• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISTRANSFORMACE - síť života: o všem, co pomáhá léčení a probuzení člověka,společnosti,Země
    EVA_
    EVA_ --- ---
    YMLADRIS: Známý imunolog mi na podobnou otázku odpověděl cosi ve stylu "očkovat rozhodně", ale s mírou. Takže my nechali to základní očkování, nic víc nedáváme.
    Upozorňoval též na možnou škodlivost autovakcín na celkovou stabilitu imunitního systému - podle něj mohou způsobovat autoimunitní onemocnění.
    Překvapil mě tvrzením, že už netestuje alergie na zvířata, protože se prokázal jejich psychický původ a doporučil děti otužovat postupně prodlužovaným pobytem v domácnostech s mazlíčky. Otužování a pohyb pak doporučil všeobecně spíš než vakcíny.
    Tvrdil ale také, že jsou antihistaminika nejmenší zlo. Pro mě platí opak.

    Takže asi co imunolog, to jiné stanovisko jako u všeho, imho.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    jinak co se tyce tech ockovani proti chripce, ptala jsem se doktoru a sester u nas na klinice (platime si ve firme praktickeho lekare, kteremu zalezi na tom abychom byli zdravi - takovej VIP program) a vesmes rikali, ze oni osobne nechavaji ockovat svoje stare rodice, protoze stary clovek muze na chripku snadno exnout; ale sami se ockovat nenechavaji, resp. jak kdo, ale nepovazuji to za nejak zasadni; na chripku se neumira.

    tak podobny nazor jsem prejala tez
    F0N
    F0N --- ---
    YMLADRIS: Ale to ani mne, ale idem na to tak nejak sedliackym rozumom a samozrejme by som si nedovolil hovorit co je spravne. Mozem si sam vybrat co vyhovuje viac mne a pre mna je asi prirodzenejsie neockovat ako ockovat aj ked sam som bol ockovany ako dieta. (takze som spomaleny a prosim o strpenie :) )

    A tiez je fajn si o tom precitat co najviac s roznych uhlov pohladu a clovek ma vacsiu moznost si vybrat co sa mu najviac pozdava.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    F0N: co se tyce ucinnosti, na to jsou uz empiricke evidence .. ruzne staty snizily ockovani kde ceho, choroba se vratila, tak zas zvysily, chorova odesla. samozrejme nelze rict plosne o vsech vakcinach, nevim co vi pani doktorka

    Co způsobily kampaně proti očkování
    http://www.zdrava-rodina.cz/med/med498/m498_7.html

    jeste chci dodat, ze ja netvrdim ze mam uplny nazor, ja se prave ptam at mi to nekdo vysvetli (ale kvalifikace typu jsem rodic nebo jsem pani dr z TV mi bohuzel nestaci - ja vim no jsem hrozna)
    F0N
    F0N --- ---
    YMLADRIS: bez toho aby som mal znalosti tak mi pride lepsie sa nebat, ako sa bat smrtelnych infekcii. Ak rozhodujem za niekoho ineho (dieta) tak asi je namieste sa zamysliet aj ako rozmyslas ty, ale aj o ucinnosti tych ockovani, pretoze pani doktorka nacala temu, ci su vobec tie ockovacie latky ucinne.

    Takze ono sa moze stat, ze dieta zaockujes, spomalis jeho vyvoj a nakazi sa aj tak.

    Este by ma zaujimalo o co by mohlo ist tej antiockovacej lobby. Rozumiem sprisahaniu farma koncernu - som bohaty farmatovarnik a kaslem na vas vsetkych chcem iba zarabat a nie aby ste boli zdravy.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    celkem fajn rozhovor s franzem

    Kam se během dvou měsíců prezidentské kampaně posunul fenomén Franz? | Česká pozice
    http://www.ceskapozice.cz/domov/politika/kam-se-behem-dvou-mesicu-prezidentske-kampane-posunul-fenomen-franz

    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    RAVNOS: aniz bych mela znalosti na to se poustet do debaty, jake ucinky maji ockovani, jde mi o neco jineho: je lepsi kdyz jsou deti ockovane (a treba zbrzdene), nebo neockovane a umirajici na nelecitelne infekcni choroby?

    Pokud decko nedas ockovat, hrajes na to, ze ty budes v tom 1 %, u ktereho to jeste nevadi. Kdyz tak bude jednat ale vice rodicu, decka zase zacnou kaslat a umirat a hodne rychle svoje decko nechas zas naockovat, naopak to budes vyzadovat, jen aby se ti v nakupnim centru nenakazilo od kaslajiciho cikanete. At se klidne zbrzdi, jen kdyz je zivy.

    Pokud drtiva vetsina rodicu ockovani podstupuje, ty samozrejme nemusis. Pokud ale anti-ockovaci lobby zesílí, tak vypuknou smrtelne choroby. Cili je to jako by trochu sobecky, si rict, ja svoje decko nedam ockovat, at to vykryji jine deti.

    Jo?
    RAVNOS
    RAVNOS --- ---
    YMLADRIS: az budes mat dieta, das ho ockovat a nasledne sa ti nejak zbrdzdi vyvoj, tak sa na to budes divat inak. napriklad mam kolegu, ktoremu sa decko, ktore ma momentalne 3 roky zabrzdilo na urovni cca 7-8 mesiacov po ockovani.
    RAVNOS
    RAVNOS --- ---
    YMLADRIS: to je oblubeny argument farmaceutickych firiem. protiargument nemam, nemam na to podklady a vzdelanie ale urcite ak sa zagoogli, najdu sa nejake relevantne sources.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    vim, ze kolem detskych ockovani je vlna nevole matek, ktere to vidi tak, ze ty smrtici infekcni choroby jsou vymycene, takze proc ohrozovat dite ockovanim. Vidi v tom komplot farma firem. Nektere povazuji za Fuck the system aktivitu, pokud se ockovani vyhnou.

    Moje chabe vzdelani mi rika, ze choroby jsou vymycene prave proto, ze je proockovanost proti dane chorobe v populaci vetsi nez (nevim presne) 99% a ze to 1% deti, ktere se ockovani vyhnou, by se melo rezervovat na slabe deti, ktere fakt maji potize (ockovani je ohrozuje vic nez prumerne silne dite). A ze princip ockovani je SOLIDARNI, tj. vsichni se nechame trochu ohrozit a za to nemame v republice cerny kasel. Jakmile matky prestanou deti nechavat ockovat, proockovanost klesne a choroba se vrati, coz neni fajn.

    Je tady nekdo (ale kdo tomu FAKT rozumi prosim), kdo by mi to mohl zkritizovat?


    RAVNOS
    RAVNOS --- ---
    BNT: ďakujem. tak to bola ona.
    RAVNOS
    RAVNOS --- ---
    JAZZZ: co sa tyka ockovania tak jak zena robi v klinickych studiach, tak sa poriadne zacitala do dokumentacii a popravde neni to prdel.

    nasa mladsia dcera nabrala po 4. mesici a po prvom kole ockovani vyvojovy sklz a rozcvicovali sme to Vojtovkou. moze sa jednat o nahodu, ale medzi side effects ockovani deti su rozne svinstva. od lahsej hypotonie, ktora bola diagnostikovana unej po rozne tazke veci ako autizmus ci tazke poruchy vyvoja.. takze teraz skumame, ktore vakciny su proti comu, jake su tam rizika a rozmyslame, ze par vysadime.. lebo riskovat kvoli vakcine nejake vyvojove vady... no way. Inak vraj v kazdej vakcine je aj hlinik, pretoze pred XY rokmi zistili, ze hlinik stimuluje imunitny system.. ... tak sa ockujeme a sme tak prestimulovani, ze mame alergicke reakcie pomaly na vsetko...

    co sa tyka ockovania napriklad proti chripke, tak tomu tiez neverim a pride mi to jak falosny biznis. chripka zmutuje xkrat a farma firmy mozu len odhadovat, jaky kmen bude IN tuto sezonu, ked to davaju do vyroby. Niekde som navyse cital, ze ludia ktori sa nechali proti chripke vakcinovat boli viac/castejsie chori nez ludia nevakcinovani..

    skusim dodat nejake linky/sources.. ale dnes uz nic nehladam, cely den som hladal vhodnych ludi a paroval s volnymi poziciami u nas vo fime.. uz dnes nic nehladam..:)

    JAZZZ: mimochodom, zena zhruba pred mesiacom prisla domov z prace, ze nejaka zenska - MUDrka hovorila v telke o ockovani a tak a ze jej vystup tak postrihali, ze celkova "message" nevyznela vobec tak negativne. nepozeral som sa na toto video ale schvalne az pride domov, tak sa jej opytam ci to bolo toto.
    KUATO
    KUATO --- ---
    PIZI: muj pradeda na tetanus zemrel. hazel konum hnuj, zadrel si trisku a za tri dny byl na prkne. to jsou ti sedlaci. to je furt sama tlacenka a spek a malo spenatu a mrkvicky a vysledky jsou tu.
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    PIZI: proti bakterialnim onemocnenim bych ucinnost ockovani nezatracoval, ale u viru mam velke pochybnosti a staci se podivat na vyvoj nemocnosti ve spolecnosti.

    stejne tak ona slavna "vakcina proti rakovine", ktera je ve skutecnosti jenom proti papilomaviru od spolecnosti GlaxoSmithKline je mi dost podezrela.

    a aniz bych byl nejaky konspirator, faktem je, ze lidem se bude muset v pristich 20 letech rozsvitit v makovicich a nebo jich bude muset pulka vychcipat. co si budem povidat z hlediska kontroly a moci je lepsi druha moznost :)
    F0N
    F0N --- ---
    PIZI: no pozrel som si to ale nehovori nic o tetanu, hovori o ucinnosti ockovani chripky. Konecne nejaky doktor (okrem hnizdila) ktory sa neboji hovorit veci tak ako su. Cim menej tych lekarskych prostriedkov ku zdraviu, tym lepsie a tiez pripomenula ako je dolezite aby sa clovek staral sam o seba a nespoliehal sa na lekara, alebo vakcinu.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    PIZI: na video jsem neklikala ale to bude o ockovani proti chripce ne
    PIZI
    PIZI --- ---
    JAZZ - No nevím, jestli proti tetanu stačí jíst dost zeleniny.
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    Česká televize - MUDr. Eleková o očkovaní - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=6m-8gyL8aII

    zaver povidani je moc pekny ve smyslu : ockovani je neefektivni, imunitu nejlepe posili zdrava strava a zdravy zivotni styl.
    zaje jednou selhal pristup "rozpitvame realitu na maly kousky a kazdym z nich se budem zabyvat separatne a budem doufat, ze az to zas slozime, tak to bude davat smysl"
    DNF
    DNF --- ---
    KUKIDE: WTF? proc k takove unyle pisnicce takovy paransky bollywoodi? Kdyz se na ne divam jak tanci tak uplne slysim tu puvodni muziku .. kdo to takhle nastrihal byl bud troll, nebo ...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam