• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TUSILFacebook Pages / rady a zkusenosti / facebook marketing / facebook apps
    CEEFA
    CEEFA --- ---
    COURT: aha, tak k tomu mam jednu radu: takhle to nedelej a propaguj vzdycky pres business manager, mas pak uplne jiny moznosti a diky tomu i taky vysledky
    COURT
    COURT --- ---
    CEEFA: no tohle je taková ta "lama" propagace "propagujte příspěvek, což se rozbalí po kliknutí na tohle tlačítko u příspěvku... vím, že je efektivnější to dělat přes business manageru, ale já tam si nejsem jistá, co přesně zakliknout, aby to dalo účinek, jaký to má mít. Tohle co screenshotuješ v pohodě, ale zarazily mě tam jiné věci...
    CEEFA
    CEEFA --- ---
    COURT: vzdyt tam ale fb vybrany mas, jen ho nemuzes odebrat, pokud chces jen FB odklikni si ten IG

    hlavne ten screenshot vypada nejak divne, odkud presne to je?
    standardne vypada umisteni reklamni sady v business manageru takhle:



    COURT
    COURT --- ---

    nevíte, proč mi nejde zafajfkovat políčko facebook? nejde zafajfkovat ani políčko messenger. Jde dát jen instagram, ale já nechci provozovat reklamu svojí FB stránky na instagramu, protože tam je to abolutně neefektivní. Z FB stránky se dají lidé, kteří dali like pozvat... z ig ne,takže mám sice hodně osrdíčkovanou fotku, ale jinak nic. Takhle mohu alespoň získat nějaké fanoušky tím, že zkusím některé pozvat aby dali like mé FB stránce.

    Ale proč tam nejde nastavit, že ig nechci a FB ano? I když odkliknu fajfku u ig pryč, políčko FB stejně zaškrtnout nejde.. nevíte proč?

    RUDIE
    RUDIE --- ---
    CEEFA: mám dneska volno, ale kolega ráno hlásil to samý. Zas tam zjevně něco nefunguje
    CEEFA
    CEEFA --- ---
    Netusite? - Na 4 stranakch mi dneska zmizelo to "policko na vytvareni postu" - jako jde to samo obejit pres nastroje pro zverejnovani a tam dat novej, ale je to kapku otravny, navic mi to zmizelo jen na 4 srankach, dalsi jsou bez problemu... Stalo se to taky nekomu?
    WERT
    WERT --- ---
    OT: hledam freelancera, kteremu bych daval praci:)
    Sprava fb stranek / insta pro klienty ruznych velikosti - kdyztak posta.
    Pomoc pri vymysleni strategii, analytika apod.

    Praha vyhodou
    JUSTIF
    JUSTIF --- ---
    CEEFA: yop, presne tak. :)
    CEEFA
    CEEFA --- ---
    JUSTIF: tim 5/ myslis, ze z neho zase udelas verejny?
    JUSTIF
    JUSTIF --- ---
    a chcete tajnej trik na to, jak na fb zobrazit krasnej velkej thumbnail z yt? ;)
    1) jdes do yt manazeru, u videa nastavis, ze je soukrome
    2) jdes na fb, vlozis url videa z yt
    3) tim, ze je soukromy, fb nenascrapuje ani obrazek, ani nazev a tak tam pridas svuj
    4) publikujes na fb
    5) publikujes na yt
    6) profit
    CEEFA
    CEEFA --- ---
    JAVESEU: jo ono je to obcas takovy zpomaleny/zpozdeny, taky obcas mackam scrape again jak magor :p
    JAVESEU
    JAVESEU --- ---
    CEEFA: Hele ukecal jsem to :D Přišlo mi že měl problém s rozlišením obrázku. Vložil jsem do náhledu místo 1988x1325 obrázek upraveny 640x427. A po 3 scrape again tam je :)
    Ještě jednou díky moc, a o tom vládání na FB budu uvažovat ale musím to vymyslet nějak globálně. Teď jsem měl 1 zdroj a ten jsem sdílel na FB, TW, WEBu atd..
    CEEFA
    CEEFA --- ---
    JAVESEU: aha tak evidnetne Yt meta tagy poladeny ma, ale fb mel scrapnoutou tu predchozi verzi... no at tak ci tak, stejne bych dal ta videa rovnou na FB :p
    ale teb debugger by mel poladit i obrazek, co ti pise za chybovou hlasku?
    CEEFA
    CEEFA --- ---
    JAVESEU: neni to chyba FB. FB is taha tahle data z og meta tagu z hlavicky webu... tvuj web na wp je evidentne ma dobre nastavny, Yt ne
    jeste tak pred dvema rokala si to mohl pri publikaci shared linku menit, uz delsi dobu to nejde. Teda nejde na FB, lze to obejit treba necim takovyhle: https://zkrat.it/
    Ale ja doporucuju spis si poladit OG?MT u sebe pokud mozno

    FB se snazi ukousnout si taky z videokolace, kterej do nedavna sezral celej YT, proto snizuje dosahy apod. linkum z YT a naopak uprednostuje videa nahrany primo na FB... proto teda doporucuu udelat si tu fb stranku, vysledky pak budou nekde uplne jinde
    JAVESEU
    JAVESEU --- ---
    JAVESEU: Už jsem našel řešení, krom obrázku to updatovalo vše :)
    https://developers.facebook.com/tools/debug/
    JAVESEU
    JAVESEU --- ---
    JAVESEU: btw. je to problém FB. Když vložím video na svůj web (wordpress) tak je náhled korektní.
    JAVESEU
    JAVESEU --- ---
    CEEFA: Díky za radu, chci propagovat kanál nikoli svou vlastní FB stránku. ale asi mě to bude čekat, vyrobit FB stránku která bude pro videa.
    CEEFA
    CEEFA --- ---
    JAVESEU: jak ma nastaveny Youtube og meta tagy netusim, ale zakladni pravidlo je, ze kdyz chces dat videa na FB, dej ho tam rovnou a nelinkuj z YT.. bude mit vyrazne lepsi vysledky a taky si poladis thumbnail a zbytek bez problemu
    JAVESEU
    JAVESEU --- ---
    Ahoj, mohl by mi prosím někdo poradit nebo vysvětlit jak fungují náhledy a popisky na FB? Mám video na YT nastavený nadpis a náhled. V prohlížeči jsem si smazal cache a furt je náhled stejný jako ho YT navrhl sám na začátku. Nevím jestli je to chyba YT nebo FB. Díky za rady!


    RUDIE
    RUDIE --- ---
    Napsal jsem to do Googlu a vypadlo mi třeba tohle: https://lingojam.com/FontChanger

    Ale myslim, že formátování textu na FB obecně nevypadá moc dobře.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam