• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISTRANSFORMACE - síť života: o všem, co pomáhá léčení a probuzení člověka,společnosti,Země
    KUATO
    KUATO --- ---
    z jineho soudku, ale mozna uzitecne k zamysleni
    Mé mladé přítelkyni III
    http://www.blisty.cz/art/68494.html
    RADUSZKA
    RADUSZKA --- ---
    BROZKEFF: Tohle i jiné městské zahradničení mě čím dál tím víc baví a zajímá. Držím palce, pakliže něco takového připravuješ! KAREN: z webu Jaroslava Svobody (www.ekozahrady.com)"Četl jsem někde zajímavý výzkum, že zelenina vypěstovaná u rušné městské silnice, ale bez chemického ošetření, je stejně mnohem zdravější, než čistě chemická zelenina dovážená z Holandska a Španělska. Takže už dnes samozásobitelství ve městě může mít smysl. Proč tam nepěstovat potraviny, když tam žijí lidé? Od rána do večera stejně všechny ty věci dýchají. Kompost má schopnost léčit i půdu znečištěnou toxiny a těžkými kovy, tudíž zúrodnit města je reálné.
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    LEOZ: kdybys viděl délku mého seznamu čtení, ještě by se ti mně zželelo :)
    LEOZ
    LEOZ --- ---
    KERRAY: jo a bez referencí to má 6 stran, tak žádný výmluvy
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    JAZZZ: gbcw...

    ne, nic, jen jsem na okamžik zadoufal, že už to někdo čet :)
    LEOZ
    LEOZ --- ---
    KERRAY: můžeš po částech, já to taky ještě nedolousk =), si to vystisknu na záchod, klasické místo intelektuálních kontemplací
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    KERRAY: :D if (tl;dr) then RIP
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    LEOZ: tl;dr? :))
    LEOZ
    LEOZ --- ---
    Can a collapse of global civilization be avoided?
    http://rspb.royalsocietypublishing.org/content/280/1754/20122845.full
    LEOZ
    LEOZ --- ---
    něco nejen pro rodiče-IŤáky
    Psychology děsí závislost malých dětí na elektronice – Novinky.cz
    http://www.novinky.cz/zena/deti/301493-psychology-desi-zavislost-malych-deti-na-elektronice.html
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    DARJEEL: nevím že podporuje landu, ale aby taky ne, když podporuje květušku fialovou :) to by nebyl nestrannej
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    PALEONTOLOG: no jo, tak seš od fochu, tak máš na něj trochu víc pifku, klasická "deformace" :-)
    Já se u Cílka spíš pozastavil nad tím, že podporuje Landu, ale možná taky chce jenom čistý záchody ,)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    SCHWEPZ: o tom kráteru se mu tehdy smáli všichni, koho jsem poznal.. nebo viděl na konferenci; kritické myšlení ano, ale u cílka to je u mě spíš předsudek; 7% se tak jako říká s úsměvem
    LYDI: četl jsem cílkovo zadání úkolu bývalýmu kolegovi, z doby kdy společně působili na AV, a bylo to pěkně košatě na A4, stále líp než bych dneska dokázal nějaké zadání vyplodit já a zvládnout ten úkol bych dost možná nedokázal.. on jako není úplně blbej, spíš naopak, ale stejně se občas neudržím si nerýpnout, protože v prezentaci informací lajk nepozná co je odvážná hypotéza a co fakt.. a stačí, už bych ho neřešil :)
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    Při podrobnějším zkoumání se ale ukazuje, že lidská dobrosrdečnost a tělesná kondice spolu nejenže souvisejí, ale jsou dokonce úzce propojeny. Kladnému, vstřícnému a vřelému vztahu s okolím autoři studie publikované v odborném magazínu Psychological Science přisuzují stejnou důležitost jako zdravému životnímu stylu.

    Objev: Hodní lidé žijí déle. Díky bludnému nervu - Aktuálně.cz
    http://aktualne.centrum.cz/zahranici/amerika/clanek.phtml?id=779301
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    PALEONTOLOG: ale to, že se mu "směje celá akademická obec" je vyloženě nepravda :)
    ani to, že zná "o věcech" jen 7 procent. Kritické myšlení je dobré mít zaplé trvale, nejen na Cílka ,)
    LYDI
    LYDI --- ---
    PALEONTOLOG: jo, chce to z kazdeho neco (: neslo by to asi ani bez odborniku ani bez takovych cilku. a byt ostrazity je asi dobry uplne vzdy (; treba pro me osobne celkem stacili 3 roky bak. studia mezi geologama a tak jeden, mozna 2 profesori, kteri se nejevili jako fachidioty. ale tim zaroven nechci rict, ze to je problem geologie... (: (a zaroven zas bych nedala studium kde se jaksi jen "keca" ... (: )
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    LYDI: faktem je, že je cílek populární a já mu jeho zásluhy o zviditelnění některejch témat neberu a alternativní pohled neberu, spíš vítám, ale osobně sem ostražitejší, když zaslechnu jeho jméno
    LYDI
    LYDI --- ---
    PALEONTOLOG: ze ostatni odpobrnici se na nej smeju, to jo. ale mozna presne to se mi na nem libi - ze je schopen videt jakoby vic. je fakt, ze hodne odborniku je zameren na to svoje tema a nemaji problem "smat se" .. vlastne nevim, jak moc tyhle odbornici uz jsou "mimo" ... a srdcove je mi po pravde receno pak bliz mimo-cilek s svyma trpaslikama (; (doufam, ze je trosku pochopit co chci rict (; )
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    DARJEEL: na velkou část lajcké veřejnosti působila cílkova snaha pochopit uzavřenou českou kotlinu jako impaktovej kráter jako skvělá myšlenka, ale v odbornejch kruzích se tomu jen smáli a zabývat se tím vážně nikdo krom cílka nechtěl.. já čet krajiny vnitřní a vnější a na úrovni filozofie se mi jeho dílo líbí dodnes
    DIXIE
    DIXIE --- ---
    PALEONTOLOG: rozumim tomu, ze medialni dojem z nej je "radoby vseved" ale nejisty plamen na me rozhodne pusobil dost fundovane..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam