• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    IDUNNmops je víc než pes
    NIKOL
    NIKOL --- ---
    Chtěla bych se Vás zeptat na názor. Včera jsem odpověděla na jeden inzerát nabízející štěňata (inzerát byl "normálně" česky napsaný, bez chyb) a přišla mi tato odpověď:

    Ahoj
    díky za e-mailu a všechny úroky, které máte na našich štěňátek.
    Máme v současné době mají 6 mops štěňata připraveni jít do svých
    nových domovů a navždy.
    oni jsou oba samci a samice štěňata volal Lexx, Rina, Max, Lopez a Larry.
    Rina a Lopez jsou fenky, zatímco Larry, Max,Latto a Lexx jsou pejsci.
    Všechna naše štěňátka jsou čistokrevná štěňata mops jsou 100% zdravá.
    Jsou také veterináři kontrolují, očkovaná a mají všechny zdravotní
    doklady.
    Prosím dostat zpátky k nám s následujícími údaji: jméno nebo pohlaví
    štěně, které chcete přijmout a své telefonní číslo.
    díky a čeká.

    K emailu bylo připojeno několik fotek štěňat, krásných, chovaných evidentně v domácím prostředí. Nicméně mě zaráží ten podivný sloh, možná je to přeložené translátorem. Interátům, které jsou psané tímhle stylem se rovnou vyhýbám.. Co si o tom myslíte?
    SHAMPOO
    SHAMPOO --- ---
    IDUNN: zrovna dneska jsem si zase u facebooku zakvílela, to je hnůj co ty lidi těm zvířátkům dělají a na slovensku je to snad ještě větší trend než u nás
    IDUNN
    IDUNN --- ---
    SHAMPOO: jj srdce to dere se na FB dívat na ty desítky chudáků od sviní z množíren či prostě jen lidí sviní.. Leela je tak skvělá nechápu jak ji mohla ta baba z množírny ubližovat a mít ji jen jako věc na vydělávání prachů... mít tu moc, tak se tací lidé nemají vůbec dobře
    IDUNN
    IDUNN --- ---
    WOODY_: je spokojená u tebe... krásná čili mopsoidní jako všici mopsové:)
    SHAMPOO
    SHAMPOO --- ---
    WOODY_: krásná
    WOODY_
    WOODY_ --- ---
    deset jeste neni tak moc, ale byla hodne nemocna, takze je to na ni znat

    SHAMPOO
    SHAMPOO --- ---
    K předchozí diskuzi, můžete taky zachránit chudinky z množírny, tohle je extrémně podviživený inzerát, ten černý mopsík má hnědou srst, tj. špatná výživa, ten béž je fakt chudinka http://zvirata.bazos.cz/inzerat/25899060/Mops.php
    SHAMPOO
    SHAMPOO --- ---
    WOODY_: to je mi vážně líto, ještě mladice :(
    IDUNN
    IDUNN --- ---
    WOODY_: tak to vypadá nadějně! přeju ať to opravdu dopadne ještě dobře... a máš to jako teď mám já mops a frbul:) já jen to mám obráceně mops je kluk
    WOODY_
    WOODY_ --- ---
    dekujeme
    uz ji mam u sebe a je mnohem lepsi, u plenek je problem, ze je takova kulatejsi a kolikrat ji po par hodinach spadnou, obcas ji navlecu kalhotky, ale ty ji zase skrti a vetsi ji zas celkove nesednou, ale ted ji mam u pritele, ten ma vsude podlahy a navic mame jeste jednoho pejska (fr. buldocek), takze beruska je ted celkove zivejsi a uvidime, ale aspon ji mam konecne u sebe
    IDUNN
    IDUNN --- ---
    WOODY_: to je mi líto... smutné
    můj první mops Muf byl velmi nemocný, takže dobře vím co to je pořád uklízet, ale vydržela jsem to až do konce, který už byl opravdu koncem, ale bydlela jsem sama a byl pro mě tenkrát jediným členem rodiny, co mi zůstal...
    možná už by bylo lepší s ní ani ven nechodit, udělat z novin a takových těch plen na postel pro ni místečko a nebo nesundavat dětský plenky a taky asi odstranit koberce, ale to se asi rodičům nebude chtít
    držím palce , ale když nemá bolesti ještě rodiče ukecej... budu na tebe a mopsindu mylet
    WOODY_
    WOODY_ --- ---
    ach jo
    dneska odpoledne jsem si pres telefon musela vyslechnout od rodicu, co maji ted u sebe berusku - moji desetiletou mopsici, ze by bylo nejlepsi ji dat uspat
    vubec se s tim nedokazu smirit
    uz rok a pul spatne chodi a jen se to zhorsuje, na veterine ji zjistili, ze je castecne ochrnuta a ze tohle ochrnuti bude dal postupovat, zatim se ji "jen" pletou nohy, ma problem rano vstat z pelisku, zebrat u stolu - postavit se na zadni a v poslednich mesicich to doprovazi i pomocovani a jsme nuceni ji davat detske pleny, ty ji ale ne vzdycky dobre drzi, takze se nevyhneme tomu, ze uklizime louze v byte, navic ne vsude mame podlahu, ale jeste koberce a i kdyz se snazime to vzdy dukladne vycistit, nejspis uz je byt moci citit
    bohuzel ji ted maji vetsinu casu na starosti moji rodice, kvuli skole a praci nejsem schopna najit pro ni dost casu, ktery bych pro ni chtela a ona potrebovala, takze chapu postoj rodicu, ze proste to nezvladaji
    ven chodi v plynkach, ty se ji sundaji venku, ale mnohdy ani po 20 minutach nic neudela a pocura se doma a casto jeste na chodbe pred bytem, coz se nejspis uplne nelibi sousedum, prestoze se snazime vse hned dat do poradku
    byla jsem ted zahranici a o vikendu si ji vyzvednu a vemu k veterinarce, abych se s ni poradila a probrala, co by bylo nejlepsi udelat
    beruska mela v posledni dobe par zanetu, curala velke krystaly a museli jsme ji nadvakrat prelecovat antibiotiky, tak jestli tohle castejsi pocuravani neni zpusobeno nejakym dalsim zanetem
    nicmene chodit lip uz nebude a pomocovat se neprestane, doktorka rikala, ze boelsti zadne nema, takze me tehdy nenapadlo se nad uspani jenom zamyslet, protoze nejaky pocuravani prece zvladnem, ale jak se zda, neni to tak lehke a ja uplne nevim, jak tenhle problem resit..
    omlouvam se, vetsinu dne jsem probrecela a dost me to trapi .. a potrebovala jsem se toho zbavit
    SHAMPOO
    SHAMPOO --- ---
    takže jukejte koukejte a adoptujte, uděláte dobrou věc
    SHAMPOO
    SHAMPOO --- ---
    DAFNE: idunn mě přesběhla, ale obulíš tam každou druhou fotku holka :/
    tady je ještě na buldočky, ta holčina tam vkládá i mopsíky https://www.facebook.com/...do%C4%8Dek-a-dal%C5%A1%C3%AD-Bul%C3%ADci-v-nouzi/160296920725984?fref=ts
    IDUNN
    IDUNN --- ---
    tak zas pár oblečků
    Adorable Pictures Of Pugs Dressed Up As ‘Lord Of The Rings’ Characters - DesignTAXI.com
    http://designtaxi.com/...58519/Adorable-Pictures-Of-Pugs-Dressed-Up-As-Lord-Of-The-Rings-Characters/
    NIKOL
    NIKOL --- ---
    IDUNN: Díky za odkaz, taky se mi to nedařilo najít
    IDUNN
    IDUNN --- ---
    IDUNN
    IDUNN --- ---
    SHAMPOO: on má i černé a opravdu se tomu věnuje a oživuje chov tím, že kupuje mopsíky v cizině - můj má mámu dovezenou z Ameriky a tátu z Ruska :-) ale znovu tady připomenu, že adopce je taky možnost, jsme moc ráda, že Leelu mám



    SHAMPOO
    SHAMPOO --- ---
    NIKOL: hele teď v posledním čísle psa přítele je okouzlující článek o mopsících a odkaz na chovatele kterého uvádí Idunn a taky bych k němu šla pro mopse, mluví velmi dobře a jeho zvířata mají dokonalou stavbu, vykašlala bych se na nutnost černého, raděj si koupím z dokonalého odchovu co několikrát za sebou vyhrál titul "chovatelské stanice roku" upřímně až mi špulinka odejde, pojedu k němu, protože má ten perfektní typ nosíčků co mám na mopsech ráda
    IDUNN
    IDUNN --- ---
    NIKOL: jediný chovatel , za kterého vlastnozkušenostně ručím je http://www.pibaro.com/index3.php?lan=cz&pl=2&sec=7&cl=31 - zamluv si štěně u něj anebo adoptuj.
    My teď adoptovali francouzskou buldočku, dali jsme jí jméno Leela je u nás tři neděle, už se ji zaceluje rána na psí duši a je to supr pes a Artuš se zklidňuje . Ovšem když adoptuješ takového pesana chce to ze začátku hodně trpělivosti, lásky a piškotů, než se vzpamatuje a stane se normálním, ne uzlíkem strachu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam