• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BLACK_ONYXZombie Apokalypsa
    Pojdme se spolecne pripravit na udalost, ktera urcite jednou prijde. Zajima nas vse co nam pomuze prezit a zvitezit!

    Na nastenku budeme davat odkazy na zajimave knihy stranky, navody. A take nejaky ten film pro inspiraci :-)

    rozbalit záhlaví
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    MATEEJ: ale no jo, já vím...to je vždycky taková ta následná akce kdy se při zombie apokalypse kdy někdo má zranění, zápal plic nebo cokoliv jiného a hledá se lékárna kde by snad ještě byly nějaký ATB...
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    NEVILL: Ale ATB v normální lékárničce rozhodně nejsou, páč jsou jen na předpis.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    MATEEJ: asi tak...hodí se dezinfekce a případně nějaký ty antibiotika...
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    Imho se přeceňuje first aid kit - ve většině scénářů zombie apokalypsy máš největší pravděpodobnost zranění právě od zombie, ale v tom případě obvykle stačí škrábnutí a máš utrum, dezinfekce nedezinfekce. (A obecně je dezinfence asi jediná věc v celé lékárničce, kterou bych považoval za nenahraditelný life saver. Sterilní obvaz je samozřejmě fajn, ale dá se zimprovizovat.)
    HENRYNEAL
    HENRYNEAL --- ---
    Máte doma někdo připravenej Grab-bag, Go-bag , tříve nemarketingově se tomu říkalo evakuační zavazadlo :D ?

    Reálně může přijít i jiná apokalypsa, než zombie, na kterou se všichni těšíme, ekonomická, meteorologická, pandemie. Jen mě zajímá jaký procento lidí je dnes připraveno. Já mám tohle zavazadlo soustavně připraveno už asi 10 let a jen měním design podle mody. Navíc tahám základ vždycky sebou po kapsách.

    Filtr se dá celkem slušně vyrobit i v přírodě, nikdy to nebude parádní Sawyer ale práci to udělá :D
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    NAVARA: Bikiny. A zombíci utečou.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    PAULMUADDIB: kdepak, ty sis body armor nevybral, budeš mít tričko a kraťasy :p
    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    NAVARA: Tak kvalitní boty, kalhoty, košile, vesta a kožená bunda/kabát poslouží.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    PAULMUADDIB: právěže to může být to jediné, co může stát mezi možností utéct/bojovat a prokousnutím - což je konečná; ne nutně tě musí napadnou celý dav
    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    NAVARA: U mně noční brejle. Vyhoď body armor, když už se ti na něj dostanou, je stejně pozdě :-).
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    PAULMUADDIB: tak být páté místo, skončila by tam puška, ale nebylo :)
    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    NAVARA: AK má problém s krmením, ale je vhodné na boj proti ostatním živým (efektivní dostřel větší, než u pistole). Sniperka by byla asi lepší, Vikhlop bych bral, ale nebyl v nabídce.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    PAULMUADDIB: jo, ale vydržej dost dlouho na nalezení baterky / dalších náhradních (pokud to nebude poháněno nějakou exotikou :o) - ale řešils AK47, ne noktovizi :p
    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    NAVARA: Baterie do nočního vidění dojdou taky :-)
    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    NAVARA: Míň. Sakra, překlep.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    PAULMUADDIB: Tak nebarikádovat se tam - ale mít to jako útočiště na přespání. Jasně, pokud tě zastihne tma na lovu, strom je taky super - ale v dlouhodobém horizontu bude i ten jeep už mimo hru.

    Jestli je jich tam víc, tím spíš proč se tam hnát v autě? :o
    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    NAVARA: V těch mrakodrapech brzo umřeš hlady a je z tebe zombík. Město je na dlouhodobé přežití špatné, v lese je zmobíků podstatně víc.
    EPOMI
    EPOMI --- ---
    lepší je terénní motorka/kolo a spát na stromech - tam tě sice můžou obklíčit, ale v jeepu taky.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    PAULMUADDIB: Zombíci jsou i v lese :)

    Nějak mi přijde na přespání lepší byt v patře, s bezpečnostními dvěřm iideálně - tam se zombík nedostane a v nejhorším vypadneš z druhé strany po laně, pokud by byla chodba plná (a takovou bys měl vynechat už při příchodu tak jako tak...

    Se celkem divím, že Atlanta v WalkinDead byla zazombený město - jak by se asi tak dostali do těch mrakodrapů, když by jim nikdo neotvíral? A všude jinde měli izolovaný domky.
    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    NAVARA: Jeepem zajedeš někam do lesa a klidně se vyspíš. Oplem ne.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam