Píšu kraviny, pardon.
    Matky, co jsou totálně v pohodě, tu moc nevidím, evidentně to patláme všechny, jak se dá, supermatky tu dlouho neobstojí. To, co bylo potřeba říct je, že je moc fajn vidět, když je někdo ve stejný situaci, řeší stejný problémy (stárnutí, výchova, přechody do školy, a.t.d.) a je z toho taky rozhozenej. V tom jsou ty přechodové "rituály" fajn. A ty tady v zásadě jsou. Což je jedna z výhod života v Prdelákově. Všichni sice všechno o všech vědí a příšerně se drbe, nic se neschová, ale v krizovkách je to i dobrý, mámy si řeknou "nojo, mezi třetím a čtvrtým rokem - horor, mají nějakou pubertu, či co" tátové to odkejvou s pivem v ruce "člověk by je nejradši řezal", postěžujem si, do určité míry se povzbudíme faktem, že jsme na stejné lodi. Paradoxně stačí jen do té skupiny rodičů, co tu konkrétní změnu mají na krku, patřit.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam