• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BLACK_ONYXZombie Apokalypsa
    Pojdme se spolecne pripravit na udalost, ktera urcite jednou prijde. Zajima nas vse co nam pomuze prezit a zvitezit!

    Na nastenku budeme davat odkazy na zajimave knihy stranky, navody. A take nejaky ten film pro inspiraci :-)

    rozbalit záhlaví
    STENNY
    STENNY --- ---
    MATEEJ: Ožívají všichni mrtví, takže se vlastně dá mrtvý udržet neškodným jenom rozemletím nebo zalitím do betonu? Nebo jak to tam funguje?
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    Předevčírem dávali na ČT tohle: http://www.csfd.cz/film/222472-fido/. Je to zajímavý spíš výtvarně a z hlediska recese, nicméně je v tom i pár neotřelých myšlenek. Ta, která mě zaujala nejvíc, souvisí s důvodem zombokalypsy. Ve většině filmů/knih se jedná o nespecifikovaný jednorázový outbreak, který se pak dál šíří kousnutím. V tomhle filmu za to může radiace, která nicméně neustala, takže mrtví ožívají i nadále, a to všichni mrtví, takže v tom filmu si všichni dávají docela velkýho majzla na důchodce, protože stačí mrtvička a děda ti jde po krku. Což je problém, se kterým většina návodů na přežití zombokalypsy nepočítá.
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    MANKYSEK: Ten komiks, co je to podle něj natočený (http://en.wikipedia.org/wiki/The_Walking_Dead) není špatnej. Ale na druhou stranu to není nic světobornýho, prostě životy obyčejnejch lidí, do kterejch zasáhla nějaká katastrofa. Stejným způsobem jsou vystavěná naprostá většina katastrofických filmů, ale v nich mě to nudí, v případě zombokalypsy mi to přijde zajímavější. Na druhou stranu se nemůžu ubránit dojmu, že je ten komiks vlastně jenom Úsvit mrtvých, který jde víc do hloubky po stránce psychologie. Prostě nic převratnýho, ale milovníka zombokalypsy to kvalitně uspokojí.
    TRUMPETKA
    TRUMPETKA --- ---
    repost z gifu ;)

    JAMESRAMONE
    JAMESRAMONE --- ---
    MANKYSEK: Já jsem byl zklamanej, když jsem to dokoukal, že už to skončilo :D Druhá polovina série mi přišla horší, to byla škoda, jinak jsem z toho absolutně nadšenej - svět tam byl pěkně udělanej, a jak říká FIONOR, zaměření se na charaktery postav, to se mi líbilo třeba i na Jerichu... K předloze jsem se bohužel zatim nedostal, tak mně prosím nekamenujte, já to napravím ;)
    MANKYSEK
    MANKYSEK --- ---
    mám takovou otázku, která snad nevyvolá flame, ale jsem vážně jedinej člověk, kdo je seriálem The Walking Dead tak strašně zklamanej? :( (a omlouvám se, jestli se to tu někdynedávno řešilo)
    BIGEM
    BIGEM --- ---
    MARWIN: ty melounovy hlavy sou super :)
    STU
    STU --- ---
    MARWIN: super :) neco podobnyho jsem chtel zkusit u nas na strelnici... s pomoci pradelnich snur a raminek na obleceni... ve vzdalenosti 25m mame takovy kovovy branky na ktery by to slo privazat ;)
    MARWIN
    MARWIN --- ---
    STU
    STU --- ---
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    MARWIN: rozhodne ho nevytrubuji do sveta :) jinak ruzny jednotky maji svoje vlastni *CON, takze DEFCON neni jedina orientacni hodnota...
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    MARWIN: Od toho mam prece pistoli a par nahradnich zasobniku - abych se prostrilel k nejblizsi pusce/brokovnici :)
    MARWIN
    MARWIN --- ---
    NAVARA: kde se da zjistit aktualni defcon?



    NAVARA: ja bych zase spis cekal pracovni den pres dnen/vecer kdy je v ulicich nejvic lidi
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    MARWIN: outbreak bude o policejnich svatkach/stavkach/volnu/...
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    ADMIX: co nejakou uredne znehodnocenou zbran?

    ANARCHY: mam to na seznamu spolu s defcon svititkem :)
    MARWIN
    MARWIN --- ---
    ADMIX:prumerny covel travi v praci cca 9 hod / den = 45/tyden z celkovych 168 / tyden
    predpokladame li ze cas outbreaku je rovnomerne pravdepodobny v kterekoli casti dne je 26.79% pravdepodobnost ze budes v praci...
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    MARWIN: Prece si nebudu nechavat kvery v praci :)))
    MARWIN
    MARWIN --- ---
    ADMIX: a co udelat tu skrin poradne? pevne sklo a tak aby to splnovalo parametry trezoru podle normy? a proste mit takovy prirucni trezurek na zdi?
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    Vidim to tak, ze si radsi koupim pravou SPAS a pak udelam jen fotku :)
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    ADMIX: airsoftove SPAS jsou celkem drahe (min. 4-5000,-) ale za ucelem vystavky demonstrujici potrebne vybaveni pro pripad zombie apokalypsy by myslim dobre poslouzilo treba neco na tento zpusob:
    I. Airsoftová prodejna
    http://www.anareus.cz/detail.php?id=3544
    Bohemia Air Soft
    http://airsoftshop.cz/product_info.php?cPath=176_36&products_id=3281
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    BLACK_ONYX: Chci to do prace vedle nastenky :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam