• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BLACK_ONYXZombie Apokalypsa
    SVORO
    SVORO --- ---
    Sorry za tldr, trochu se nudím v práci :D

    Tak já jsem si vybral:
    Body Armor - nejen protože, může ochránit před kousnutím, ale i před počasím a zimou.
    Fire Axe - rozhodoval jsem se mezi sekerou a mačetou, vybral jsem sekeru protože mimo funkce zbraně se dá použít na otevření/vypáčení dveří stejně tak jako petlice. O kataně zachvilku...
    Kuše - Z těch střelných zbraní respektive zbraní na dálku mě osobně přijde nejlepší, protože si střelivo můžu vyrobit sám a je nehlučná. Pokud by nebyla tak bych bral AK-47 u nás by to byla spíš vz. 58 čem bych se spíš vyhnul je tlumená pistole neb sehnat do toho náboje by bylo asi peklo.
    Čistič vody - z těch ostatních věcí mi zbyli jen dvě možnosti FAk nebo WP podle mě dvě stejně dobré volby, ale FAk se dá sehnat o něco líp než WP... přeci jen autolékarničky by byly skoro v každém autě.

    Nad čím jsem přemýšlel:
    Radio - vědět co se kde děje nebo mít možnost komunikovat na dálku je zajímavá.
    Video Camera - dokáže sloužit nejen jako záznamové zařízení, ale i jako dalekohled či noční vidění či baterka
    Dýchací maska - Asi by se hodila, když by člověk, šel do kanálů nebo někde kdej velkej smrad chladící boxy s masem ;)
    Baterka - to je jasný světlo a signalizace, ale to by dokázala i kamera.

    Luxusní předměty:
    Tady je to jednoduchý všechny palný zbraně AK brokovnice pistole... problém s municí a né zrovna zkušenost s jejich zacházením... Rozdávat headky na pochodu bych asi jen tak nedokázal a navíc dělají děsnej rámus.
    Noční vidění... hmm na vidění v noci a dál?
    Auto/motorka - asi by byli super kdybych se musel nějak rychle dostat, auto mi přijde lepší než motorka a pokud motorku tak ne silniční! :D

    Věci co mi přijdou jako blbost:
    Motorová pila - pokud by byla jako v Doomovi tak by se o ní dalo uvažovat, ale jinak kravál a problém s palivem
    Pes - Super alarm a živá konzerva, jenže co když by se z něj stal zombie pes? I Dobrák měl celkem problém se zombí srnama!
    Stan - super proti deště nesuper proti zedům.

    A zbyla nám katana!
    Katana je super vyhajpovaná zbraň se kterou málo lidí umí zacházet aby byla tak super! Pokud si jí zvolil člověk co s ní umí nemám problém, ale pravděpodobně si ji volí lidi co s ní neumí v očekávání výsledků které podává Michone ve WD. Katana je primárně zbraň kdežto sekera a mačet jsou primárně nářadí, katana jako otvírač dveří nebude fungovat tak dobře jako sekery či mačeta, ale sekery či mačeta bude sloužit stejně dobře jako katana otvírání lebek zedů.
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    NEVILL: Ale ATB v normální lékárničce rozhodně nejsou, páč jsou jen na předpis.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    MATEEJ: asi tak...hodí se dezinfekce a případně nějaký ty antibiotika...
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    Imho se přeceňuje first aid kit - ve většině scénářů zombie apokalypsy máš největší pravděpodobnost zranění právě od zombie, ale v tom případě obvykle stačí škrábnutí a máš utrum, dezinfekce nedezinfekce. (A obecně je dezinfence asi jediná věc v celé lékárničce, kterou bych považoval za nenahraditelný life saver. Sterilní obvaz je samozřejmě fajn, ale dá se zimprovizovat.)
    HENRYNEAL
    HENRYNEAL --- ---
    Máte doma někdo připravenej Grab-bag, Go-bag , tříve nemarketingově se tomu říkalo evakuační zavazadlo :D ?

    Reálně může přijít i jiná apokalypsa, než zombie, na kterou se všichni těšíme, ekonomická, meteorologická, pandemie. Jen mě zajímá jaký procento lidí je dnes připraveno. Já mám tohle zavazadlo soustavně připraveno už asi 10 let a jen měním design podle mody. Navíc tahám základ vždycky sebou po kapsách.

    Filtr se dá celkem slušně vyrobit i v přírodě, nikdy to nebude parádní Sawyer ale práci to udělá :D
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    NAVARA: Bikiny. A zombíci utečou.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    PAULMUADDIB: kdepak, ty sis body armor nevybral, budeš mít tričko a kraťasy :p
    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    NAVARA: Tak kvalitní boty, kalhoty, košile, vesta a kožená bunda/kabát poslouží.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    PAULMUADDIB: právěže to může být to jediné, co může stát mezi možností utéct/bojovat a prokousnutím - což je konečná; ne nutně tě musí napadnou celý dav
    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    NAVARA: U mně noční brejle. Vyhoď body armor, když už se ti na něj dostanou, je stejně pozdě :-).
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    PAULMUADDIB: tak být páté místo, skončila by tam puška, ale nebylo :)
    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    NAVARA: AK má problém s krmením, ale je vhodné na boj proti ostatním živým (efektivní dostřel větší, než u pistole). Sniperka by byla asi lepší, Vikhlop bych bral, ale nebyl v nabídce.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    PAULMUADDIB: jo, ale vydržej dost dlouho na nalezení baterky / dalších náhradních (pokud to nebude poháněno nějakou exotikou :o) - ale řešils AK47, ne noktovizi :p
    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    NAVARA: Baterie do nočního vidění dojdou taky :-)
    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    NAVARA: Míň. Sakra, překlep.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    PAULMUADDIB: Tak nebarikádovat se tam - ale mít to jako útočiště na přespání. Jasně, pokud tě zastihne tma na lovu, strom je taky super - ale v dlouhodobém horizontu bude i ten jeep už mimo hru.

    Jestli je jich tam víc, tím spíš proč se tam hnát v autě? :o
    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    NAVARA: V těch mrakodrapech brzo umřeš hlady a je z tebe zombík. Město je na dlouhodobé přežití špatné, v lese je zmobíků podstatně víc.
    EPOMI
    EPOMI --- ---
    lepší je terénní motorka/kolo a spát na stromech - tam tě sice můžou obklíčit, ale v jeepu taky.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    PAULMUADDIB: Zombíci jsou i v lese :)

    Nějak mi přijde na přespání lepší byt v patře, s bezpečnostními dvěřm iideálně - tam se zombík nedostane a v nejhorším vypadneš z druhé strany po laně, pokud by byla chodba plná (a takovou bys měl vynechat už při příchodu tak jako tak...

    Se celkem divím, že Atlanta v WalkinDead byla zazombený město - jak by se asi tak dostali do těch mrakodrapů, když by jim nikdo neotvíral? A všude jinde měli izolovaný domky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam