hele ja radsi ctu nez pisu jak ste si mohli vsimnout, zrovna dneska vysel zajimavy text k postrehum CONTINUITY
urcite souhlasim s GORG
"stejne jako nadbytek betonu vsude.. my zname priciny sucha. a mame reseni.. ale nedela se to
a ted se to jevi, ze si podrezavame nohu snahou redukovat ty emise CO2, omezujeme kapacitu resit ty veci, o kterych vime, ze jsou problem, a vime reseni.
kazdopadne ten chemtrail/geoinzenyring je prehlizeny slon v mistnosti a kdyz se nekteri tvari, ze to nemuze mit vliv na klima, si imho lze do kapsy...
kazdej mrak ma nejaky vliv.. takze umele vytvorene mraky mit vliv budou"
Matka Země – litterate.czhttps://www.litterate.cz/matka-zeme/"Aby všichni ti chudáci svůj chleba dostali, tak musí být levný. A aby mohl být levný, musí se vypěstovat hodně obilí. Musí se to udělat ber kde ber, rychle efektivně, lacino. Což znamená velký kapitál, velké traktory, průmyslová hnojiva, agrochemii, otrávené řeky, zničené biotopy, stále opakované pěstování několika stejných plodin, politické tlaky a globální obchod. Výsledek se už dávno dostavil. Pedosféra naší planety už víceméně neexistuje. Půda není. Už je to jen substrát, směs jílu a písku podle místních poměrů, bez života. Sprostý materiál sloužící k zachytávání kořínků.
Živiny do půdy dodává člověk. Cizopasníky odstraňuje člověk. Člověk se postará o šlechtění výnosných odrůd, je schopen zasahovat i do genetického kódu rostliny, člověk pohnojí, postříká, ba i o vodu se už umí v mnoha případech postarat. Rostliny si už dávno z půdy vytáhly, co se tam po desetitisíce let ukládalo a bez dalšího přísunu dusíku, draslíku a fosforu tam už toho moc nevyroste. Pole jsou obrovská, aby se na nich dobře jezdilo velkými stroji.
Odkdy měříme rostoucí množství CO2 v atmosféře? od sedmdesátých let? Tedy od doby, kdy v zemědělství defintivně zvítězila průmyslová revoluce a výnosy se utrhly od středověku? Podle mě to není spálená ropa ani spálené uhlí. Podle mě je to vydojený uhlík z půdy. Sežrali jsme cukr v rostlinách, spálili ho v tělech a vydýchali jako oxid uhličitý. Ale nevrátili jsme ho do půdy v podobě hnoje. Naopak… spálili jsme i to, co se normálně podestýlalo, zužitkovali jsme i to, co patří zpátky na pole. Nečistitelnými zbytky jsme pak zamořili řeky… "